За жените: Дали сакате цицлести мажи?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Идиот на Социјализмот, 17 февруари 2017.

?

Дали сакате цицлести мажи?

 1. Да

  6 гласови
  46,2%
 2. Не

  4 гласови
  30,8%
 3. Не знам

  3 гласови
  23,1%
 1. Идиот на Социјализмот

  Идиот на Социјализмот fekalija

  Член од:
  28 декември 2011
  Мислења:
  4.230
  Допаѓања:
  5.928
  Сите знаеме дека кога мажите одат во теретана треба да јадат пилешко месо и слични производи бидејќи нутриционистите се слагаат дека витамините кои ги содржи пилешкото месо се најпогодни за одржувањето на мускулната градба. Начинот на готвење исто така има голема улога бидејќи секако со пржење или печење се губат витамините и минералите во месото па затоа најдобро е месото да се јаде варено или динстано и тоа исклучиво со варен или печен компир, пржен никако бидејќи јагленохидратите се губат при пржењето со зејтин и притоа тие се најпотребен извор на енергија.
  Сепак дури и вака, сите знаеме дека во денешно време кокошките се хранат со секакви концентрати и стероиди и хормони за да растат поголеми но тоа секако делува и на телото на оној кој ги конзумира бидејќи тоа ја менува нивната генетска структура.
  Поради ова во последно време СЗО објави статистика од последните 15 години во која секоја година бележи зголемување од 5% на бројот на мажи со шилести цициња. Денес скоро секое трето машко дете на свои 10 години има гради во облик на конус. Бидејќи сите знаеме дека одењето во теретана е добро за здравјето тоа значи дека цицлестите мажи стануваат дел од нашето секојдневие.
  Девојки, како се чувствувате вие за овие мажи? Дали ве привлекуваат ваквите набилдани мажи со цициња?
   
  На whatto и wot им се допаѓа ова.
 2. blagojkk

  blagojkk

  Член од:
  5 март 2014
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  40
  Сега ке ти одговорат сите две жени на форумов, едната ке каже да, другата не, и пак нема да дознаеме. :)
   
  На Безидејазаник и bijons им се допаѓа ова.
 3. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  1.970
  Допаѓања:
  1.199
  [​IMG]
   
  На X3m, Кеплер, Spell Caster и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. Ligar

  Ligar

  Член од:
  23 октомври 2011
  Мислења:
  681
  Допаѓања:
  1.732
  Темава :pos:
   
 5. дЏанго

  дЏанго Gunslinger

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  632
 6. Strider

  Strider

  Член од:
  28 мај 2008
  Мислења:
  3.234
  Допаѓања:
  4.097
  Се сеќавам на последниот пат ко прочитав интересна тема на кајгана и ко имаше добри дискусии.... таму негде далечната 2008-ма.
   
  На macedon89, Del Boy и Kostic им се допаѓа ова.
 7. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.935
  Допаѓања:
  14.621
  [​IMG]
   
  На Solaire of Astora, Con Artist и M-1 им се допаѓа ова.
 8. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.885
  Допаѓања:
  6.528
  rzL4vAJ.gif
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  1.648
  Допаѓања:
  4.827
 10. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  1.683
  Допаѓања:
  1.639
  [​IMG] [​IMG]
  ...да се потсетиме за појава на зголемување на градите кај бодибилдери наречена е gynecomastia, намерното зголемување на мускулната маса со синтетски анаболни стероиди, каде нивото на тестостеронот рапидно се зголемува поради зголемениот вештачки внес на егзогени стероиди, но на жалост овој вишок на тестостерон машкото тело го конвертира во естроген хормон (преку aromatase ензими), така да бодибилдерот и те како се радува за наглото зголемување на тестостеронот чиј резултат е зголемена мускулеста маса која понатаму се билда, ама на жалост тоа резултира со негативен ефект од естрогениот хормон кој врши трајна промена на градната жлезда( да би се остранила мора со хирушка интервенција со ексцизија на поголемиот дел од ткивото на млечните жлезди)...
  лично не обожавам такви гради макар било убаво набилдано другите делови од телото! ...so I voted for NO :D
   
  На Govinda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LepiDzoni

  LepiDzoni

  Член од:
  25 јули 2014
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  712
  Vaka li racionaliziraat maskite devici?
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.612
  Допаѓања:
  24.588
  lol, сега за сега ниту една не истапи, али има време.
   
 13. Toma

  Toma од Бардовци + тврд со кора + ОоОоОоО

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  511
  А како настанува природна машка цицка?
   
 14. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.661
  Допаѓања:
  12.300
  Вие смејте се, ама јас гласав за да. Првото гушкање ми даде хард он, цврста машка цицка оформена не од билдање, туку од долги години тренирање на боречка вештина, без никакви додатоци, само со соодветна исхрана. Ете така се оформува машка цицка. После толку години рацете уште ми одат таму кога го гушкам од позади. Мераци! :love:
   
  На bijons и Saladin им се допаѓа ова.
 15. Toma

  Toma од Бардовци + тврд со кора + ОоОоОоО

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  1.942
  Допаѓања:
  511
  Добро е моите се природни, а немам галено на други, па незнам како изгледаат на допир:cool:
   

Сподели преку: