Здраво Прочитајте ми треба подржатели за да отворам дота сервер!

Член од
5 јануари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ви се Молам ми тебат Луѓе и подржатели за да направам Дота Баттле.нет сервер јас мислам би требало да имаме македонски Дота сервер ако некој е заинтересиран можи да пиши тука или ПМ мене.. а исто така ми треба подршка од Кајгана ! ОДНАПРЕД ВИ БЛАГОДАРАМ!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
128
Касниш едно 8 години. Имавме веќе македонски battle.net сервер и се затвори одамна поради немање интерес. Повеќето македонски дота играчи денеска користат Garena или Hamachi.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
155
да касниш доста :D
дури и да успееш да го направиш серверот ќе имаш активност 0 , батленетот овде умре оддамна :O
знам порано имаше повеќе македонски бнет сервери (имаше знам еден од телекабел , и од некој други компании) но немаше активност - најдобрите играчи и лиги се оддамна префрлени на гарена (а каналите на mIRC)

во моментов имаме 2-3 македонски соби на гарена , пред некое време беше активна и македонската дота лига MWC (каналите на мирц сеуште си работат)
и то : )
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
271
Ви се Молам ми тебат Луѓе и подржатели за да направам Дота Баттле.нет сервер јас мислам би требало да имаме македонски Дота сервер ако некој е заинтересиран можи да пиши тука или ПМ мене.. а исто така ми треба подршка од Кајгана ! ОДНАПРЕД ВИ БЛАГОДАРАМ!
Хех еве и да кажеме дека ќе го направиш тој бател нет.Да претпоставиме дека ќе се соберат луѓе и??? Што ќе добиеш? Истото она што го има во MKD rooms на гарена,чопор ливери,фаци што пцујат ко кочијаши на се и сешто,фидери,луѓе што снимиле дота пред месец два и мислат се хатори ханзо у дота :):) итн итн.Така да не гледам која би ти била поентата за македонскиов бателнет.
 
На врв Bottom