За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Dali nekoj od vas probal trajna epilacija? dokolku na nekogo go mrzi pravi shave sekoj den kako na primer mene... zosto ne bi napravile trajna epilacija? napravil nekoj od vas? Jas pl;aniram :X3:
Не е трајна :D Само џабе пари ќе даваш. Ако воопшто најдеш некој што ќе ти го гори лицето со ласер. Не заборавај каде си...
Инаку брич
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Obaveza e sekoj den moram... pa ke platam 300e, i nema da imam problem nekoi si 2godini,kako sto kazuvaat od afrodita-s, po sekako za zileti vo 2godini ke trosam pari,a i ne e za parite ednostavno gubam mnogu vreme!!!!!se odluciv i sigurno ke go napravam toa, nekoj ako napravil nesto vakvo neka spodeli iskustvo :X3:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Obaveza e sekoj den moram... pa ke platam 300e, i nema da imam problem nekoi si 2godini,kako sto kazuvaat od afrodita-s, po sekako za zileti vo 2godini ke trosam pari,a i ne e za parite ednostavno gubam mnogu vreme!!!!!se odluciv i sigurno ke go napravam toa, nekoj ako napravil nesto vakvo neka spodeli iskustvo :X3:

:eek: што брада ќе беше 300е за жилети да дадеш :ROFLMAO: не се занесувај да не ти изгорат кожа, па да се чудиш после...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ајде брзо еден совет:
http://www.tehnomarket.com.mk/products/09116209/philips-pt-715-16

Дали е добра оваа, само да напоменам дека имам премногу остра брада и ми расте доста брзо. Дали се ефективни, иритации на кожа, и дали кога ќе се избричиш си мазен барем 5 саати?
Не зимај машинка со кругови, нема да бидеш задоволен од бричењето.
Ако веќе идеш на машинка и ако се бричиш на суво, Браун ти е топ опција, одлично бричи.
Кај мене нема иритации на кожата кога се бричам со оваа машинка, за разлика кога се бричам со брич ми се јавуваат мали иритации на кожата.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Dali nekoj od vas probal trajna epilacija? dokolku na nekogo go mrzi pravi shave sekoj den kako na primer mene... zosto ne bi napravile trajna epilacija? napravil nekoj od vas? Jas pl;aniram :X3:
Најдобро купи си машинка за бричење за тие пари ( иако се помалку). Ако беше се толку едноставно и практично сите ќе правевме трајна депилација. Од таа депилација има големи шанси да дојде до горење на кожата, а тогаш ќе биде многу потешко да ја вратиш во нормала кожата, одколку да се бричиш секој ден.
Башка зависи и каков организам имаш, можеби за пола година пак да се појават влакната.
Затоа на се занесувај со трајна депилација има и други начини :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Obaveza e sekoj den moram... pa ke platam 300e, i nema da imam problem nekoi si 2godini,kako sto kazuvaat od afrodita-s, po sekako za zileti vo 2godini ke trosam pari,a i ne e za parite ednostavno gubam mnogu vreme!!!!!se odluciv i sigurno ke go napravam toa, nekoj ako napravil nesto vakvo neka spodeli iskustvo :X3:

Најдобро купи си машинка за бричење за тие пари ( иако се помалку). Ако беше се толку едноставно и практично сите ќе правевме трајна депилација. Од таа депилација има големи шанси да дојде до горење на кожата, а тогаш ќе биде многу потешко да ја вратиш во нормала кожата, одколку да се бричиш секој ден.
Башка зависи и каков организам имаш, можеби за пола година пак да се појават влакната.
Затоа на се занесувај со трајна депилација има и други начини :)

Значи и трајната депилација не е засекогаш, ако одиш да прашаш ќе ти кажат дека после 5-6 години пак ќе почни да ти расти брадата.
Зависи и каква брада имаш, ако имаш малку и е ретка можиш да одиш но ако ти е премногу густа никој дерматолог нема да ти препорача такво нешто едно што ќе треба да одиш околу 20 тина пати додека ти го исчистат лицето a и исто има панса да ти се оштети лицето, а најлошото е што после 5-6 години ќе имап многу лоша брада затоа што нема да започни да расти насекаде подеднакво и ќе изгледаш како да си бил на хемотерапија.
Како што ти кажаа другите многу подобро е да купиш многу добра машинка за тие пари. И незнам зошто викаш дека се губи многу време, најмногу 20 тина минути одзема да се избричиш :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Obaveza e sekoj den moram... pa ke platam 300e, i nema da imam problem nekoi si 2godini,kako sto kazuvaat od afrodita-s, po sekako za zileti vo 2godini ke trosam pari,a i ne e za parite ednostavno gubam mnogu vreme!!!!!se odluciv i sigurno ke go napravam toa, nekoj ako napravil nesto vakvo neka spodeli iskustvo :X3:
Zosto obaveza, ti tolku nemas vreme? 5 min rabota e isto kako mienje zabi 3 pati na den i drugi raboti. :D


Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Предлог за машинка за бричење до 2000-2500 денари, но сакам да имат бројчина машинката пошо не ја бричам скроз брадата сакам да ја одржавам кратка.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
680
земав обична машинка за шишање од причина што не сакам мазно бричење на брадата него да останат 2-3 мм
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
земав обична машинка за шишање од причина што не сакам мазно бричење на брадата него да останат 2-3 мм
Вистина е дека машинката за шишање ако ја ставиш на 0 бричела исто како машинка за бричење или брич? :) :confused:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Предложете некои модели од нашиве продавници за бела техника, односно од каде сте набавиле машинка за шишање и која марка, модел?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Предложете некои модели од нашиве продавници за бела техника, односно од каде сте набавиле машинка за шишање и која марка, модел?
Ако веќе купуваш машинка за шишање земи од Нептун или Филипс или Грундинг :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom