Зелениoт чаj - извор на убавина и долг живот

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Да, зелен чај е ок супер е, ама со усул да пиеш, ако испиеш 2 литра одеднаш има да добиеш напад на паника и нервозен ќе станеш све у пм ќе отераш а има и бетер.
--- надополнето: 28 мај 2012 во 18:50 ---
Да, зелен чај е ок супер е, ама со усул да пиеш, ако испиеш 2 литра одеднаш има да добиеш напад на паника и нервозен ќе станеш све у пм ќе отераш а има и бетер.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.260
Поени од реакции
29.739
Оди во La Soy (измеѓу X Shop и Кинг Бургер, карши Вулкан). Таму имаш во тревка многу чаеви (зелен,црн,црвен...) со најразлични ароми и ти мерат на грамажа (50 грама - од 90 денари до 130 и 100 грама од 180 до 260 денари).
Мене ме интересира од каде го набавуваат они рефус чајот. Да одам и да си набавам некое кило или две...

Сериозно, нема некоја продавница понастрана од центарот и со пониски цени за поголеми количини?
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Мене ме интересира од каде го набавуваат они рефус чајот. Да одам и да си набавам некое кило или две...

Сериозно, нема некоја продавница понастрана од центарот и со пониски цени за поголеми количини?
Не знам точно да ти кажам, наводно они ги увезуваат за наш пазар па ако е така не би требало да постојат пониски цени одколку кај нив во продавница.
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Јас пијам зелен чај секој ден по две чаши, една сабалје една после ручек. Ме интересира пошто една другарка ме плаши дали треба да се прекине со консумирање зелен чај или може непрекинато секој ден да се пие?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ефектот на зелениот чај се добива со 6 чаши дневно така да пијте :)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Да, зелен чај е ок супер е, ама со усул да пиеш, ако испиеш 2 литра одеднаш има да добиеш напад на паника и нервозен ќе станеш све у пм ќе отераш а има и бетер.
--- надополнето: 28 мај 2012 во 18:50 ---
Да, зелен чај е ок супер е, ама со усул да пиеш, ако испиеш 2 литра одеднаш има да добиеш напад на паника и нервозен ќе станеш све у пм ќе отераш а има и бетер.

Oвој метод да се применува кај личности кој сакаат да дадат отказ од работа.Цел дневен весник има да биде испишан со црна хроника:pos:
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Ма колку и да е здрав, грд е! Јас не можам да го смислам тој вкус :sick:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Јас го пијам овај чај секој ден по неколку шојли преферирам да пијам без шекер ми има убав вкус навикнав веке а и заприметив што појке се додава шекер то понеубав вкус ми има чајот ..
 
Член од
5 декември 2013
Мислења
32
Поени од реакции
8
Јас зелениот чај го пијам подготвен во бокал од 2л. каде ставам 5-6 кесички зелен чај и една кесичка брусница или хибискус- за боја. Го пијам ладен и со лимон... не знам колку е добар како таков за организмот, ама место вода и како нешто за освежување вака припремен е супер.
Кажете што мислите за рецептов, по што само знам дека вака се поднесува зелениот чај а колку е здрав????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom