За дамите: дефиниција за пенис

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
A bre!? Aj da prasham edno domakinsko prashanje jas a?
Shto predstvauva za vas KUROT(mashkata gordost)?
Ajde gospogi/ci da vdam kako go dozivuvate, kako gledate na nego(ne bukvalno), mislam shto vi znachi vo zivotot i kolku? Stvarno e prv chlen vo 'women accessories'? a?
Bash me interesira!:vozbud:
Vazno: Temava ne e za nevini!:majmun8:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
A bre!? Aj da prasham edno domakinsko prashanje jas a?
Shto predstvauva za vas KUROT(mashkata gordost)?
Ajde gospogi/ci da vdam kako go dozivuvate, kako gledate na nego(ne bukvalno), mislam shto vi znachi vo zivotot i kolku? Stvarno e prv chlen vo 'women accessories'? a?
Bash me interesira!:vozbud:
Vazno: Temava ne e za nevini!:majmun8:
Ја као домаќински тип ќе одговорам на домаќинсково прашање.
Фаќам магла од машките кои си го сметаат за гордост, а ги преферирам оние што си се гордеат со мозокот у глава.
Изземен од машкото во целина(значи од машкото као особа, а не збир на органи) ми значи исто ко и ланскиот снег.
Не му се восхитувам, не му правам тотеми, не го гледам ко божество, не ми го одредува животот итн. и ми претставува нешто битно, исто ко што ми претставува и простатата или бубрегот на некое машко.
Уживањето у сексот не ми го прави самиот пенис, него особата која е повеќе од збир на ткива во форма на еректиран орган. Ако беше поинаку, онда ќе си живеев среќно со вибратор на пример и немаше да барам дечко. Btw, асесоар може да биде нешто налик на вибратор, а не и нечиј полов орган.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
џингс, шах-мат. ада те утепа.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Penisot pretstavuva svetost, toa sto dava nov zivot i koe sekoe utro ti e baegi nadrveno!
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
1
paaa sto da se kaze....na lik ne e bas koj znae kolku simpaticen....ali e dosta funkcionalno i neophodno
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
paaa sto da se kaze....na lik ne e bas koj znae kolku simpaticen....ali e dosta funkcionalno i neophodno
potpolno se soglasuvam so tebe

penisot (KUROT) ima najgolema uloga vo seksot ali mora da e

1 sreden ( moze i mal a golem da ne zboram )

2 da e Cvrst t.e jak kako kamen za vreme na penetracijata (a ne da bide SUNGER )

3 a najmnogu zavisi i od PREDIGRATA i toa kako ke ja napravi partnerot/partnerkata

a zenskite kako gledat na MASKOSTA ( kurot ) zavisi od niv
p.s ovaa tema go ima mojot glas :smir: :smir:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
колкава е просечната големина? :baeh:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мислам дека просечната големина е таман колку на путката длабочината....
Шта ви е бе??

Што бил курот, па божество им е бе.

Нејсе, да растеа пички на дрво како црешите, ќе си ги беревме и поефтино ќе ни беше...вака.....!!!

А да беа куројте како чемпреси, никад ништо немаше да биде зготвено, ами само ќе се ѕенѕаа женкиве.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Сум видел теми. Сум видел глупи теми. Сум видел да реплицирам на глупи теми. Ама ова не можам да го сврстам никаде. :zid:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Сум видел теми. Сум видел глупи теми. Сум видел да реплицирам на глупи теми. Ама ова не можам да го сврстам никаде. :zid:
Викторе, ако сам не си го цениш, никоја нема да ти го цени :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Само глеј да не си го цмокаш сам.

Викторгче, не туку море се буни беспотребно. да немаше глупи теми како оваа ќе требаше да се смеме само на бугарите и на дарданчо сечено лажно илирче, атоа ќе не возгордееше, вака знаеме дека ни ние македонците не сем сите најсовршени. Сеуште има плевел, како овој. Уште малку.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
hehehe temataa abee kadeeeee na koj mu tekna temata inace definicijata ne mozi da se kazi treba da se oseti hehe :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom