Зголемување од 78% на платата за функционерите

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Ако малку ни е, а ова медицнскиов персонал нека штрајкува за 2000 денари покачување. Која МИЗЕРИЈА сме НИЕ
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.983
Поени од реакции
11.880
@AntonT12, @Lokvan, да се јават на главна каса. Остајте сеа украина дај релативизирајте го ова?
Многу од северџаните што лично ги познавам веќе станаа неми, како зајак да им го изел јазикот.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.618
Поени од реакции
8.485
Ништо страшно, истите функционери се дел од машинерија која не става у долг ни за 1000 год. да не можеме да го вратиме. Нивните реални заработки се најмалку 10 пати повеќе од платата. Штетата што ни ја направија и ја прават е 100 пати поголема. Требаше да се буниме која ни го бришеа идентитетот, сега веќе возот отишол.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.260
Поени од реакции
2.086
@AntonT12, @Lokvan, да се јават на главна каса. Остајте сеа украина дај релативизирајте го ова?
Многу од северџаните што лично ги познавам веќе станаа неми, како зајак да им го изел јазикот.
Не сум разочаран вмровец у левица па да релативизирам срања секојдневно.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
... најдов прекрасно објаснување за тие вртелешки што го оправдуваат 78% покачувањето на функционерите, кои со самите функционерски високи позиции имаат повластици и бенифиции и за сопствен бизнис и за корупција, па дополнително си ги покачија самите на себе платите.

45260_tmb_103442250_BUDALA.jpg
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
851
Поени од реакции
1.061
@AntonT12, @Lokvan, да се јават на главна каса. Остајте сеа украина дај релативизирајте го ова?
Многу од северџаните што лично ги познавам веќе станаа неми, како зајак да им го изел јазикот.
Што сте изненадени не ми е јасно.
Ве сменија вас куртоните од администрација, сега има нови куртони, гласачката машинерија мора да се храни.

Ќе ти дојде пак времето не кризирај, плус и еве покачена плата ќе имаш.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.983
Поени од реакции
11.880
Што сте изненадени не ми е јасно.
Ве сменија вас куртоните од администрација, сега има нови куртони, гласачката машинерија мора да се храни.

Ќе ти дојде пак времето не кризирај, плус и еве покачена плата ќе имаш.
Мене не ме сменил никој, не смеат да ми писнат во администрација. Клаија забрана за фејзбук и јутјуб ама ги ебавме, има едно убаво кинеско програмче, еден компјутерџија го симна од замунда, малце го кочи компјутерот, ама можи пак да си глеаме фејзбук и јутјуб.

Ти кај ќе идиш коа твоите ќе паднат, ќе ни ср придружиш тогаш?
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
851
Поени од реакции
1.061
Мене не ме сменил никој, не смеат да ми писнат во администрација. Клаија забрана за фејзбук и јутјуб ама ги ебавме, има едно убаво кинеско програмче, еден компјутерџија го симна од замунда, малце го кочи компјутерот, ама можи пак да си глеаме фејзбук и јутјуб.
Сума сумарум ти си усреќен куртон со покачувањава.

Што квичиш по темиве тогаш?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Што сте изненадени не ми е јасно.
Зарем ти не се изненади!?
Абе на господ Бог коса му се крена на глава, а не на кутрото македонче.
Нема веќе партиски послушници, сите се изиграни, сиромашни и гладни...преку такво им е на сите..и да не почнеа да вријат соц.мрежи и да го осеќаат гневот на народот, функционерите не ке почнеа да мислат како навистина им е многу големо тоа покачување.
Само нека пробаат да ги покачат платите толку, тек тогаш ќе видат што ги чека!!!!
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
...што ги чека, на пример? :toe:
Протести, штрајкови....Зарем тебе не те вади од такт такво енормно покачување на едни криминалци, додека вие докторите добивте само 2000 ден покачување?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom