Зборови кои нервираат

nelo

Смрта е сигурна, животот не е!
Член од
29 мај 2008
Мислења
109
Поени од реакции
0
bdw - го мразам зборов:nesvest:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.444
Поени од реакции
1.542
ме нервираат само оние зборови кои ги немам слушнато
и они кои не ги знам
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Пеер
Педерка
Место Е -Је:nerv:
Плс...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.276
Поени од реакции
1.494
Највеќе го мразам: Не :pipi:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Срцка- ме потсеќа на проститука:kesa:
топови, топоини-ми е срам сеа шо ги пишам

рандом_збор_ИЧ- навистина без смисла

екстра- не придодно ми е

едит: домче ме нервира :S
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.455
Поени од реакции
5.922
Ме нервираат: срцка, дудлање, дудлач, копиљ, пеер и такви глупави сленгови.
Ме нервираат и зборови за кои има соодветни македонски термини, а сепак се преземени од англискиот или некој друг јазик и ги употребуваат за наводно да звучат современо или попаметно.
Или некои зборови што ги прават во деминутивна форма, а апсолутно нема потреба од тоа дури дебилно звучат.
Сигурно има уште многу ама не ми текнува во моментов.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ме нервираат сите зборови кажани на Гејски начин .

Банкање , Нанање , Мочкање....

Аргххх
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Ми се спијка, убавичка, онаквичка, оваквичка..

И користење англиски зборови наместо наши постоечки зборови за да се направиш оу јеа знам англиски, кул сум.
 
V

[vladimir]

Гостин
Збор, мислам два збора се што ме вадат од кожа е ОСТАЈ СЕ неможам да го смислам ова :nenene:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Абе брат-глупост
Еј пеер-и тоа го мразам
Могу се фура-најглупаво нешто
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
222
Фура, нафура, нафуран, нафурана- Многу лош збор, одвратен, никаков.
Уживкич, пеерче и они наместо оние.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom