Зашто лезбејките користат вибратор?

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.703
Поени од реакции
5.332
1.познаваш лезбејки?
2.у кој свет живееш у овој или во тој на јупорн и тв1000?!
1. познавам
2. за јупорн не знам може да ми ја дадеш адресата захвалан ќе ти бидам цел живот
2. тв1000 не се порки еротски се :pos::pos::pos:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
да, бираме. на гадни и дебели не ни се дига.
ехх демек сите ебете само манекенки кои се убави слаби....шо тие покрупните у манастир идат не се ебени а..ајде бе..
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
абе и тие некој ги ебе, ама ние си бираме поубаво. убаво не значи само манекенки. релативно е. факт е тоа. јас зборам во мое име. релативна е убавината од различни очи гледано. за мене некоја што е тиња, некој радо би ја плеснал, капираш?
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
абе и тие некој ги ебе, ама ние си бираме поубаво. убаво не значи само манекенки. релативно е. факт е тоа. јас зборам во мое име. релативна е убавината од различни очи гледано. за мене некоја што е тиња, некој радо би ја плеснал, капираш?
тоа се обидувам и јас да ти го кажам.да пишеше дека ТИ бираш немаше да ти реплицирам воопшто.Бидејќи пишуваше во име на цел машки сој се побунив.Точно убавината и вкусот се релативна работа.Мило ми е што се разбравме.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
убаво си пишав јас. секој си бара поубаво. само, секој си има различна мера за убаво, тоа е работата. значи, цел машки род си бара поубаво.
има некои исклучоци(фрикови) што би го бутнале билокаде, само колку да влезе.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Хах им треба КУР за да се задоволат а го немаат и тоа им е замена :toe:
Ма немој... Као да немаат тие други начини да се задоволат...
Само к** и толку од задоволување кај жените :jaj:

Како и многумина погоре не гледам многу контрадикторност што лезбејките користат вибратор, има тука и други работи не е само работата тоа што ќе им влезе :tapp: Како што кажа Фокси, тука е женското тело, па привлечноста што тие ја чуствуваат кон жени и.т.н...

И дај бе доста со тие изјави станале лезбејки зошто не можеле к** да најдат т.е. грди биле... Не генерализирајте...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
покрај офтопикот што го изнапишавме горе, да си пишам =))
хормоналното пореметување допринесува да таа жена романтично, физички/сексуално ја привлекува друга жена, а не маж. потребите се исти, само различен учесник =) гушкање, бакнување, галење, допирање итн.
тоа што е лезбејка незначи дека несмее да користи вибратор(или друг предмет за пенетрација), сепак за задоволство станува збор. едноставно, нив жена ги пали и може да ги задоволи. тоа е =)
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
покрај офтопикот што го изнапишавме горе, да си пишам =))
хормоналното пореметување допринесува да таа жена романтично, физички/сексуално ја привлекува друга жена, а не маж. потребите се исти, само различен учесник =) гушкање, бакнување, галење, допирање итн.
тоа што е лезбејка незначи дека несмее да користи вибратор(или друг предмет за пенетрација), сепак за задоволство станува збор. едноставно, нив жена ги пали и може да ги задоволи. тоа е =)
фала што објасни подетално она што јас и еспањола се обидуваме да го кажеме.ај можеби тебе како машко ќе те сватат.:smir:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
И лезбејките имаат секс, и за да бидат задоволени мора нешто да им влезе.....(од страна на женско)...a бидејќи немаат кур, тука е вибраторот :smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
И стреп-он си користат, и вибратори...
Затоа што сепак имаат пичка, а пичката сака кур, па колку и да се лезбејки.
Вагинален оргазам не е исто со оној кој се постигнува со дркање(лижење) на клиторисот.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И лезбејките имаат секс, и за да бидат задоволени мора нешто да им влезе.....(од страна на женско)...a бидејќи немаат кур, тука е вибраторот :smir:
Немора.

Да се вратам на темата,односно да одговорам на прашањето како што е поставено:за да се задоволат.Да можам да ги пресметам корисниците на вибратор само во земјава,ќе добијам резултат дека стрејт жените го користат и купуваат повеќе.Потребата од вибро на лезбејки е минимална,го купуваат како додаток и нередовно го користат во сексуалното задоволување.А целите за користење се различни.Некои воопшто не ги привлекува машка особа,никогаш не ни биле со некој,но сакаат да видат каков ефект предизвикува вибро.Некои ја разбиваат невиноста според општествената дефиниција.Значи виброто кај лезбејките е додатна (љубопитност) стимулација и нередовно се користи.Воопшто не е контрадикторно,бидејќи и на стрејт жена и пикаат прст,рака, јазик,нога:) тоа би значело дека ни кур не ја задоволува?
Темава е проста биологија,само некој бегал од часеви.И не гледајте многу филмови,затупуваат.
А дали лезбејките ги сакате, ги мразите,имате друга тема!Сите постови ќе бидат избришани!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Не, leandra.
Вистинскиот одговор кон кој цели темава е дека машкиот пол и неговиот полов орган се неопходни, круцијални и никој не може без нив. Дури ни лезбејките.
Они само се фураат дека нејќат машки. А, во суштина, купуваат вибратори и слично, само за да го почувствуваат неговото височество...*drum roll*...пенисот.
Males rule the world, fuck yeah!
Yeah, right:yeahright:

Прво, не сите лезбејки користат вибратор. Второ, оние кои го користат, го употребуваат само како уште еден начин за полово стимулирање кое би довело до оргазам, а не како потенцијална желба за машко. И трето, да не должам јас, еве два одговори на вистински лезбејки кои ги најдов на нет, а кои се во врска со темава (и кои ми делуваат најлогично)

I've never used a strap-on, and I never would. Some lesbians use them for the sensation or to experiment, but I'm just not interested in them and I've never known a lesbian who is.
Edit: What's this assumption that lesbians can't have sex without an artificial penis? Sh*t on a stick, that's just pig ignorant.
It's not about the shape resembling a penis. It's about being with someone that wants to please you and provide you with stimulatory pleasure. It's about a "mental space" between the two people during sex. Just because they're lesbians doesn't mean that their bodies respond differently to stimulation than a straight girl's does. The attraction isn't just to sex, it's to all the paramaters that define attraction.
They just happen to be that shape, cuz that's what fits there.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Дека клиторисот кога го допираат убаво им е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom