За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.619
Никогаш не сум бил за брендови ама откако купив жилет фјужн досега за 6 месеци сум потросил 2 како ги викаат тие додатоците и сум презадоволен. Платив тогаш 600 ден ама бричот е феноменален. Никогаш не сум се исекол, секогаш кожата ми е мазна па и не користам крема или балсам потоа.
Збориш за овој од десно така ?
Го гледав у тинекс 650денари е
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
Вака глобално да прашам во темава, што е разликата обичен брич со овие над 500 денари?
Истиот резултат не го даваат? Неможеш да се пресечеш со нив?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.861
Поени од реакции
7.538
Вака глобално да прашам во темава, што е разликата обичен брич со овие над 500 денари?
Истиот резултат не го даваат? Неможеш да се пресечеш со нив?

Со тој вибраторот шо го имам еве едно 4 години два пати дали се имам пресечено, првиот пат затоа што хоризонтално повлеков, а вториот не се сеќавам не знам ни дали го има.[DOUBLEPOST=1407310007][/DOUBLEPOST]Овај наесен отприлика треба да стаса кај нас па ќе го заменам за него, инаку еден патрон оди 4 месеци на стариов Fusion Power.

 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
Со тој вибраторот шо го имам еве едно 4 години два пати дали се имам пресечено, првиот пат затоа што хоризонтално повлеков, а вториот не се сеќавам не знам ни дали го има.[DOUBLEPOST=1407310007][/DOUBLEPOST]Овај наесен отприлика треба да стаса кај нас па ќе го заменам за него, инаку еден патрон оди 4 месеци на стариов Fusion Power.

Колку му е цената на овие Gillete Fusion? И со колку патрони доаѓа или тие посебно се купуваат?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.861
Поени од реакции
7.538
Колку му е цената на овие Gillete Fusion? И со колку патрони доаѓа или тие посебно се купуваат?
Стар модел е купи си Proglide, инаку цената мислам дека е од 550 до 600 денари, патроните се различни ама иста мерка се можи и со едниот и со другиот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.261
Поени од реакции
19.173
Машинка од пазарче од 300 денари, година дена бричење по еднаш неделно, чешелот го тргам се удирам со тример и таман остава милиметар два брада колку да не е тасма.
Кога приликата бара тасма (многу ретко) си пазарам женски брич од продавница пошто со него не крварам како заклано теле.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.473
Бричот го заменив со машинка. Машинката е каде, каде подобра од бричот:)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.662
Поени од реакции
2.618
Пред некоја недела зедов од Нептун машинка Филипс и сум презадоволен. :love:
Од другата страна се пуштува едно како брич ако сакаш да си ја обликуваш брадата.

:X3:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
456
Поени од реакции
420
Сакам да прашам во што е разликата меѓу бричот без батерија и бричот со батерија? Односно, каква функција има тој со батерија.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.413
Поени од реакции
1.465
Квалитетни четки за бричење може ли воопшто да се најдат кај нас?
Барав по парфимерии едвај една најдов и тоа истата како на пазар што се продава.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.892
Е баш ми требаше темава.

Колку се безбедни вилкинсон класик суорд жилетите, овие шо им менуваш ножиња? Пошто ко шо имам правено муабет со дедовци, си треба вештина за да се избричиш со вакво без да се засечеш. :D
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.911
Поени од реакции
923
Е баш ми требаше темава.

Колку се безбедни вилкинсон класик суорд жилетите, овие шо им менуваш ножиња? Пошто ко шо имам правено муабет со дедовци, си треба вештина за да се избричиш со вакво без да се засечеш. :D
иди на бербер да те бричи да видиш какво уживање е
јас првото такво искуство го имав пред 10тина дена и прекрасно е мада и дека имам поцврста брада и погуста осеќав и таков ситен бол придружен со непријатна скокотливост :icon_lol:
убаво ми беше како и да е и понатаму почесто ќе го применувам

инаку јас во животот до пред 2-3 месеца цело време се бричев со машинка онаква за стрижење
али пошто работата така ми налагаше почнав да се бричам секој ден или барем еднаш у два дена
се опремив со нивеа sensitive пена за бричење и nivea sensitive балзам за после бричење и деновиве си купив и четка од дм балеа само што брич користам gilette blue 3 пакетче од 5 брича си земав и незнам, не се лоши али не сум и многу задоволен ... можда кога се опремував требаше да си земам некои од овие со патрони али тогаш многу скапи ми се видоа али понатаму ќе земам од овие со батерии пошто гледам многу ги фалите посебно тој новиот што требало да испадне и кај нас у продажба есенва може да го земам
:icon_mrgr:
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Сакам да прашам во што е разликата меѓу бричот без батерија и бричот со батерија? Односно, каква функција има тој со батерија.
тој со батерија има функција да вибрира и ти да доживуваш огразам (шала)
или ако ти дојди пиќето пред да ја (цензурирано) малку да ја загрееш со вибраторот
треба да пробаш,многу е подобро бричењето со вибратор како јас шо имам - Gillette Fusion Power
значи ако ти пречи вибраторот едноставно ќе го исклучиш

имам и gillette mach 3 ама не го користам со години и wilkinson quattro кој ич не ми се допаѓа
на моите почетоци користев од оние за една употреба (ама јас ги користев по 5-6 пати) и беше крваво оти бев млад и неискусен и мавав контра

со Fusion Power можи да се исечам само ако мрдам инаку нема шанса
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.616
Дајте препорака за добра машинка за правење форма ? значи не за бричење,туку за правење форма на брадата...?
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
На врв Bottom