За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Член од
23 февруари 2011
Мислења
784
Поени од реакции
966
За најдобри резултати од бричење, најважно е што ќе нанесеш на кожата после бричење, т.е. најдобро е да се инвестира најмногу во балсам за после бричење, да се смири и регенерира кожата. Жилетите и пените за бричење (од 10денарско за еднократна употреба до Fusion-от) од сите што ги имам пробано мање више сите се исти.
Машинка не сум користел
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93

Овој си го користам стандард неколку години и топ ми е, иако сакам да пробам од новите Gil.Fusion и оние со вибрации што се. Инаку коа ме мрзи си ја средувам со обична машинка за шишање ...
Машинка за бричење не сум купил зш појма неам дали ќе ми одговара или не т.е дали ќе ми прави иритации или не. Бикче си е бикче :zver:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.960
Поени од реакции
5.686
Што жилет и техника на бричење користат оние кои после бричење не може да им се познае ни малку од брадата (обично актери и слично)?
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
475
Поени од реакции
450
Што жилет и техника на бричење користат оние кои после бричење не може да им се познае ни малку од брадата (обично актери и слично)?
Контра бричење. И малку шминка за актерите.:D
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
319
Поени од реакции
56
Долго време, преку 10 години користев gillette senor 2 и сум презадоволен, но веке има проблем со патрони од каде да најдам итн итн. Сега сакам да купам gillette 3. Па ве молам препорачајте кој е најдобар 3 senzitive, 3 turbo, или обичниот. Не се бричам контра и приоритет ми е што подетски да изгледам после бриџење (што помалку да се познае брадата) :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.424
Поени од реакции
20.604
Едно време користев машинка за бричење ја купив од топ-шоп пред 4-5 години,и небев задоволен воопшто на сред бричење ќе снемаше батерија и нормално нервози еден куп и си се вратив на стариот добар брич,пред некое време си зедов брич со три острици и немам гајле..
 
На врв Bottom