Заработување со YouTube во Македонија

Член од
21 март 2014
Мислења
510
Поени од реакции
366
Зависи од која земја ти доаѓа гледаноста.

Од Америка на 1,000 гледаност можеш да земеш и до 6-7$

Од мкд едвај и 1,3$
Сакаш да кажеш дека не зависам од кого е каверот? За тоа дали може да правиме на одредена песна знам ама за процентите т.е за splitting-от не ми е јасно.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Сакаш да кажеш дека не зависам од кого е каверот? За тоа дали може да правиме на одредена песна знам ама за процентите т.е за splitting-от не ми е јасно.
Да речеме правиш кавер и имаш гледаност: 10,000 процентуално земено ќе земеш у пари негде 4-6$ е сега гугул за да те исплати ти мораш минимум да направиш 75$ а за да ги направиш тие пари треба негде околу 120,000 гледаност за еден месец.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Зависи од која земја ти доаѓа гледаноста.

Од Америка на 1,000 гледаност можеш да земеш и до 6-7$

Од мкд едвај и 1,3$
Од мкд за 1м гледаност заработката е помеѓу 100 - 200 евра.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Веќе скоро 3 месеца чекам да ми стигне писмо од јутуб но се уште нема ништо... Ги извршив сите правила кој што требаше па потоа поднесов монетизација , кога отварам на јутуб пишува дека барањето се уште се разгледува и дека писмото ќе ми стигне во рок од 1 месец но нема ништо. Ај ве молам тие што работете да ми помогнете да ми кажете вас за колку време ви стигна (и да ќе речев може би има некој проблем со каналот но не - нема секоја ден редовно проверувам мејл се е во ред) .
@'DIABLO' @.Sky. @#YOUTUBER# @GreenRoot - Гледам вие сте по активни и се занимавате со јутуб па дали може да ми кажете колку време вие чекавте и во што е проблемот. Фала ви..
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Веќе скоро 3 месеца чекам да ми стигне писмо од јутуб но се уште нема ништо...
Ако ти кажуваат од YouTube дека е пратено - ќе ти стигне за 4-5 месеци од праќање немај гајле .
Тоа ти е за АdSense профилот за да можеш понатаму да ги земаш парите од заработката.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Веќе скоро 3 месеца чекам да ми стигне писмо од јутуб но се уште нема ништо... Ги извршив сите правила кој што требаше па потоа поднесов монетизација , кога отварам на јутуб пишува дека барањето се уште се разгледува и дека писмото ќе ми стигне во рок од 1 месец но нема ништо. Ај ве молам тие што работете да ми помогнете да ми кажете вас за колку време ви стигна (и да ќе речев може би има некој проблем со каналот но не - нема секоја ден редовно проверувам мејл се е во ред) .
@'DIABLO' @.Sky. @#YOUTUBER# @GreenRoot - Гледам вие сте по активни и се занимавате со јутуб па дали може да ми кажете колку време вие чекавте и во што е проблемот. Фала ви..
Пиши на YouTube Support, или јави се на Македонски пошти и прашај дали на твое име и адреса има некое недоставено писмо.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Веќе скоро 3 месеца чекам да ми стигне писмо од јутуб но се уште нема ништо... Ги извршив сите правила кој што требаше па потоа поднесов монетизација , кога отварам на јутуб пишува дека барањето се уште се разгледува и дека писмото ќе ми стигне во рок од 1 месец но нема ништо. Ај ве молам тие што работете да ми помогнете да ми кажете вас за колку време ви стигна (и да ќе речев може би има некој проблем со каналот но не - нема секоја ден редовно проверувам мејл се е во ред) .
@'DIABLO' @.Sky. @#YOUTUBER# @GreenRoot - Гледам вие сте по активни и се занимавате со јутуб па дали може да ми кажете колку време вие чекавте и во што е проблемот. Фала ви..
Јас уште на почетокот кога почнав имав ваква зафрканција. Мене ми стигна третиот пат. Ми стигна код на него со кој го впишав. Стига али многу пати од некоја x причина не стига на време.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
A oвој Baka Prase во Србија колку заработува ? Има милион и нешто субови и знам тука се и некој спонзори, рекламите ама човекот си купиж кола Порше као од Јутјуб заработка
https://www.youtube.com/watch?v=oFnutIoTZKA
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
A oвој Baka Prase во Србија колку заработува ? Има милион и нешто субови и знам тука се и некој спонзори, рекламите ама човекот си купиж кола Порше као од Јутјуб заработка
https://www.youtube.com/watch?v=oFnutIoTZKA
тоа е кога го гледате, вие му го плативте поршето кликајќи на рекламите. Иначе најверојатно има и многу више заработено него тоа порше кајен.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Колава сигурно 50,000+ евра. Не е мала пара. Поголем дел од парите би требало да се од реклами..
 
S

staycalm

Гостин
A oвој Baka Prase во Србија колку заработува ? Има милион и нешто субови и знам тука се и некој спонзори, рекламите ама човекот си купиж кола Порше као од Јутјуб заработка
https://www.youtube.com/watch?v=oFnutIoTZKA
Србите и Македонците повеќе заработуват од спонзорства отколку од гугл гугл адс. Тие шо имаат спонзорства мислам. Инаку сигурно праи добра пара и без спонзорства
 
B

Beginner

Гостин
Србите и Македонците повеќе заработуват од спонзорства отколку од гугл гугл адс. Тие шо имаат спонзорства мислам. Инаку сигурно праи добра пара и без спонзорства
Да ова е точно имаше член пишано дека џипи заработувал 12 к месецно од Фанта просечна плата си вадел од јутуб тоа е премија. Сега е мислам скаран нешто со нив ама сепак сигурно пак зима добра пара од адс.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom