Заљубување во личност која има дечко

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Сакаш да кажеш те преценила?
Не ме преценила, не ме ни проценила зашо у месец дена не моеш вистински да упознаеш некој. Тој и беше прв, па како што кажа еден член претходно, со еден кур жена вгроб не влегува.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не ме преценила, не ме ни проценила зашо у месец дена не моеш вистински да упознаеш некој. Тој и беше прв, па како што кажа еден член претходно, со еден кур жена вгроб не влегува.
А може не го биваше вториот кур па се вратила кај првиот. :angel:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Не ме преценила, не ме ни проценила зашо у месец дена не моеш вистински да упознаеш некој. Тој и беше прв, па како што кажа еден член претходно, со еден кур жена вгроб не влегува.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Најубаво ќе биде да разговарате и предходно да ја натераш да биде искрена со тебе.
Ако и таа те сака ОК ако не барај друга и заборави на оваа љубов. Пошо ако не заборавиш љубовта може да се претвори во сериозно ментално заболување


Sent from my SM-G318H using Tapatalk
Вистина е патење по љубов како што може да растрои човек ништо не може, и во психијатриските дневници се кажува дека најголемите трагедии се од ваков причинител.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Вистина е патење по љубов како што може да растрои човек ништо не може, и во психијатриските дневници се кажува дека најголемите трагедии се од ваков причинител.
Тоа го има кажано Платон.
"Љубовта е сериозно ментално заболување".

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom