За дамите: дефиниција за пенис

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Не ми се верува дека за однос кон кур реплицирам
Ни мене. Претпоставувам ќе ми опишеш во детали кога ќе се запознаеме. Чувствувам дека сакаш. А тука воопшто не сме го начнале односот спрема тестисите. Теми и теми, можности за дружење...


Додека го читав делов помислив дека стварно си озбилен за посебен однос кон машкиот полов орган. :) Однос може да се воспостави кон човек,значи како она ќе се однесува кон тебе,ќе се однесува и кон твоето тело.
Аууу ама си ја потценила мојата сериозност кон темата и истовремено нејзината важност. :)

Без разлика на “објективноста’’ на твојот став, мислам дека ќе имаш повеќе успех во животот ако на пенисот му дадеш посебен статус. Размислувај за него како да се работи за човек со двоен идентитет. Сликовито кажано, пенисот е дечкото “во мало’’, но сепак со свој идентитет, кој пак не е нешто сосема посебно од дечкото, туку е “подмножество’’ на идентитетот на дечкото.

Од неколкуте твои постови кои ги имам прочитано, делуваш доста конзервативно, би било интересно да дадеш искрен коментар за твојот однос во различни ситуации.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ни мене. Претпоставувам ќе ми опишеш во детали кога ќе се запознаеме. Чувствувам дека сакаш. А тука воопшто не сме го начнале односот спрема тестисите. Теми и теми, можности за дружење...
Добро чувствуваш,со тебе сакам да дискутирам детално за многу теми,но не од областа на љубовта и сексот:wink:



Misirkov напиша:
Аууу ама си ја потценила мојата сериозност кон темата и истовремено нејзината важност. :)

Без разлика на “објективноста’’ на твојот став, мислам дека ќе имаш повеќе успех во животот ако на пенисот му дадеш посебен статус. Размислувај за него како да се работи за човек со двоен идентитет. Сликовито кажано, пенисот е дечкото “во мало’’, но сепак со свој идентитет, кој пак не е нешто сосема посебно од дечкото, туку е “подмножество’’ на идентитетот на дечкото.
Мислам дека е претерано да се дава статус и посебен однос кон дел од телото.Колку и да сакам да ја сфатам твојата поента,неможам.Дечкото во мало,ми доаѓа како поимот дама во кревет.
Како треба да се понашам кон неговиот полов орган,треба да му палам свеќа во црква да му порасне?Треба да му шепкам за подобро да спие?Да му готвам ручек?
Нели мислиш дека моето тело му ги пружа складно сите негови потреби,без да истакнуваме подмножество,идентитет и сл.Зарем треба да најдам посебен идентитет и на моето тело?Сакам да појаснам дека ако мене особата ми е мила,мил ми е и малиот прст од неговата нога.Значи ако јас го обожавам човекот го мазам и пазам целосно,ако сакам да нанесувам болка ќе го мавам,гребам целосно,нема поделба помеѓу мојот начин на љубење кон особата и ова твојов посебен идентитет.
Но доколку машкиот род ми потврди дека сака да се подели на два идентитета,јас ќе започнам со посебен однос.Него ќе плукам во лице,а долниот ќе си го земам со себе,ќе се најде:)

Misirkov напиша:
Од неколкуте твои постови кои ги имам прочитано, делуваш доста конзервативно, би било интересно да дадеш искрен коментар за твојот однос во различни ситуации.
Ова досега никој не ми го кажал,напротив,затоа ќе го сфатам како комплимент.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Се римува со тенис.
Шознам,практичен господин за мочање во природа.Како воз кој влегува во тунел. Другото веќе го кажале. Што толку навистина сакате да му славиме и да го обожаваме,може еден ден-Ден на пенисот.
ма ајде краставиците ги поевтинија сега.
Го славите скоро секој ден и го обожавате:)
Every good day is a penis day for the females :)
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Добро чувствуваш,со тебе сакам да дискутирам детално за многу теми,но не од областа на љубовта и сексот:wink:
Тоа допрва треба да се одреди. Јас сакав да ти се улижам бидејќи си модератор, а она не сакала да збори на такви теми? :pos2:

По темата, да не филозофирам и да ти кажам за да ме сфатиш: кај тебе има непризнавање на една димензија. Јас не знам дали би сакал да останам со девојка што не ја прифаќа таа димензија. Што велиш ти на тоа? :baeh:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тоа допрва треба да се одреди. Јас имав впечаток дека ти баш за такви теми сакаш да зборуваш, затоа си модератор? :pos2:
Нагласив дека со тебе несакам да зборувам за љубов и секс,не со останатите.Причината ја знаеш и самиот,да не ја дробам:)


Misirkov напиша:
По темата, да не филозофирам и да ти кажам за да ме сфатиш: кај тебе има непризнавање на една димензија. Јас не знам дали би сакал да останам со девојка што не ја прифаќа таа димензија. Што велиш ти на тоа? :baeh:
Ми се пушташ?:wink:


Во врска со темава немам што да додадам,се е јасно.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Нагласив дека со тебе несакам да зборувам за љубов и секс,не со останатите.Причината ја знаеш и самиот,да не ја дробам:)
???


Ми се пушташ?:wink:
Аха, на форум, со непозната...:tapp:


Не зборам за тебе, туку преку твојот пример кажувам дека таквиот став/пристап би ме одвратил од било која девојка. Сходно прашувам, што би правела ако те оставам заради тоа?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не зборам за тебе, туку преку твојот пример ти кажувам таквиот став би ме одвратил од било која девојка.
Оваа реченица поврзи ја со прашалниците и ќе ја откриеш тајната зошто несакам да дискутирам со тебе на оваа област.Замисли дека цитираниве се мои зборови кој би ги кажала на секој твој пост во овој подфорум.
Да не ги замарам останатите,ќе прекинам.Пријатен ден на сите:)
Misirkov напиша:
Сходно прашувам, што би правела ако те оставам заради тоа?
Би се напила едно пиво,да се почастам.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Прво, да, ти се пушта, мора да прашаш? Од Гигаметар се гледа дека ти се пушта.

Второ ај малку он топик:

Isn't it awfully nice to have a penis?
Isn't it frightfully good to have a dong?

It's swell to have a stiffy.
It's divine to own a dick,

From the tiniest little tadger
To the world's biggest prick.

So, three cheers for your Willy or John Thomas.
Hooray for your one-eyed trouser snake,

Your piece of pork, your wife's best friend,
Your Percy, or your cock.

You can wrap it up in ribbons.
You can slip it in your sock,

But don't take it out in public,
Or they will stick you in the dock,

And you won't come back
Oooh, thank you very much
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Jaс не знам што се чудат жениве. Маживе тука се изјаснаа дека сакаат и очекуваат да го обожуваме нивниот пенис. Да му се восхитуваме бидејќи ние немаме.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Jaс не знам што се чудат жениве. Маживе тука се изјаснаа дека сакаат и очекуваат да го обожуваме нивниот пенис. Да му се восхитуваме бидејќи ние немаме.
Вака.. Не дека немате, туку дека многу ви треба во животот, дека без него не можете...

И не очекуваме, туку се докажало дека е така :toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Вака.. Не дека немате, туку дека многу ви треба во животот, дека без него не можете...

И не очекуваме, туку се докажало дека е така :toe:
E добро де, нас ни треба вашиот пенис, вас ви треба нашата вагина. Меѓусебно сме зависни од половите органи. Како иначе ќе се репродуцираме? :)

Што е филозофијата, не сфаќам. Пенис ко пенис. Ми треба за сексуално задоволство и понатаму за да ме оплоди и толку. Не е никакво божество на кое непрестајно размислуваме, му градиме спомен-бисти и му се поклонуваме.

Да немав биолошка потреба да се размножувам, немаше да му се придава толкаво значење. :toe:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
E добро де, нас ни треба вашиот пенис, вас ви треба нашата вагина. Меѓусебно сме зависни од половите органи. Како иначе ќе се репродуцираме? :)

Што е филозофијата, не сфаќам. Пенис ко пенис. Ми треба за сексуално задоволство и понатаму за да ме оплоди и толку. Не е никакво божество на кое непрестајно размислуваме, му градиме спомен-бисти и му се поклонуваме.

Да немав биолошка потреба да се размножувам, немаше да му се придава толкаво значење. :toe:
Dobro de! Otvori tema: shto predstavuva vaginata za maZkite, pa ke vidish koja e razlikata.:toe:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Дефиниција Пенис:
Дел од надворешните гениталии кај машкиот пол кој има функција на пренесување на спермата во внатрешните женските гениталии, при процесот на репродукција,(а да уште една мини функција-преку овој орган се испушта урината). На латински е поврзано значењето со глаголот pendere - виси, а на грчки значи опаш.
Мој однос кон горенаведениот орган, стриктно медицински:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom