Заработка на интернет (официјална тема)

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Види, регистрирајте се, кликајте реклами, али не плаќајте ништо од ваш џеб. НИШТО. Ни денар.
Им мина модата на овие пред 5-6 години.
 
Член од
30 јуни 2013
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво за оние кои плаќаат данок на поголеми заработувачки што ви стигаат на девизна сметка по кој основ ги пријавувате парите од дадените бројчиња
 
Член од
9 декември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
1
Се регистрирав на freelancer. Секој совет ми е добредојден оти искрено нова сум во сево ова и немам никакво искуство.Англиски знам но не сум професионалец. Некој сто има работено да.сподели искуство
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Супер испадна овај предновогодишниот период, допрва иди и Божиќ.

Со Shopify страна - niche related - 480$ потрошени на реклами успеав да добијам $2.3k во продажба со 60% profit margin.

Користев 2checkout за payment gateway, откако се сменав на Stripe conversion rate ми скокна ненормално.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Супер испадна овај предновогодишниот период, допрва иди и Божиќ.

Со Shopify страна - niche related - 480$ потрошени на реклами успеав да добијам $2.3k во продажба со 60% profit margin.

Користев 2checkout за payment gateway, откако се сменав на Stripe conversion rate ми скокна ненормално.
Ако не се лажам, Страјп сеуште не ја поддржува Македонија.

Како ти одобрија пристап до нивниот сервис?
Има некоја поволност што си на Шопифај, надвор од МК си, или го користиш преку посредник?
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Супер испадна овај предновогодишниот период, допрва иди и Божиќ.

Со Shopify страна - niche related - 480$ потрошени на реклами успеав да добијам $2.3k во продажба со 60% profit margin.

Користев 2checkout за payment gateway, откако се сменав на Stripe conversion rate ми скокна ненормално.
Ќе те замолам која апликација за дропшипинг е користиш за Shopify

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Ако не се лажам, Страјп сеуште не ја поддржува Македонија.

Како ти одобрија пристап до нивниот сервис?
Има некоја поволност што си на Шопифај, надвор од МК си, или го користиш преку посредник?
Има начин од МК, кошта 30$ месечно. Од Македонија сум.

Поволност во смисла на што? Од сите платформи за екомерц, најмногу ми одговара Шопифај.

Ќе те замолам која апликација за дропшипинг е користиш за Shopify

Sent from my S8 using Tapatalk
Oberlo.
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Jas otvoriv oberlo ama nemozev da povrzam za placanje e koristis payoneer ?, a za primanje pari preku 2checout a kako e nadopolnuvas payoner bez da ide vo MK, Jas gledav na shopify imase samo payment method cartica I primanje paypal
Има начин од МК, кошта 30$ месечно. Од Македонија сум.

Поволност во смисла на што? Од сите платформи за екомерц, најмногу ми одговара Шопифај.



Oberlo.
Sent from my S8 using Tapatalk
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Има начин од МК, кошта 30$ месечно. Од Македонија сум.

Поволност во смисла на што? Од сите платформи за екомерц, најмногу ми одговара Шопифај.



Oberlo.
Благодарам за инфото!

Кога пишав 'поволност', мислев на тоа дека сервисот Страјп ти е достапен бидејќи е составен дел (како опција) од Шопифај, и не мора сам да ги "бркаш" Страјп да те одобрат како самостоен продавач / бизнис (од МК).
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Jas otvoriv oberlo ama nemozev da povrzam za placanje e koristis payoneer ?, a za primanje pari preku 2checout a kako e nadopolnuvas payoner bez da ide vo MK, Jas gledav na shopify imase samo payment method cartica I primanje paypal

Sent from my S8 using Tapatalk
Ако разбрав од ова што го напиша нешто... Не користам Payoneer, не користам ни 2checkout.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
Инспириран од вас,и јас почнав со Affiliate Marketing преку YouTube,со програмата на RakutenMarketing.

Има некој работено со RakutenMarketing???
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
18
Поени од реакции
1
Може ли некој да ме упати како реално може да се заработи на интернет. Говорам Англиски одлично и имам порано правено статии за веб страни, но сега некако лутам по интернетов и не знам што е скам а што не е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom