За сите што неможат да играат на кантер сервери [Од Лаг]

П

Пепси_

Гостин
Значи туториалов е за сите што имаат проблеми од лаг.Помага и во многу други работи.
Одете My Computer > Control Panel > Network Connections > Local Area Connection 2 > Properties > QoS Packet Schuduler > Uninstall

Влезете и играјте :D
мене не ми помогна како да го вратам сеа ова за што функција е ? :icon_lol:
 
П

Пепси_

Гостин
Кажими зошто да го вратиш?Причина? Не ти помогнало,но што ти скратило? Нешто имаш проблем?
епа тоа прашувам што функција е тоа да не зезнам нешто друго оти за кантерот ама ич не ми помогна
 
Член од
24 март 2012
Мислења
579
Поени од реакции
527
епа тоа прашувам што функција е тоа да не зезнам нешто друго оти за кантерот ама ич не ми помогна
Незнам баш шо функција врши,ама знам дека мене и на многу други ова многу му помогнало..
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.802
Поени од реакции
1.665
luge pomos okolu lagot na windows 7 ovaa sto go pisuva prethodnite strani nikako nemozam da go pronajdam?
 
На врв Bottom