За оние што работат инд. дизајн, ентериер, продуктивен дизајн...

Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Како што споменува насловот на темата, ако работите професионално, фриленсери или било како и ако ве интересира напис за вас во ревијата Контраст, контактирајте ме преку ПП :) деталите подолу.

Се работи за нова ревија која доста ветува. Редакцијата е во Словенија, а е достапна во бивша Југославија, Италија, Австрија...Магазинот се занимава со индустриски дизајн, дизајн на ентериер, продуктивен дизајн и слично. Ме замолија да пробам да стапам во контакт со луѓе до МКД, па од причина што не сакам да ги контактирам само моите пријатели и другари, шансата е отворена за сите.

Условите се: она што го имате сработено, односно дизајнирано, да се наоѓа веќе во производство или во продажба. Може да се направат исклучоци ама тоа е работа на договор или ако се работи за дизајн кој ветува.

Значи, ако има такви луѓе во Македонија или Македонци кои работат по светот и се заинтересирани да се најдат во Магазинот, контактирајте ме.

Рагледајте ја ревијата, па ќе добиете подобра слика за што се работи:
www.kontrastmag.com


Да додадам дека ова не е тема со кратко времетраење, туку во иднина кога ќе мислите дека имате нешто да покажете, покажете :)

Ако модераторот мисли дека темата треба да се закачи како важна, нека го стори тоа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom