Заштитно стакло за Samsung S10

Член од
10 декември 2019
Мислења
35
Поени од реакции
10
Здраво. Се работи за S10 Самсунг.
Пред некое време ја извадив фолијата, подобро да не ја вадев, и ставив заштитно стакло, но почна да се одлепува од страните, дали во Телеком вршат промена или не...
Или која марка е најдобра да нарачам од интернет...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Здраво. Се работи за S10 Самсунг.
Пред некое време ја извадив фолијата, подобро да не ја вадев, и ставив заштитно стакло, но почна да се одлепува од страните, дали во Телеком вршат промена или не...
Или која марка е најдобра да нарачам од интернет...
Земи од пазар и не му ја мисли. Мене ми вршеше работа додека не ја извадив(од пазар) откако ја извадив ми пукна стакло....ставив нова и држи. Не очекувај чуда, телефониве се expendable и така и така.
 
Член од
10 декември 2019
Мислења
35
Поени од реакции
10
Земи од пазар и не му ја мисли. Мене ми вршеше работа додека не ја извадив(од пазар) откако ја извадив ми пукна стакло....ставив нова и држи. Не очекувај чуда, телефониве се expendable и така и така.
Фала друже.
Имам од оние со ув светло што се лепат ама тие што го местеа демек професионалци за 2 недели се одлепи од страните, подобро да ја чував оригиналната фолија, му се плукнам...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Фала друже.
Имам од оние со ув светло што се лепат ама тие што го местеа демек професионалци за 2 недели се одлепи од страните, подобро да ја чував оригиналната фолија, му се плукнам...
Мене ми го намести за 5 минути......се уште се нема одлепено...пред месец дена.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Заштитно стакло или обична фолија,?...
за стаклото ми зедоа 400 ден...
Стакло како пластика. Дебело 3тина милиметар и тврдо. За фолија не знам.Тоа доаѓа со телефоните не се продава.
 
C

CoolIris

Гостин
Има едни 800 денари во Т - Мobile. За какви стакла станува збор и дали се исплаќаат?

Овие обичните неколку пати ги земав, ама никаква корист од нив. Малку да го удриш телефонот со пенкало, се крши заштитната фолија. Сега за сега така го влечам телефонов, ама ужасно ми треба некаква заштита.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Ја го малтретирам телефонот. За сега не се има ништо сменето.
 
Член од
10 декември 2019
Мислења
35
Поени од реакции
10
Има едни 800 денари во Т - Мobile. За какви стакла станува збор и дали се исплаќаат?

Овие обичните неколку пати ги земав, ама никаква корист од нив. Малку да го удриш телефонот со пенкало, се крши заштитната фолија. Сега за сега така го влечам телефонов, ама ужасно ми треба некаква заштита.
Ке појдам до Телеком, можеби ке го променат, при пад стаклото ке се скрши место екранот, година дена траеше ориг. фолија од Самсунг без да се одлепи, милион грепки на неа ама супер беше, требаше да го опнам стаклото над фолијата... :p
 

Kajgana Shop

На врв Bottom