Рамна Земја?

hypoterrian

Young Free Thinker
Член од
12 јуни 2016
Мислења
162
Поени од реакции
49
Не може да биде триаголник, 2д фигура ти е триаголникот, може триаголна пирамида или некој конус да испадни, а може и нешто како тие бродовите на вулканците и клингонците, ама тоа мора да го потврди Зоте.
Ако Земјата стане триаголник, коцка и други геометриски форми тогаш одма ќе се врати во топка заради гравитацијата.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Ако Земјата стане триаголник, коцка и други геометриски форми тогаш одма ќе се врати во топка заради гравитацијата.
Да беше тука еден славен член на форумов ќе те прашаше веднаш, која гравитација?
 

Dimitar :)

SA-MP lover
Член од
29 јануари 2015
Мислења
160
Поени од реакции
33
Кога гравитација?
-Онаа шо те тера да се гравитираш :ROFLMAO::pos::pos:
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
TOP 10 REASONS Why We Know the Earth is Round

Да му кажеш на другарот Грујо да го стави ова во учебниците по географија и обавезно како прашање за екстерно. :D
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2014
Мислења
25
Поени од реакции
8
Da li ovie sto veruvat vo ramna zemja u makedonija mozat da izbirat nekoj svoj clen koj mu veruvat site i vi garantiram deka ke go pratam u m.v. stanica i neka se vrati davi kaze no sto potoa

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Da li ovie sto veruvat vo ramna zemja u makedonija mozat da izbirat nekoj svoj clen koj mu veruvat site i vi garantiram deka ke go pratam u m.v. stanica i neka se vrati davi kaze no sto potoa

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Дај среди ми мене пичкаму, остај рамна, конкававна, на грб од желка или носорог, среди ти на гага да шетнам до вселената, чоек од доверба сум :)

П.С за прецедник ќе те предложам после тоа.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
25
Поени од реакции
8
Дај среди ми мене пичкаму, остај рамна, конкававна, на грб од желка или носорог, среди ти на гага да шетнам до вселената, чоек од доверба сум :)

П.С за прецедник ќе те предложам после тоа.
Imas ti odeno znam deka ti si od doverba ama tie neti veruvat ☺☺☺

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Imas ti odeno znam deka ti si od doverba ama tie neti veruvat ☺☺☺

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Не сум бил бе, ќе ми поверуваат исто ко циганите на Амди Бајрам селфи одма праќам на социјални мрежи, видео напраено дури летам во меѓународната станица.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
http://a1on.mk/wordpress/archives/642747
За Македонија биле кинисани, подранија поради грешни пресметки, чунки долг пат имаа, лека полека, кроце покроце требаше за денот на независноста да бидат тука, одамна беа договорени уште со дедо Ќиро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom