Звучна изолација при гласни комшии

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.737
Поени од реакции
1.429
Разгледувам да купам куќа.

Во опција ми е една "лепенка" значи само лево и десно би имало комшии до мене.
Дали би можел во внатрешниот дел на куќата да доградам нешто како дополнителна изолација?
Ако треба и дополнителен зид со некаква изолација или слично?

Поентата ми е да не зажалам за куповината. Комшии ест дека не се бират, али се надевам дека со помош на конструкција би можел да ја ублажам/елиминирам евентуалната галама од лево и десно.

Благодарам однапред!
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.596
Поени од реакции
28.002
Разгледувам да купам куќа.

Во опција ми е една "лепенка" значи само лево и десно би имало комшии до мене.
Дали би можел во внатрешниот дел на куќата да доградам нешто како дополнителна изолација?
Ако треба и дополнителен зид со некаква изолација или слично?

Поентата ми е да не зажалам за куповината. Комшии ест дека не се бират, али се надевам дека со помош на конструкција би можел да ја ублажам/елиминирам евентуалната галама од лево и десно.

Благодарам однапред!
,,,ima nekada pišuvano na ovaa tema,,,i toa poprilično opshirno,,,,i so konkretni predlozi,,,
Автоматски споено мислење:

https://forum.kajgana.com/members/stormchaser.146351/
,,,toa ti e linkot za temata,,,
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.596
Поени од реакции
28.002
Автоматски споено мислење:

@bijons ,,,sho se smeesh pa ti,,,)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom