Зимски Олимписки Игри - Сочи 2014 | генерална дискусија |

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.603
Поени од реакции
23.553
Сад испадна иначе во полуфинале од Канада, а сега губат и од Финска.
Грешка во брзини :icon_lol: Од четвртфинале не бев во тек и мислев Америве со Финска играле 1/4 за во финале да би се нашле евентуално со Канада. Али што е ,тука е ;)
 

Johnny B

Misogynist, racist, homophobe, islamophobe,
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.319
Поени од реакции
10.622
Грешка во брзини :icon_lol: Од четвртфинале не бев во тек и мислев Америве со Финска играле 1/4 за во финале да би се нашле евентуално со Канада. Али што е ,тука е ;)
Како мисири изгубија и од Финска. Без медал останаа :icon_lol: Ама криво ми е за русите ќе имаше прејаки утакмици ако влезеа во 1/2 финале
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.603
Поени од реакции
23.553
Како мисири изгубија и од Финска. Без медал останаа :icon_lol: Ама криво ми е за русите ќе имаше прејаки утакмици ако влезеа во 1/2 финале
Русите реално на мускули сакаа поише да отидат него со игра.Знаеш она домашен терен,поддршка од трибин,психолошки притисок на останативе репрезентации....Незнам Финциве дали спагаат во кремот на хокејот али Канаганиве и Швеганиве (со Америте у Русите)се секогаш у први 4 фавотита за медал .
 

Johnny B

Misogynist, racist, homophobe, islamophobe,
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.319
Поени од реакции
10.622
Русите реално на мускули сакаа поише да отидат него со игра.Знаеш она домашен терен,поддршка од трибин,психолошки притисок на останативе репрезентации....Незнам Финциве дали спагаат во кремот на хокејот али Канаганиве и Швеганиве (со Америте у Русите)се секогаш у први 4 фавотита за медал .
Е да. На сила сакаа ама ништо. Инаку тој е кремот - Русија, Канада, Шведска, САД и Финска. Добри се финциве имаат доста успеси последниве години.
А за најтрофејна репрезентација едино Норвешка можи да ја турни Русија. Канада и САД малку потешко :coffee: . На САД ќе им требаат уште 2 златни медали под претпоставка Русија да не освои никаков медал, а уште 3 настани се до крај - крос кантри, боб санкање со 4, и хокејот каде не учествуваат. Канада исто треба да освои 2 злата и уште 4 други медали под претпоставка дека Русија нема ни еден да земи. Ајде во хокеј можи ќе земат ама во боб санкање и крос кантри кај ќе најдат уште едно злато + 4 други медали.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
работава, пола да не ја завршат трката за некој наш да извади некаков пласман.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.050
Поени од реакции
7.800
работава, пола да не ја завршат трката за некој наш да извади некаков пласман.
Не би рекол пола, од 120 натпреварувачи се откажуваат 75, значи различно е од само да стигниш или да ризикуваш како што тоа го правеа фаворитите, или висок пласман или откажување.
Значи нашиот само се дотркарал до целта со заостанување од 17 секунди зад победникот а подобар е само од 15 натпреварувачи од егзотични земји кои никогаш не виделе снег.
Значи можат да ги лажат дека ова е успех само оние кои што никогаш не гледале скијање.
Да сум јас би се скрил и би ќутел.
 
B

Blade Torch

Гостин
Очекувам да му биде врачен орден на заслуга во текот на неделава заради успехов. Ако можеа на ракометарите заради 5то место завршени по сплет на околности , ништо чудно и дечково да добие исто . Тоа е максумимот , заеби ти медаљите кај нас.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ако нашиот знаменосец Дамјаноски ја заврши трката на 50 км и остане жив да му дадат спортска пензија , греота само 400 евра ке заработи од телефонот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не би рекол пола, од 120 натпреварувачи се откажуваат 75, значи различно е од само да стигниш или да ризикуваш како што тоа го правеа фаворитите, или висок пласман или откажување.
Значи нашиот само се дотркарал до целта со заостанување од 17 секунди зад победникот а подобар е само од 15 натпреварувачи од егзотични земји кои никогаш не виделе снег.
Значи можат да ги лажат дека ова е успех само оние кои што никогаш не гледале скијање.
Да сум јас би се скрил и би ќутел.
истово го пишав другар на Твитер и ме нападнаа, најак аргумент што го добив па беше, не е исто да се откажеш и да не ја завршиш трката :pos: али тоа е, спортски неписмена нација.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.050
Поени од реакции
7.800
истово го пишав другар на Твитер и ме нападнаа, најак аргумент што го добив па беше, не е исто да се откажеш и да не ја завршиш трката :pos: али тоа е, спортски неписмена нација.
Каква шанса е ова за Латас да испери некој мозок утре на вестите....
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.456
Поени од реакции
28.685
30 место е премија за нашава држава. Ќутете, трајте и уживајте.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Утре ќе го одложат затварањето за 2 сати и ќе го чекаат Дамјаноски да ја заврши трката.:rolleyes:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ништо од спортската пензија , се откажа бруката после 30км.[DOUBLEPOST=1393145260][/DOUBLEPOST]1, 2 3 победа на Русијааааааааааааааааа!!!!!!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom