Здраво За Готово - Стрип

Член од
20 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
10
Здраво. Чест ми е да ви ја претставам мојата Фејсбук страница Здраво За Готово, на која ги објавувам моите стрипови, инспирирани од секојдневието во кое живееме, поттикнати од ситуациите кои ни најмалку не би ги сфатиле како смешни, а тоа е она кое ја прави мојата страна единствена и уникатна. Би сакал да ја разгледате и се надевам дека ќе ви се допадне, фала ви однапред!
Линк од страната: https://www.facebook.com/ZdrZaGtv?fref=ts
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
На кафе сум ќе те барам :pos::lolzz:
Умрев еј готово!
Напрај стрипче, со онај стандард клише муабет "Bo гужва сум брат ќе те барам", a то пес околу него немат. Море лажови еј :ROFLMAO:
 
K

kicodarker

Гостин
Нaпрaвил 5 сликчињa oд кoи пoлa ни сaм не ги рaзбирa и чест му билo пa гo претстaвувa oфицијaлaнo кo трејлер зa нoвa сезoнa oд ГOТ. Сите се хумoр штo ти е врежaн вo глaвaтa и никaкo дa нaјдрш нaчин дa гo прoектирaш нa стрип дa биде смешнo.
Сине,седни учи не туку трoши време зa инстaнт 5 минути интернет слaвa.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Нaпрaвил 5 сликчињa oд кoи пoлa ни сaм не ги рaзбирa и чест му билo пa гo претстaвувa oфицијaлaнo кo трејлер зa нoвa сезoнa oд ГOТ. Сите се хумoр штo ти е врежaн вo глaвaтa и никaкo дa нaјдрш нaчин дa гo прoектирaш нa стрип дa биде смешнo.
Сине,седни учи не туку трoши време зa инстaнт 5 минути интернет слaвa.
Битолски хумор е тежок за разбирање сине :D

 
Член од
20 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
10
На кафе сум ќе те барам :pos::lolzz:
Умрев еј готово!
Напрај стрипче, со онај стандард клише муабет "Bo гужва сум брат ќе те барам", a то пес околу него немат. Море лажови еј :ROFLMAO:
Ќе го биде.[DOUBLEPOST=1445369419][/DOUBLEPOST]
Не е глупо, само тоа СИНЕ СИНЕ СИНЕ многу нервира.
Тоа " СИНЕ " и мене ме нервира, затоа го исмејувам.[DOUBLEPOST=1445369590][/DOUBLEPOST]
imas nekoj slabi, ama nekoj se kul :D
Многу нормално. Неможи се да биде добро. Дел од стрипчињата се идеи на мои другари , колеги и сл. А и секој си сака различен стил на хумор, не можам со едно стрипче сите да ги задоволам.[DOUBLEPOST=1445369847][/DOUBLEPOST]
Нaпрaвил 5 сликчињa oд кoи пoлa ни сaм не ги рaзбирa и чест му билo пa гo претстaвувa oфицијaлaнo кo трејлер зa нoвa сезoнa oд ГOТ. Сите се хумoр штo ти е врежaн вo глaвaтa и никaкo дa нaјдрш нaчин дa гo прoектирaш нa стрип дa биде смешнo.
Сине,седни учи не туку трoши време зa инстaнт 5 минути интернет слaвa.
Пробав да бидам што е можно пољубезен и не гледам во тоа нешто грешно. Додека за хуморот кажав погоре подолу дека неможам секој вкус да го задоволам. Најчесто мајтапите се битолски, оти повеќето од тие што ми ја имаат лајкнато страната се Битолчани.
 
Последно уредено:

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Овој тепачов од стрипот погоре, Паљо од Ток шоу да не е?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.284
Претпоставувам вие Битолчаниве се газите од смеење на ова !? o_O
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
imas nekoj slabi, ama nekoj se kul :D
Ахам и ја ова го викам.

И башка на лошо место си отворил тема тука повеќето ќе те хејтаат :D

Ма да и стварно тие "синката" фори ваљда само Битолчаните ги сфаќат.


Имаш пар смешни али имаш и пар мех.

Мене ми се чуден начинов твој на цртање ама како антиталент за тоа ај да не се мешам, ако си смешен цртежите мање више се битни
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Тоа " СИНЕ " и мене ме нервира, затоа го исмејувам .
Па сооглед на тоа што само во Македонија и некаде во Србија на ќерките им се обраќаат со сине... добро е. :)
 
Член од
20 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
10
Ахам и ја ова го викам.

И башка на лошо место си отворил тема тука повеќето ќе те хејтаат :D

Ма да и стварно тие "синката" фори ваљда само Битолчаните ги сфаќат.


Имаш пар смешни али имаш и пар мех.

Мене ми се чуден начинов твој на цртање ама како антиталент за тоа ај да не се мешам, ако си смешен цртежите мање више се битни
Фала на/за разбирањето.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Еее тркала едни ништо не разбирате. Еми то е ко сте сајли во бицепсите, ко немате во глајте. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom