Здраво

Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Факултетот кој го предложувам е лаганица. Ако си заинтересирана пишими порака ќе ти објаснам што како.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
9
Поени од реакции
1
Добро, мене ме интересираше дали некој знае да ми објасни за родови студии ?[DOUBLEPOST=1490303532][/DOUBLEPOST]
Факултетот кој го предложувам е лаганица. Ако си заинтересирана пишими порака ќе ти објаснам што како.
ти пишав
 

Ѕид на плачот

Намќорка
Член од
7 септември 2016
Мислења
143
Поени од реакции
68
Факултетот кој го предложувам е лаганица. Ако си заинтересирана пишими порака ќе ти објаснам што како.
Ај, па... Кога ќе се земете, да ме повикате, кума ќе ви бидам! :D
Знам јас како иде тоа, родови стебла, студиим, ваму -таму, после тоа кафе, бебе и толку! :D
 
Член од
23 март 2017
Мислења
9
Поени од реакции
1
Ај, па... Кога ќе се земете, да ме повикате, кума ќе ви бидам! :D
Знам јас како иде тоа, родови стебла, студиим, ваму -таму, после тоа кафе, бебе и толку! :D
Премногу знаеш, блазесити
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Wow, до кое ниво паднаа децава. Не сакам да учам тоа што сакам, туку нешто што е лесно, бидејќи и онака не ми е битно што ќе правам во животот.
Па, мое дете да ми каже дека вака размислува ни денар нема да добие од мене за факултет. Точно дека факултетот стана ко шега, но не значи дека вие треба да се претворите во паразити и легачи.
Тоа што сакаш да учиш, ќе стегниш гз и ќе учиш. Ако не те бива за учење, ќе си најдеш друго чаре, работа, курсеви и останато. Сепак се работи за цицање пари од родителите цели 4 години, а по случајов сигурно и повеќе.
А ако имаш пари за приватен, ич да не те жалам, што сакаш запиши се, нема да си нити прва нити последна што завршила факултет, а не знае како правилно се пишува сфатив.

Што се однесува со курсеви за фризерки, а поготово оние што изработуваат гелни нокти, тоа мислам дека е доста исплатливо. Треба само да си најдеш клиентела и терај. Познанична изработува нокти, црта и се тоа, 700че наплаќа за 2 саати. 700че е скромно, цената тера и до 1000че кај други.
 
Последно уредено:

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Медицина Општа во Скопје,ќе ти се одмили животот колку е тешко. Медицина во Тетово, 10ки вадат свите, без книга да фатат.
Родови студии прочитај го ова. може ќе ти биде јасно.
http://isshs.edu.mk/mk/index.php?newsinfo=17
 

Ѕид на плачот

Намќорка
Член од
7 септември 2016
Мислења
143
Поени од реакции
68
Медицина Општа во Скопје,ќе ти се одмили животот колку е тешко. Медицина во Тетово, 10ки вадат свите, без книга да фатат.
Родови студии прочитај го ова. може ќе ти биде јасно.
http://isshs.edu.mk/mk/index.php?newsinfo=17
Тука има премногу за читање, ако можи ти да го прочиташ, па послем да ми речиш во кратки црти за што се збори,м?! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom