Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
27 септември 2018
Мислења
46
Поени од реакции
15
Не можев да најдам посебна тема за Апворк па тука да прашам, изработив еден мал проект и сега чекам клиентот да го одобри “milestone” доколку не го одобри дали автоматски ќе ми биде одобрен после извесен период? Првпат вака долго чекам цела недела.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
доколку јас овие пари наместо да ги повлечам, ги вложев во уште една грмушка, неделната заработка ќе ми се зголемеше, па за пократок период ќе можев да зеам уште една итн,итн.
Не те потсеќа ова на нешто? На пример, дефиниција за пирамидална структура?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Раттење и продавање чаеви :pos:

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
15 април 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Не можев да најдам посебна тема за Апворк па тука да прашам, изработив еден мал проект и сега чекам клиентот да го одобри “milestone” доколку не го одобри дали автоматски ќе ми биде одобрен после извесен период? Првпат вака долго чекам цела недела.
Ако milestone-от е однапред funded, ќе имаш право да ти стигнат парите, во спротива си на милост и немилост на клиентот.
 
Член од
26 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo se zanimavam so blogger okolu 6-7 meseci .Blogot mi e na angliski i dostignav odredena popularnost . Dosega ne me interesirase zarabotka go pravev toa cisto za zabava.Sega dojde vreme da razgledam za moznostite koj gi imam .Me interesira koj mi se moznostite za zarabotka .Dali imam moznost da zarabotuvam bez paypal.Dali znae nekoj dobra (proverena ) alternativa na Paypal ovde vo makedonija a istata da ima sorabotka so Blogger.Sakam da namestam AD i donation botton zatoa sto imam + 2000 views na den(dali e toa dovolno ?) najcesto od Amerika.Sekoja informacija e dobredojdena blagodaram odnapred.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Zdravo se zanimavam so blogger okolu 6-7 meseci .Blogot mi e na angliski i dostignav odredena popularnost . Dosega ne me interesirase zarabotka go pravev toa cisto za zabava.Sega dojde vreme da razgledam za moznostite koj gi imam .Me interesira koj mi se moznostite za zarabotka .Dali imam moznost da zarabotuvam bez paypal.Dali znae nekoj dobra (proverena ) alternativa na Paypal ovde vo makedonija a istata da ima sorabotka so Blogger.Sakam da namestam AD i donation botton zatoa sto imam + 2000 views na den(dali e toa dovolno ?) najcesto od Amerika.Sekoja informacija e dobredojdena blagodaram odnapred.
Можеш да аплицираш за Google AdSense програмата, ако блог статиите обработуваат теми кои не се забранети според нивните правила.

Препорачливо е да имаш разработен блог (минимум 30-50 солидни статии).

Има и уште неколку други битни работи.
За повеќе инфо - во приватна порака.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Не се исплати ова више страни да имаш со адсенс, освен ако не се некои со голем обрт, плус ненормално строги правила имаат, дали ќе ти го одобрат сајтот е прашање.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Ако блогерот е сериозен, и игра на долги патеки - ќе има успех.

Ако планира да нафрли десетина статии, и да се збогати за неколку месеци - нека не почнува.

За блогирање треба добро разработен план (која индустрија ќе фатиш, која ти е таргет групата, колкава ти е конкуренцијата, колку статии ќе креираш неделно...) и посветеност.
Се' останато е губење на време.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Дечки имам вишак на време па сакам да заработам нешто од дома преку интернет (само да не биде убивање на гледање реклами за 00000000000000,1$) ...
Па ве замолувам да ми кажете некоја препорака и совет

Однапред благодарам :)
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Дечки имам вишак на време па сакам да заработам нешто од дома преку интернет (само да не биде убивање на гледање реклами за 00000000000000,1$) ...
Па ве замолувам да ми кажете некоја препорака и совет

Однапред благодарам :)
Какви вештини имаш, што знаеш да работиш?

Знаеш ли да пишуваш?
Како ти оди англискиот јазик?
Знаеш ли да црташ, дизајнираш, имаш ли око за фотографија?
Знаеш ли да истражуваш?
Те бива ли со рацете - знаеш ли нешто да изработиш со нив?

Остави фидбек, па ќе ти препорачаме кон што можеш да се насочиш.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Како функционираат сајтови како Skrill, Neteller, airtm? Дали се достапни во Македонија? Преку нив гледам оди исплатата на неколку сајтови што се базираат на реклами, мини задачи...
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Какви вештини имаш, што знаеш да работиш?

Знаеш ли да пишуваш?
Како ти оди англискиот јазик?
Знаеш ли да црташ, дизајнираш, имаш ли око за фотографија?
Знаеш ли да истражуваш?
Те бива ли со рацете - знаеш ли нешто да изработиш со нив?

Остави фидбек, па ќе ти препорачаме кон што можеш да се насочиш.
Англиски ми оди (C1) , ми оди пишувањето имам пишуваноо статии , истражував и сл ..
Дизајнирање Не.
Ми го препорачаа Upwork ,што мислите за тоа?
Или предложете ми нешто друго..
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Како функционираат сајтови како Skrill, Neteller, airtm? Дали се достапни во Македонија? Преку нив гледам оди исплатата на неколку сајтови што се базираат на реклами, мини задачи...
Тешко, да не речам скоро и да не функционираат.
Порано даваа и двата сајта Мастер кард картички за во Македонија, која ти беше директно врзана со парите од твојот Скрил/Нетелер акаунт и можеше да ги трошеш без проблем, скоро без провизии.
Пред некоја година ги укинаа овие картички, и сега единствена опција ти е да ги трошиш парите онлајн, или ако имаш можност да ги повлечеш на банкарска сметка и да си платиш регуларно данок на нив.

Zdravo se zanimavam so blogger okolu 6-7 meseci .Blogot mi e na angliski i dostignav odredena popularnost . Dosega ne me interesirase zarabotka go pravev toa cisto za zabava.Sega dojde vreme da razgledam za moznostite koj gi imam .Me interesira koj mi se moznostite za zarabotka .Dali imam moznost da zarabotuvam bez paypal.Dali znae nekoj dobra (proverena ) alternativa na Paypal ovde vo makedonija a istata da ima sorabotka so Blogger.Sakam da namestam AD i donation botton zatoa sto imam + 2000 views na den(dali e toa dovolno ?) najcesto od Amerika.Sekoja informacija e dobredojdena blagodaram odnapred.
@NonoOo92 , ѕирни ми ги темите во потпис ако те интересира да заработуваш со/од Пејпал и слични сервиси.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Тешко, да не речам скоро и да не функционираат.
Порано даваа и двата сајта Мастер кард картички за во Македонија, која ти беше директно врзана со парите од твојот Скрил/Нетелер акаунт и можеше да ги трошеш без проблем, скоро без провизии.
Пред некоја година ги укинаа овие картички, и сега единствена опција ти е да ги трошиш парите онлајн, или ако имаш можност да ги повлечеш на банкарска сметка и да си платиш регуларно данок на нив.



@NonoOo92 , ѕирни ми ги темите во потпис ако те интересира да заработуваш со/од Пејпал и слични сервиси.
Можеш преку дебитна картичка да ги повлечеш, ама ти поминуваат низ два прилично големи даноци, прво Скрил зима дебел данок 25%, па после банката зима на годишно ниво 10%. Уште не сум повлекол јас, дека не ми се итни, а и гледам убаво да се распрашам како со најмала загуба да си, ама крш се. Кои сајтови работат со плаќање преку Скрил? Не сум сретнал никаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom