За сите што неможат да играат на кантер сервери [Од Лаг]

Член од
24 март 2012
Мислења
579
Поени од реакции
527
Значи туториалов е за сите што имаат проблеми од лаг.Помага и во многу други работи.
Одете My Computer > Control Panel > Network Connections > Local Area Connection 2 > Properties > QoS Packet Schuduler > Uninstall

Влезете и играјте :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.356
Поени од реакции
16.293
Повеќе би помогнално да исклучите Energy efficent inernet, или како и да е на твојот антички XP :D

Би требало да е во> Internet protocol>configure>power options.
 
Член од
24 март 2012
Мислења
579
Поени од реакции
527
И тоа помага, али по мое мислејне ова помага повеќе.
 

Santiago

Cocalero
Член од
4 јуни 2012
Мислења
97
Поени од реакции
31
Eve samo za windows 7 LAG NO MORE !!!

Open regedit
* Go to: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile
* There will be an entry for network performance throttling, default value is 10; set it to FFFFFFFF hex (willl look like 0xFFFFFFFF to the right of the entry)
* Reboot
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
268
Eve samo za windows 7 LAG NO MORE !!!

Open regedit
* Go to: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile
* There will be an entry for network performance throttling, default value is 10; set it to FFFFFFFF hex (willl look like 0xFFFFFFFF to the right of the entry)
* Reboot
Ај баш да видам :)
edit: па со некои 10 милисекунди помал пинг имам, ама и жена ми го исклучи нејзиниот компјутер во меѓувреме...сепак мислам дека кај појаки машини ќе се осети подобрување од ова.
 

Santiago

Cocalero
Член од
4 јуни 2012
Мислења
97
Поени од реакции
31
Jas imav 90ms sega imam 18-35ms
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Eve samo za windows 7 LAG NO MORE !!!

Open regedit
* Go to: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile
* There will be an entry for network performance throttling, default value is 10; set it to FFFFFFFF hex (willl look like 0xFFFFFFFF to the right of the entry)
* Reboot
Fala podobro e :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.283
Eve samo za windows 7 LAG NO MORE !!!

Open regedit
* Go to: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile
* There will be an entry for network performance throttling, default value is 10; set it to FFFFFFFF hex (willl look like 0xFFFFFFFF to the right of the entry)
* Reboot
јас не го најдов ај те молам......
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
83
Поени од реакции
19
Малце ќе одам офтопик,зошто на сите сервери ми вика Steam validation reject ?
А пред тоа сум играл на интернет без никаков проблем.
Фала и позз :)
 

Santiago

Cocalero
Член од
4 јуни 2012
Мислења
97
Поени од реакции
31
На врв Bottom