За бесплатните интернет кафиња

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сигурно знаете за бесплатниот интернет што Владата го отвори во повеќето градови низ Македонија.И сигурно претпоставувате што се случува таму.Е пааа...Зборувам за Прилеп.Луѓето кои работат таму,максимално злоупотребувајќи ја својата позиција,интернет кафеата ги претворија во свои лични клубови каде многу ретко може да најдете слободно место заради нивните другари и пријатели,потоа конекцијата е катастрофална поради константното спуштање на торенти(во последно изгледа се скинати од провајдерот) и што е најстрашно,инсталирана е
VNC, програма која служи за мониторинг на ....Да не должам,приватноста е максимално нарушена.Се надевам дека ова го нема по гругите градови и дека наскоро ќе се превземат мерки од надлежните да се реши овај проблем.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
видел народот гага и ајде навали, без усул дека и на некои други им треба
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Епа супер, ете кај ќе си ставам торенти :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Сигурно знаете за бесплатниот интернет што Владата го отвори во повеќето градови низ Македонија.И сигурно претпоставувате што се случува таму.Е пааа...Зборувам за Прилеп.Луѓето кои работат таму,максимално злоупотребувајќи ја својата позиција,интернет кафеата ги претворија во свои лични клубови каде многу ретко може да најдете слободно место заради нивните другари и пријатели,потоа конекцијата е катастрофална поради константното спуштање на торенти(во последно изгледа се скинати од провајдерот) и што е најстрашно,инсталирана е
VNC, програма која служи за мониторинг на ....Да не должам,приватноста е максимално нарушена.Се надевам дека ова го нема по гругите градови и дека наскоро ќе се превземат мерки од надлежните да се реши овај проблем.
Прво, се ова се регистрира, за да жалиш од Дравните интернет центри?

Второ, мислам дека имаше неколку теми отворени за ова.

Трето, и да нема други теми не знам баш дали местово на темава и е во општи муабети.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom