Збор и смајли :)

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од MaRiNa`Oh, 13 април 2006.

 1. MaRiNa`Oh

  MaRiNa`Oh стара школа

  Член од:
  26 март 2005
  Мислења:
  3.554
  Допаѓања:
  29
  Вака ојт играва. Прво јас задавам некој збор (било да е предмет, чувство, појава), па после некој од вас става смајли кое му асоцира на зборот кој јас сум го кажала, и задават нов збор, и така натака. Играва би требало да е интересна :) Сите имаме линкови од смајли центри, како на пример www.cosgan.de/smile.php , па не би требало да претставуват тешкотија наоѓањето смајлиња. Ево јас почвам прва:

  Љубов
   
 2. Jakov

  Jakov Тато

  Член од:
  24 јули 2005
  Мислења:
  2.359
  Допаѓања:
  56
  :nesvest:
  авион
   
 3. Скулгрл

  Скулгрл Queen of the superficial::..

  Член од:
  17 јануари 2006
  Мислења:
  5.059
  Допаѓања:
  61
  :pov:
  караница
   
 4. BusHav

  BusHav Е ајде де.....можеш и така

  Член од:
  5 декември 2005
  Мислења:
  4.343
  Допаѓања:
  80
  :nerv:
  Пиење
   
 5. Jakov

  Jakov Тато

  Член од:
  24 јули 2005
  Мислења:
  2.359
  Допаѓања:
  56
  :cug:

  плавуша
   
 6. Mac))

  Mac))

  Член од:
  2 април 2006
  Мислења:
  14.363
  Допаѓања:
  3.065
  :wub:
  манијак
   
 7. BusHav

  BusHav Е ајде де.....можеш и така

  Член од:
  5 декември 2005
  Мислења:
  4.343
  Допаѓања:
  80
  :pishtoldz
  Ментален
   
 8. Jakov

  Jakov Тато

  Член од:
  24 јули 2005
  Мислења:
  2.359
  Допаѓања:
  56
  [​IMG]

  фраер
   
 9. Jakov

  Jakov Тато

  Член од:
  24 јули 2005
  Мислења:
  2.359
  Допаѓања:
  56
  [​IMG]

  МаринаОх
   
 10. Mac))

  Mac))

  Член од:
  2 април 2006
  Мислења:
  14.363
  Допаѓања:
  3.065
  Не ја знам типката ај еве :pipi:
  Кајгана
   
 11. bibika

  bibika

  Член од:
  29 мај 2005
  Мислења:
  2.230
  Допаѓања:
  37
  [​IMG]

  Мацедалиен + кајгана (да не биде Мац прерипан)
   
 12. Мари

  Мари ...

  Член од:
  31 декември 2005
  Мислења:
  1.109
  Допаѓања:
  0
  :kajg:

  луд?
   
 13. Ilidan

  Ilidan ак

  Член од:
  19 февруари 2006
  Мислења:
  1.574
  Допаѓања:
  5
  :lud:

  terorist
   
 14. M-I-L-A

  M-I-L-A I'm gonna...

  Член од:
  30 март 2006
  Мислења:
  199
  Допаѓања:
  0
  Pijanica:pijan:
   
 15. mr.wicket

  mr.wicket limitless..

  Член од:
  20 јуни 2005
  Мислења:
  5.128
  Допаѓања:
  517
  :violent1:

  секс
   

Сподели преку: