Заљубување во личност која има дечко

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
интересни коментари...ај да не останам покуса да пишам нешто,
со 21 година не треба ниту да помислиш, а не да бараш совет, остави спонтано да се одвива, не кочи ама и не форсирај, така ти е интересно затоа можеби си „заљубен“ оти не можеш да ја имаш, забрането овошје е најслатко, ако ти речат ај земи малку нема да ти биде слатко ...верувај !
и што ќе ти е сега да се заробиш? што ќе правиш до 28 год, деца ќе гледаш? :)
 
S

staycalm

Гостин
Абе па и ти на 21 година ќе сечеш вени за некоја кучка. Ако ти е до друштва, забавување и такви ствари иди начукај се негде и дупи нешто онака рандом, без никакви чуства и љубов кон никого. Денес дојде време кога е секој за себе, ако таа го остави него за тебе, после тебе ќе те остави за некој подобар, таке иде тоа. Тури и пепелот и не му ја мисли, никогаш немој да имаш силни емотивни чуства кон девојка, тоа ти го кажувам за да се заштитиш себе си.
Ај првово има смисла, ама за болдот сериозен си? :)
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Чекајте другари, не е нагласено личноста од каков пол е.
 
S

staycalm

Гостин
Ја не би сакал некој да ми го чепка дечкото коа ќе го имам, така да сигурен сум дека не би било океј да се обидеш воопшто да им ја растуриш врската, ко шо рече плус 2 години се во врска не 2 недели :)
Чекајте другари, не е нагласено личноста од каков пол е.
Му пишува на профил дека е машко. А и да е женско шо мења тоа?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Ја не би сакал некој да ми го чепка дечкото коа ќе го имам

Му пишува на профил дека е машко. А и да е женско шо мења тоа?
За личноста што ја сака бе волу. Намири шизофренијата.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Имам 21, досега сум се заљубувал, но сум немал многу сериозна врска, додека овојпат е некако поинаку ама ете испадна дека има дечко и нема што да се прави, ќе видам до кога ќе можам да ја гледам пријателски но мислам дека ќе дојде момент кога не ќе можам да продолжам да ја гледам пријателски од што ми стана опсесија и тука ќе биде крај, но нема да брзам, ќе гледам како ќе тече ситуација... Поздрав и фала уште еднаш за мислењето :)
Ne si ja trosi mladosta... poslusaj me.. bev 6 i pol godini vo vrska bas od tvoja vozrast... prozivej uste malce, posle 25 misli na seriozno...
 
E

Epsilon

Гостин
Сакаш да кажеш те преценила?
Ili sepak samo sakala da proba nesto. :)[DOUBLEPOST=1504533987][/DOUBLEPOST]Inache so se odnesuva do temata, ako uspeesh da ja kjarish od decko so koj odi 2godini, ne ocekuvaj deka ti si nesto poseben i so tebe kje ostani do kraj, mnogu se mali shansite, srry druze so sum surov, ama od iskustvo ti kazuvam.

Ako nego mu napravi taka i tebe kje ti napravi.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Се дешаваат вакви ствари, лупни го ќе ти помине.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom