Заштитните маски како нов моден детал

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.055
Поени од реакции
13.553
Неполна година дена откако ја отворив оваа тема ( како и по обичај, беше исмејувана), но, еве сега можеме и преку нашиот драг форум да си нарачуваме маски и бандини по наш вкус.:P

Нема врска со мода но мојот матичен лекар тука ми кажа за да штити добро маската земи упаљач запали го и пробај да го изгаснеп со маската на фаца. ако само се мрдне оганот, фрли маската :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.745
Поени од реакции
9.557
Нема врска со мода но мојот матичен лекар тука ми кажа за да штити добро маската земи упаљач запали го и пробај да го изгаснеп со маската на фаца. ако само се мрдне оганот, фрли маската :)
Знам душо, ама изгледа и другите го знаат тој трик...затоа кога носиме маски ниту дуваме, ниту кашљаме....ги носиме за ку*ово здравје, искрено.
Замисли уште тоа да им текне на полицајците, на тој што носи таква обична маска, да си плати казна, па остај што дуваме у балон, ќе треба преку маска за проверка да дуваме у пламен...:pos::pos:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.055
Поени од реакции
13.553
Знам душо, ама изгледа и другите го знаат тој трик...затоа кога носиме маски ниту дуваме, ниту кашљаме....ги носиме за ку*ово здравје, искрено.
Замисли уште тоа да им текне на полицајците, на тој што носи таква обична маска, да си плати казна, па остај што дуваме у балон, ќе треба преку маска за проверка да дуваме у пламен...:pos::pos:
Мислев за здравје ако се секира некој
Инаку јас си носам пкатнена трислојна маска со џепче за филтер, иди дувни да те видам хахахаха
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
мене лично маските на Banale ми се најдобри плус 4 слојни, а филтрите се менуваат на 60 дена. Како вика @коцка?- иди дувни да те видам :pos:

banale.jpg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.055
Поени од реакции
13.553

Kajgana Shop

На врв Bottom