Зимски Олимписки Игри - Сочи 2014 | генерална дискусија |

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Навикнат сум на еуроспорт да следам зимски спортови, многу се добро ангажирани и интересни.. сега од МТВ не знам што да очекувам.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.896
Навикнат сум на еуроспорт да следам зимски спортови, многу се добро ангажирани и интересни.. сега од МТВ не знам што да очекувам.
Најавуваат голем проект, па ќе видиме, со преноси од 8 до 19 часот.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
која земја колку учесници има на овие ЗОИ! Untitled.png
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Јас се нафаќам да отворам теми за ски скокови, боб и скелетон(санкање).
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.896
Јас се нафаќам да отворам теми за ски скокови, боб и скелетон(санкање).
Отвори за Ски скокови, скелетон, санкањето и боб-от ќе се дискутираат во една иста тема, „останати спортови“.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Скелетон и санкање различно е. :D
Ги помешев со Luge. Ама и за скелетон ќе биде тема.
Ќе ги отворам за викенд.

Отвори за Ски скокови, скелетон, санкањето и боб-от ќе се дискутираат во една иста тема, „останати спортови“.
Ок.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.896
Dragan Nikolovski Предност ќе имаат - сите спортови ! Испланиравме и составивме амбициозна ТВ програма каква што немало никогаш досега, со идеја да ги пренесуваме (во живо или во снимки) над 90 отсто од натпреварите во коишто ќе се делат медали, во речиси сите спортови, а не само во оние коишто се главни на ЗОИ ! МТВ-1 ќе биде олимписки канал со над 20 часа дневна олимписка програма... Деталната програма ќе ја објавиме утре или во понеделник. via FB.

Ден пред Олимписките игри, ќе отворам посебна тема за програмската шема на МТВ, па таму ќе споделуваме мислења во врска со преносите, а и општо за директните преноси (ЗДФ/АРД/Стримови)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Засега 3 сигурни, Дарко Дамјановски и Марија Колароска во нордиско скијање а Антонио Ристевски во алпско, мажите имале А норма а оваа имала Б норма. Можно било и Дардан Дехари во алпско скијање да успеел да фати Б норма.
човече кој сељак ке не претставува просто УЖАС
каков одвратен идиот е тоа едно чудо, сите комшии го мрзат и него и брат му близнакот Дејан

Просто кажано ни се поврака на сите што го знаеме
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
^
Да не те има исплескано,зашто на времето бајги се тепаше ? :icon_mrgr:
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
^
Да не те има исплескано,зашто на времето бајги се тепаше ? :icon_mrgr:
мене не со оглед на тоа дека имам двајца поголеми и позаебани батковци
ама баш поради тоа што многу се курчат со брат му, поради тоа што се ситни дилерчиња и шверцерчиња, ( мислеа дека се пинки и шваба и многу се фалеа- знаеш паметниот молчи глупавиот уста не затвора ) поради што не бираат кого дали машко или девојче итн, нема потреба да кажувам дека се и тешки сељаци и има многу многу многу други работи поради кој никој не ги сака. Бар ако има некој гостиварчанец на форумов ке му стане јасно што зборам
--- надополнето: 3 февруари 2014 во 01:34 ---
али нејсе, бар на сета грдотија што излага од него- нека излезе и нешто корисно во Сочи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom