Заљубување во личност која има дечко

U

Umtitti

Гостин
Абе па и ти на 21 година ќе сечеш вени за некоја кучка. Ако ти е до друштва, забавување и такви ствари иди начукај се негде и дупи нешто онака рандом, без никакви чуства и љубов кон никого. Денес дојде време кога е секој за себе, ако таа го остави него за тебе, после тебе ќе те остави за некој подобар, таке иде тоа. Тури и пепелот и не му ја мисли, никогаш немој да имаш силни емотивни чуства кон девојка, тоа ти го кажувам за да се заштитиш себе си.
Со еден кур жена вгроб не влегува. ;)
Хаха, абе оваа е поинаква затоа и прашав, инаку знам сум имал многу од тие што ги спомнувате али јебига сум немал среќа, додека јас сум спиел некој друг волк се активирал... Тоа е :) :/
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
36
Еве ти уште еден совет... Тоа што физички екстремно те привликува девојка што ја знаеш само од кафе, не би го дефинирал дека е љубов, јас би го дефинирал како инфантилен занес. Не е возможно да сакаш некого за кој знаеш само 5% од неговата личност. Во твојот случај 95% од сликата за нејзе, се плод на твојата имагинација која креирала лик, во кој си се затрескал. Не очекувај дека од неколку кафиња ке успееш во целост да ја детерминираш личноста. Не брзај, со текот на времето ќе дознаеш многу повеќе работи за нејзе, па тогаш ќе ти биде полесно да оцениш дали навистина имаш чувства за нејзе. Во твојот случај бидејќи девојката веќе има дечко, ќе ти биде потешко да добиеш шанса да ја запознаеш во реално светло.
 
U

Umtitti

Гостин
Еве ти уште еден совет... Тоа што физички екстремно те привликува девојка што ја знаеш само од кафе, не би го дефинирал дека е љубов, јас би го дефинирал како инфантилен занес. Не е возможно да сакаш некого за кој знаеш само 5% од неговата личност. Во твојот случај 95% од сликата за нејзе, се плод на твојата имагинација која креирала лик, во кој си се затрескал. Не очекувај дека од неколку кафиња ке успееш во целост да ја детерминираш личноста. Не брзај, со текот на времето ќе дознаеш многу повеќе работи за нејзе, па тогаш ќе ти биде полесно да оцениш дали навистина имаш чувства за нејзе. Во твојот случај бидејќи девојката веќе има дечко, ќе ти биде потешко да добиеш шанса да ја запознаеш во реално светло.
Па не би рекол дека физичкиот изглед толку ме привлече, слични карактеристики имаме не знам како да објаснам, јас уште првиот пат кога се запознав неа ја приметив... А за сѐ друго што пиша апсолутно се согласувам, фала многу за советот. Би те прашал уште што мислиш дали да продолжам да се гледам со неа онака пријателски и да почнам некако да ги контролирам емоциите за подобро да ја запознам ако веќе има некаква шанса. Со тоа можеби ќе стекнам и ново искуство за понатаму. :) Поздрав
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Ја и се стаив на една шо имаше дечко, ја ќарив и го остаи за мене. После месец дена и текна дека уште го сака и дека не е спремна за нешто ново па и мене ме кикна и на крај му се врати. Честа појава ако остаи некоја некого за тебе зашо сфаќаат дека прерано влегле у нешто ново и им недостига старото. Мада неам замерки, добро се клецаше малата.
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
36
Физичкиот изглед во многу случаеви е иницијална каписла. Добро е тоа што имате НЗС, лошо е што е веќе зафатена. Пред да ти одговорам, ќе те прашам нешто. Колку време ја знаеш? Дали знаеш дали е среќна во врската?
 
U

Umtitti

Гостин
Физичкиот изглед во многу случаеви е иницијална каписла. Добро е тоа што имате НЗС, лошо е што е веќе зафатена. Пред да ти одговорам, ќе те прашам нешто. Колку време ја знаеш? Дали знаеш дали е среќна во врската?
Па ја знам месец дена.. Инаку тоа не знам ама претпоставувам дека е...Слушнав одоколу дека има позитивно мислење за мене, ама пријателско :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Па ја знам месец дена.. Инаку тоа не знам ама претпоставувам дека е...Слушнав одоколу дека има позитивно мислење за мене, ама пријателско :)
Кога ти би имал врска од две години, дали ти би сакал некој да ти се мотка околу женската и да се лигави?
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Па не би рекол дека физичкиот изглед толку ме привлече, слични карактеристики имаме не знам како да објаснам, јас уште првиот пат кога се запознав неа ја приметив... А за сѐ друго што пиша апсолутно се согласувам, фала многу за советот. Би те прашал уште што мислиш дали да продолжам да се гледам со неа онака пријателски и да почнам некако да ги контролирам емоциите за подобро да ја запознам ако веќе има некаква шанса. Со тоа можеби ќе стекнам и ново искуство за понатаму. :) Поздрав
Слободно продолжи да се гледаш со неа пријателски. Ако имате слични карактеристики зошто да не бидете пријатели. Набљудувај ја уште повеќе. Е сега нормално ќе треба да ги потиснеш чуствата малку, за да ги оставиш да им продолжи врската на нив. Но ако раскинат они двајца искористи ја таа шанса. Во меѓувреме искачај си по дискотеки, кафани. Е*и си нешто онака на страна. И живеј си.


Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
U

Umtitti

Гостин
Слободно продолжи да се гледаш со неа пријателски. Ако имате слични карактеристики зошто да не бидете пријатели. Набљудувај ја уште повеќе. Е сега нормално ќе треба да ги потиснеш чуствата малку, за да ги оставиш да им продолжи врската на нив. Но ако раскинат они двајца искористи ја таа шанса. Во меѓувреме искачај си по дискотеки, кафани. Е*и си нешто онака на страна. И живеј си.


Sent from my SM-G318H using Tapatalk
Муабет на место! Во право си :) Фала ти многу за советот :)
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
36
Па ја знам месец дена.. Инаку тоа не знам ама претпоставувам дека е...Слушнав одоколу дека има позитивно мислење за мене, ама пријателско :)
Дознај каква и е ситуацијата, доколку е среќна и се им оди од рака, јас би се дистанцирал. Не би сакал на личност која ја почитувам да и уништам нешто, а и зошто би ја продолжил сопствената агонија? Пријателство помеѓу два различни пола за мене е невозможно, ако ја исклучам можноста еден од нив да биде хомосексуалец.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Се согласувам со lucinefer. Ќе треба да ја набљудуваш ситуацијата. Ако е среќна остави ја нека биде, а ти барај друга. Доколку врската им е онака само колку да се каже има можност да раскинат. Но ако се 2 години заедно како што кажуваш помали се шансите дека им е само онака врската.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Ја отворив темава да прашам дали е можно да има некоја надеж од личност која е зафатена, а во која сте лудо вљубени? Се гледате со неа во друштво, еднаш до два пати неделно и супер си поминувате но сето тоа онака пријателски.. Дали да се продолжи и понатаму, дали има барем малку надеж или начин за чекор напред со неа или некој совет како да се оддалечиме од неа и покрај тоа што многу ја сакаме :/
prijatele ja u sekoja poznanicka sum ludo vluben i pak na kraj krajeve nisto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom