Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Ајде нешто ново да пробаме, ништо не чини

Инвестиција не е морална но колку повеќе инвестираш толку се шансите да имаш кешбек

Ви го претставувам https://ai.marketing/

Работи на принципот кешбек за вашиот инвестиран ADS баланс 30-40% заработка + од инвестираните пари

1. Појдете на линкот https://ai.marketing/
2. Кликнете на копчето Sign In / Sign Up и логирајте се со вашиот gmail.com
3. Активирајте го маилот кога ќе добиете порака
4. Од менито кликнете не Top Up и одберете GIft Card : и внесете го следниот код : HVDZ-HE69-RDQA-UT71
5. Добивте 50$
6. Треба да чекате 48 саати и ќе почне да троши од тие 50$
7. За повеќе шанси можете да инвестирате 10$ минимум
8. Напомена * : Тие 50 долари треба да ги заработите па после тоа треба да ги вратите бидејќи се еднократен бонус за мотивација и да видите дека навистина работи
9. Ваше е само да го гледате балансот во ADS да не биде истрошен...не треба никаква друга активност.


П.С Ништо не ви кошта и да не инвестирате може да заработите и со овој гифт код


Се надевам ќе ви биде забавно

Имате слики како доказ и мотивација.

Уште еднаш напоменувам : НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА ИНВЕСТИЦИЈА но е препорачано за да добиете побрз резултат од кешбек!

Ако имате прашања пишете ми овде или пишете приватна порака.

Поздрав!
 

Attachments

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Ајде нешто ново да пробаме, ништо не чини

Инвестиција не е морална но колку повеќе инвестираш толку се шансите да имаш кешбек

Ви го претставувам https://ai.marketing/

Работи на принципот кешбек за вашиот инвестиран ADS баланс 30-40% заработка + од инвестираните пари

1. Појдете на линкот https://ai.marketing/
2. Кликнете на копчето Sign In / Sign Up и логирајте се со вашиот gmail.com
3. Активирајте го маилот кога ќе добиете порака
4. Од менито кликнете не Top Up и одберете GIft Card : и внесете го следниот код : HVDZ-HE69-RDQA-UT71
5. Добивте 50$
6. Треба да чекате 48 саати и ќе почне да троши од тие 50$
7. За повеќе шанси можете да инвестирате 10$ минимум
8. Напомена * : Тие 50 долари треба да ги заработите па после тоа треба да ги вратите бидејќи се еднократен бонус за мотивација и да видите дека навистина работи
9. Ваше е само да го гледате балансот во ADS да не биде истрошен...не треба никаква друга активност.


П.С Ништо не ви кошта и да не инвестирате може да заработите и со овој гифт код


Се надевам ќе ви биде забавно

Имате слики како доказ и мотивација.

Уште еднаш напоменувам : НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА ИНВЕСТИЦИЈА но е препорачано за да добиете побрз резултат од кешбек!

Ако имате прашања пишете ми овде или пишете приватна порака.

Поздрав!
Ова изгледа е нешто пресно, како успеваат да се протнат вакви работи по светов чудо едно.
Првите коментари на интернет не се баш ветувачки.
Наијнтересното, ќе заработиш околу 50% од кешбекот кој најчесто е 1-2%. Значи половина процент од инвестицијата.
Се ова, вложувајќи во робот кој ќе прави реклами за да се купат производи и да се врати кешбек.

Не си го трошете времето џабе.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Ова изгледа е нешто пресно, како успеваат да се протнат вакви работи по светов чудо едно.
Првите коментари на интернет не се баш ветувачки.
Наијнтересното, ќе заработиш околу 50% од кешбекот кој најчесто е 1-2%. Значи половина процент од инвестицијата.
Се ова, вложувајќи во робот кој ќе прави реклами за да се купат производи и да се врати кешбек.

Не си го трошете времето џабе.
И на мене тоа ме чуди, па зошто да не се проба :D . П.с кодот не е задолжителен така да може да терате и без код со ваша 100% инвестиција. Како што напоменав кодот е само стимуланс.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ајде нешто ново да пробаме, ништо не чини

Инвестиција не е морална но колку повеќе инвестираш толку се шансите да имаш кешбек

Ви го претставувам https://ai.marketing/

Работи на принципот кешбек за вашиот инвестиран ADS баланс 30-40% заработка + од инвестираните пари

1. Појдете на линкот https://ai.marketing/
2. Кликнете на копчето Sign In / Sign Up и логирајте се со вашиот gmail.com
3. Активирајте го маилот кога ќе добиете порака
4. Од менито кликнете не Top Up и одберете GIft Card : и внесете го следниот код : HVDZ-HE69-RDQA-UT71
5. Добивте 50$
6. Треба да чекате 48 саати и ќе почне да троши од тие 50$
7. За повеќе шанси можете да инвестирате 10$ минимум
8. Напомена * : Тие 50 долари треба да ги заработите па после тоа треба да ги вратите бидејќи се еднократен бонус за мотивација и да видите дека навистина работи
9. Ваше е само да го гледате балансот во ADS да не биде истрошен...не треба никаква друга активност.


П.С Ништо не ви кошта и да не инвестирате може да заработите и со овој гифт код


Се надевам ќе ви биде забавно

Имате слики како доказ и мотивација.

Уште еднаш напоменувам : НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА ИНВЕСТИЦИЈА но е препорачано за да добиете побрз резултат од кешбек!

Ако имате прашања пишете ми овде или пишете приватна порака.

Поздрав!
Ако добро разбрав според сликиве, си вложил 160$, а имаш назад 140$. Така? Или вкупно 442$ вложено со 96$ добиено?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Ако добро разбрав според сликиве, си вложил 160$, а имаш назад 140$. Така? Или вкупно 442$ вложено со 96$ добиено?
Да...Имам 2 акаунти, значи не е секогаш иста заработката и деновите не се исти.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Не ми изгледа баш исплатливо, ама ајде... ме потсеќа на Lyoness :pos: Сепак почеток ко што викаш, можда грешам. Ќе видиме.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504

Видеово е изгледа на литвански и штета што не можам да го разберам зошто делува како добар консултант, ама еве нешто од google translate од описот

Quick and easy money! A great way to make money online without doing anything! Such and similar slogans attract naive and faithful compatriots. AI.Marketing - the best investment platform? Unfortunately .. "One of the best scam-designed platforms" would be much more appropriate. My daily job is to help people manage their finances properly and improve Lithuanian financial literacy. And scam scams like AI Marketing, which involve thousands of trusted people, make my job very difficult. People are promised a 30-35% monthly return without moving a finger. Many people lose their money by investing in the financial pyramid at the latest, but the numbers and promises to make money easily and quickly remain in their heads. In this video, I comment on several videos related to AI MARKETING. Let’s look at the obvious flaws in the logic of this platform and why this whole scheme is a total deception. Have a good time watching! PS Share with friends who are in one way or another related to AI.MARKETING and help them get back on a fair path, thank you :) ---- If you are looking for professional advice and opinions on finance, investing, passive income generation, financial security, insurance, home loans topics here: https://www.pociunas.lt/konsultacijos... and we and the team will help you
I see that the video has just been uploaded and the AI MARKETING chebra immediately presses DISLIKE without even looking at the content :) I recommend watching it to understand and not shake hands like this next time. I really ask for smart comments and smart discussions, if only you will watch the full video :)
BTW ми текнува пред некоја година кога криптовалутиве беа ептен тренди, се појавија вакви роботи кои демек тргуваа со берзи. Сите тргуваат додека има нови
луѓе кои ќе пумпаат пари во пирамидата. Потоа згаснуваат. Истото го предвидувам и за ова.

Затоа, понастрана.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Mene mi isplatija na payeer 50$ za 2 meseci
Свесна си дека сама себе си се лажеш? Вакви работи и ние сме пробувале кога сме биле деца. Памтам колку ентузијастички сум пробувал вакви глупости, на 14/15 години, по 10 различни вебови во месецот. Ни 5 евра неможеш да направиш... А сите тие денес не постојат.

