За успех доволен е само талентот и што се спаѓа во него?

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Дали да се успее на музичката сцена е доволен само гласот,ако имаш добар глас успеваш или потребно е нешто друго,како изглед,други природни дарби, стил,сценски настап...Или сето тоа е малку? Сведоци сме и сами дека доста (музички)надарени особи не успеале да се пробијат до врвот,додека доста други(Планета) без тој потребен глас вртат пари..
 
Член од
26 мај 2007
Мислења
32
Поени од реакции
1
Од се зависи успехот.Но, мислам дека најголемиот дел од талентот.Се е поврзано едно со друго и тн.Сфаќате нели?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Sfakame. Isto vazna rabota za da uspees e da imas pari za da mozes da snimis pesna, spot, album... kako na primer Vrcak.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ве молам прв и последен пат,да не ја вртиме темава само накај Врчак и да не ја упропастуваме уште на почетокот,иако да Врчак е еден од примерите што се треба да се има за да се направи кариера
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Абе се е океј...уствари не е...
Сите станаа пејачи ебате... било која наша пејачка да ја прашаат "Кој ти го откри талентот дека знаеш да пееш?" - Мама... "А кој те пријави да учествуваш на натпреварот за најдобра млада пејачка?" - Па мама и тато платија, сега и албумот ќе ми го платат...

Бла бла бла лигавења...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Abe, stom Boki 13-ka pocna da pee, sve e jasno...
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Не знам кој го кажал ова,но за успех треба 1% талент и 99% вежбање,не ти требаат пари за некој да те забележи ако даваш се од себе,ако си сигурен дека можеш,ако го правиш тоа од срцето и ако последното нешто на кое ти текнува пеејќи/свирејќи(што и да правиш) е кога ќе ги добиеш парите...Но,сепак ако бидам малку пореален,иако не ми се допаѓа,има многу деца,тинејџери, па и повозрасни личности дебили кои приоритет даваат и на изгледот,јас многу порадо би ја гледал марија шерифович како ми ја пее молитва отколку напумпаниве бугарки кои ми пеат срање, но во последно време се повеќе и повеќе внимание се обрнува на мешањето,разголувањето и не ти знам што, мислејќи дека така ќе бидеш повеќе забележан/а. Го гледав пред една недела Топ Шоу кога Есма Реџепова беше гостин, и таа самата рече,јас сум против толкаво разголување на сцена поради што тебе повеќе ќе те запамтат колку си секси и колку знаеш да играш одшто го имаш талентот и гласот за пеење :helou:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ретко кој на нашиве простори се проби само поради талентот
 
J

Johnny Stulic

Гостин
mRnO напиша:
Ретко кој на нашиве простори се проби само поради талентот
Ретко кој на нашиве простори е успешен музичар во светски рамки
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Johnny Stulic напиша:
Ретко кој на нашиве простори е успешен музичар во светски рамки
Есма Реџепова
Даутовски
Кочани оркестар
Влатко Стефановски
Синтезис
итн...

Си имаме, не се малку.

А од нашиве простори, тие кои се надвор, на пример, Кирил Џајковски, ’ршум прави човекот сега, Тања Царовска има супер старт во Лондон, оперскиве пејачи Дурловски..итн.
Има уште гарант, толку ми текна во моментов.
Како ќе заборавев: Симон Трпчевски:)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Мадона. Немат глас. Немат ни кузнајт каков стас. Контроверзна е. Сега е икона.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Покрај талентот, кој мора да го поседуваш за да можеш да просперираш, потребни се и други работи. Како и да е мора да изгледаш бар малку привлечно,односно мора на некој начин да привлечеш одредена публика.
Зависи кој како си го сфаќа сето тоа. Многу од познативе се познати всушност по скандалите.
Во секој случај потребни се финансии, мислам дека тоа е тоа.
Многу често кога ги гледам овие од силиконските долини се прашувам што продаваат тие музика или изглед???
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
јас сепак мислам дека ако имаш талент нема да ти треба уште незнам каква надоградба и атрибути за да излезеш на површина.има многу славни личности кои сепак успеале и покрај тоа што не изгледале којзнае колку убаво.сеуште се цени талентот, барем во една релевантна музички поткована средина, а за тоа дека на некој му се допаѓа невкусот нека му се допаѓа, тоа за мене сепак не е успех само напраени пари на еден недостоинствен начин.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Не гледам дека некој од оние што ги даваат на MTV е нешто посебно талентиран...
 
J

Johnny Stulic

Гостин
JASMIN напиша:
Есма Реџепова
Даутовски
Кочани оркестар
Влатко Стефановски
Синтезис
итн...

Си имаме, не се малку.

А од нашиве простори, тие кои се надвор, на пример, Кирил Џајковски, ’ршум прави човекот сега, Тања Царовска има супер старт во Лондон, оперскиве пејачи Дурловски..итн.
Има уште гарант, толку ми текна во моментов.
Како ќе заборавев: Симон Трпчевски:)
и Борис Трајанов ама пак се работи за музичари кои или се во некој специфичен жанр на музика конкретно кочани оркестар(имав отворено тема за нив),даутовски,синтезис се етно ,Џајковски филмска музика Дурловски и Трајанов оперски пејачи ,Трпчески пијанист итн итн.

е сега звезда од светски рамки подразбирам кога ќе прашам некој на улица во Лондон,Париз,Њујорк,Мадрид дали ги препознава некој од овие потврдно би одговориле 0.00000000000000001 % освен ако не начекам на волеј некој гастербајтер мада и тој за Сузана Спасоска ќе ме праша

пример кој го знае светскиот шампион во пинг понг 0.0001

а во фудбал 90%

Е сега Стефановски игра "фудбал" али со исклучок на тоа дека свиреше во сбс не ми текнува на името сега баш(култен бар во њујорк каде што свиреле големи имиња лајв ин њујорк таму беше снимен )нема некој друг позабележителен успех лично мене ми е во топ 5 гитаристи али во светски рамки да прашаме и луѓе кои слушаат таков вид на музика кои не потекнуваат од Балканот максимум 5% ќе кажат дека го познаваат.

За Тања Царовска не знам и не можам да коментирам јас се надевам дака дај боже некој од нашиве ќе достигне височини како Боно,Стинг,Род па тие се наши амбасадори(клише фора ама е факт) ама како што оди работава скептик сум со типови како димитров,копров бомбата кој гледаат да лапнат некоја илјадарка од некоја мамина маза ,а не да препознаат талент и да вложуваат па по години да соберат некој плод ако не пак сатисфакција .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom