За либидото и поврзаноста со сексот

Член од
19 јули 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво форумџии,

најтопло би ве замолил за еден искрен и сериозен напис во кој на доволно конкретен и за општа популација разбирлив начин би објасниле: што е машко, а што женско либидо? Каде и како се појавува? Како (да) се одржува тој нагон од една страна за време на предигра и за време на сексуален однос, но и воопшто трајно во секојдневието од друга страна? Врската помеѓу мозокот (и кој конкретно дел од мозокот) со пенисот и вагината - како функционира таа спрега?
Каде и како настанува сексуалната желба кај мажот и кај жената? Како да се одржува и за време на предигра и однос и воопшто секојдневно?

Прашањава ги поставувам затоа што се соочуваме со ваков проблем, па би сакал да знам како да си помогнам? Сакам да знам што ме кочи? Потоа, зошто знае да “ми падне“ за време на предигра? Зошто морам со јака концентрација и фантазија да го одржувам дигнат пенисот? Зошто не можам без вијагра и слични таблетки?

Сето ова ми е битно за да знам кому се’ и каде се’ да се обратам за да си го решам проблемот, и како се’ сам да си помогнам.

Фала ви унапред :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
:facepalm: Поарно стани геј чим ја комплицираш најприродната ствар на свето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom