За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.309
Поени од реакции
12.271
Презадоволен, цицка ме прај. Жилет неам клаено на мене 4 години.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
555
Поени од реакции
179
Дали некој се бричи со нула со овие машинкиве за шишање (не за бричење)? Ме интересира ако одиш со нула или евентуално кец колку мм отприлика остава брада? Сакам барем 2-3 мм брада, а не да биде мазна.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.473
Дали некој се бричи со нула со овие машинкиве за шишање (не за бричење)? Ме интересира ако одиш со нула или евентуално кец колку мм отприлика остава брада? Сакам барем 2-3 мм брада, а не да биде мазна.
Остава 1.5 мм:)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.321
Поени од реакции
500
Никогаш не сум бил за брендови ама откако купив жилет фјужн досега за 6 месеци сум потросил 2 како ги викаат тие додатоците и сум презадоволен. Платив тогаш 600 ден ама бричот е феноменален. Никогаш не сум се исекол, секогаш кожата ми е мазна па и не користам крема или балсам потоа.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.079
Поени од реакции
2.380
Дали некаде кај нас го има овој Gillette Fusion ProGlide Styler ?

 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Дали некаде кај нас го има овој Gillette Fusion ProGlide Styler ?

Изгледа многу добро, јас имам слично но ова е по упгрејднато :) не сум видел досега во ниту еден маркет никаде во европа.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.066
Поени од реакции
818
Изгледа многу добро, јас имам слично но ова е по упгрејднато :) не сум видел досега во ниту еден маркет никаде во европа.
У англија го има у секој поголем маркет(tesco,asda...) и секоја аптека(boots,superdrug..)

Иначе за у мк може од ибеј или амазон да се нарача.некои имаат достава(кошта колку производот) до македонија.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
У англија го има у секој поголем маркет(tesco,asda...) и секоја аптека(boots,superdrug..)

Иначе за у мк може од ибеј или амазон да се нарача.некои имаат достава(кошта колку производот) до македонија.
Не сум бил Англија досега, планирам накај септември да одам па би купил. Швајцарија бев последно но не најдов ништо слично.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.079
Поени од реакции
2.380
Еден мој другар лани летото работеше во Америка т.е. во Бостон во маркет ( Gillette е Бостонска фирма) и си имаше земано таков ,,гаџет‘‘.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Вчера ја најдов во супермаркет :) сигурно ја имале и претходно но не сум ја видел.
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
poradi iritacija koristam aparat za bricenje a inaku za nekoi posebni prigodi i proslavi upotrebuvam bric.poz
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.619
Добар брич препорачка се мислев пред некој ден да земам вилксон 300 денари беше но се одлучив за џилет блу 3 со бразил што се нови пакувања мислите дека вреди да се земе брич поскап од 300-500-700 дали кожата односно лицето го одржува подолг период мазно дали има ефект да се земе поскап или ???
 
На врв Bottom