Али ок е што сепак пробуваш нешто на интернет да најдеш и „работиш“. Може нешто ќе начекаш па ќе биде успешно.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25

Видеово е изгледа на литвански и штета што не можам да го разберам зошто делува како добар консултант, ама еве нешто од google translate од описот





BTW ми текнува пред некоја година кога криптовалутиве беа ептен тренди, се појавија вакви роботи кои демек тргуваа со берзи. Сите тргуваат додека има нови
луѓе кои ќе пумпаат пари во пирамидата. Потоа згаснуваат. Истото го предвидувам и за ова.

Затоа, понастрана.
Поентата ми беше за тие што губат време безцелно дремејќи на сајтовите шо долар по долар заработуваш, овдека не треба ни да седиш ни па да инвестираш....затоа пушти го и врати се после 1-2 месеци, можеби среќата ќе се насмее :D

и јас сум гледал спам за ова...али ќе ви пишам кога ќе повлечам па веродостојно ќе биде, дотогаш барање начини за заработка, интернетот е голем и има и добри и лоши страни, овде сме да ги испитаме.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Поентата ми беше за тие што губат време безцелно дремејќи на сајтовите шо долар по долар заработуваш, овдека не треба ни да седиш ни па да инвестираш....затоа пушти го и врати се после 1-2 месеци, можеби среќата ќе се насмее :D

и јас сум гледал спам за ова...али ќе ви пишам кога ќе повлечам па веродостојно ќе биде, дотогаш барање начини за заработка, интернетот е голем и има и добри и лоши страни, овде сме да ги испитаме.
8. Напомена * : Тие 50 долари треба да ги заработите па после тоа треба да ги вратите бидејќи се еднократен бонус за мотивација и да видите дека навистина работи
Значи треба да се регистрирам, да го пуштам да работи 6 месеци и после од кога ќе заработи 50 евра да му ги вратам?

За колку време ќе ги заработи тие 50е што ги добивам со регистрација и треба да ги вратам?
Дали после наредните 50е што ќе ги заработи ќе можам да ги повлечам без да вложам ништо и за колку време ќе заработи наредни 50е?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Значи треба да се регистрирам, да го пуштам да работи 6 месеци и после од кога ќе заработи 50 евра да му ги вратам?

За колку време ќе ги заработи тие 50е што ги добивам со регистрација и треба да ги вратам?
Дали после наредните 50е што ќе ги заработи ќе можам да ги повлечам без да вложам ништо и за колку време ќе заработи наредни 50е?
Значи со тој гифт код ти дава 50$ и тие треба да ги вратиш...обично се враќат за 5-6 дена 50$ ...
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Значи со тој гифт код ти дава 50$ и тие треба да ги вратиш...обично се враќат за 5-6 дена 50$ ...
А за да почнам да заработувам? Или мора мои пари да вложам?
Дали може со нивните 50 да направам 100е, 50 за мене 50 за да вратам?
 
Член од
6 септември 2020
Мислења
8
Поени од реакции
0
imam otvoreno payoneer smetka. samo ne znam kade da gi stavam dokumentite za identifikacija. za rebota preku internet mi e. ve molam nekoj da mi objasni
Автоматски споено мислење:

dodeka ne go kopletiram mojot profil na payoneer ne mi isplakaat pari . mi ostanaa da stavam samo dokumenti za identifikacija ne znam kako sa go otvoram toj del za dokumentite.blagodaram
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
imam otvoreno payoneer smetka. samo ne znam kade da gi stavam dokumentite za identifikacija. za rebota preku internet mi e. ve molam nekoj da mi objasni
Автоматски споено мислење:

dodeka ne go kopletiram mojot profil na payoneer ne mi isplakaat pari . mi ostanaa da stavam samo dokumenti za identifikacija ne znam kako sa go otvoram toj del za dokumentite.blagodaram
settings -> verification center
 

Kajgana Shop

На врв Bottom