Заработка на интернет (официјална тема)

K

Kacar

Гостин
Гуглај? Гледам ти пишале за upWork и fiverr, зачлени се и на freelancer.com, fivesquid.com. Исто пробај ако можеш да влезеш на toptal. Јас би те упатил и повеќе, ама јас не преведувам, зашто само англиски знам добро. Од тоа што сум видел преведувачи имаат ставено слика со 2 колони текст, на едната англиски, а на другата другиот јазик или па ПДФ би било подобра варијанта. Горе гледам ти пишале да не прифаќаш проекти за пониска цена, ама види си ти ако неможеш да фатиш проект намали, коа ќе имаш добри рецензии полесно е.

Ова е веќе претерано, немој.
А што работиш ти на тие страни ?
Воглавно јас барам нешто лесно, истражување, пребарување , преведување итн.
Додуше шпанскиот не го владеам какп англискиот ама тука се речниците. Смисловно можам да оформам речениците.
Ако работам 4 часа на ден , секој ден, колкава е можноста за заработка првиот пат ?
Си дадов шанса, до нова година, почнувајќи од септември, да работам да посветам време и трпение, ако не бидува, баталувам. Инаку да, гуглам. Би се вработил јас нешто во Скопје ама бараат да си под завод. А јас сум студент така да едино таква работа ми е возможна. Додуше и сакам пари за кирија колку и џепарлак, до 200$ да правам месечно пресреќен ќе сум.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.245
Поени од реакции
3.163
А што работиш ти на тие страни ?
Воглавно јас барам нешто лесно, истражување, пребарување , преведување итн.
Додуше шпанскиот не го владеам какп англискиот ама тука се речниците. Смисловно можам да оформам речениците.
Ако работам 4 часа на ден , секој ден, колкава е можноста за заработка првиот пат ?
Јас не работам веќе на овие страни, сега се занимавам со cpa, affiliate маркетинг и препродажба на клучеви за игри. А кога работев, на фиверр, имав SMM сервиси, веб дивелопмент и администрација. Ако имаш микрофон и добар акцент можеш voice-over да правиш. Инаку што полесна и попроста работа, тоа повеќе индијци т.е конкуренција и поевтина работна рака.
 

Ровад

Анксиозен пациент и филозоф
Член од
28 август 2017
Мислења
15
Поени од реакции
44
Здраво! Ме интересира дали од овде некој имал искуство со Patreon.Јас имам страна таму како креатор и заработувам некој ситни пари месечно.Имам чувство дека со добра реклама можам да ја разработам и да правам некои си 300 и кусур долари месечно,но заглавив со вадењето на кешот.Ако некој е упатен и има искуство со оваа страна нека пише.Значи станува збор за две опции на вадење на кешот преку Payoneer или преку PayPall.Да не гњавам што и како ако некои има било какво искуство со оваа страна нека пише тука или пп.Поздрав!
 
Член од
28 август 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
SFI (Strong Future International) е дивизија на Carson Services, Inc. со седиште во Линколн, Небраска, САД. Основана во 1985 година, Carson Services има долг и успешен учинок во издаваштвото и маркетингот
SFI беше лансиран во 1998 година.Денес, со стотици илјади филијали на SFI во повеќе од 200 земји, се верува дека е најголема маркетинг мрежа во светот.
https://welcometosfiblog.wordpress.com/
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Здраво! Ме интересира дали од овде некој имал искуство со Patreon.Јас имам страна таму како креатор и заработувам некој ситни пари месечно.Имам чувство дека со добра реклама можам да ја разработам и да правам некои си 300 и кусур долари месечно,но заглавив со вадењето на кешот.Ако некој е упатен и има искуство со оваа страна нека пише.Значи станува збор за две опции на вадење на кешот преку Payoneer или преку PayPall.Да не гњавам што и како ако некои има било какво искуство со оваа страна нека пише тука или пп.Поздрав!
Прв пат слушам за страната.. но ако имаш опции за вадење на парите преку Пејпал или Пејонир.. што те буни?
мислам каде заглавуваш на процесот на вадење пари ?
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Се следи "стратегијата":
1. Регистрирај се на мнооогу форуми
2. Постирај твој реферал линк
3. Гледај како паѓа дожд од $$$

;)
 

Ровад

Анксиозен пациент и филозоф
Член од
28 август 2017
Мислења
15
Поени од реакции
44
Прв пат слушам за страната.. но ако имаш опции за вадење на парите преку Пејпал или Пејонир.. што те буни?
мислам каде заглавуваш на процесот на вадење пари ?
Проблемот ми беше што никако не успевав да го изберам Payoneer како опција.Но мислам дека конечно успеав да ја поправам и одглавам работата.Се надевам дека нема да имам проблеми со Payoneer пошто немам работено со нив до сега.
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Има ли случајно некој што работи на microworkers.com да ми каже дали сајтот е сеуште релевантен?
Заработив некоја ситна пара пред неколку години, ама не можев да се снајдам баш при повелекувањето. Ако има некој активен на сајтот да ми каже дали ги исплаќаат парите и дали му стигнало тоа писмото на домашна адреса?
 
Член од
3 мај 2013
Мислења
16
Поени од реакции
0
jas zarabotuvam na jolly5pro do sega sum pre zadovolen zs dobro mi ide koj saka da se registrira moze na sledniov link ovde.
eve moi isplati povleceno.png

a eve i moi aktivni depoziti

upload_2017-9-6_21-36-28.png
 

Attachments

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Јас работам на fiverr.com и засега имам заработено 50 евра за две недели. Не е многу, но почетник сум. Еве линк од мојот профил:
https://www.fiverr.com/davidatanasoski
Супер си, за 2 недели 50 евра е фантастично!
Продолжи со тоа темпо, за година дена ќе вадеш сигурно дупла Македонска плата, ако не и више ;)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Дали може да ми дадете некои предлози за онлајн работа за 60 годишен човек? Под работа подразбирам вистинска работа како на Upwork и слични, а не PTC сајтови :).
Не е во пензија а професијата му е нешто што не е поврзано со работа на компјутер, па во слободно време 2-3 саати на ден сака да работи некоја, да ја наречам "лесна" работа, од типот на внесување податоци во табели или нешто такво слично?
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Супер си, за 2 недели 50 евра е фантастично!
Продолжи со тоа темпо, за година дена ќе вадеш сигурно дупла Македонска плата, ако не и више ;)
Само штета што еве веќе една недела немам никаква порачка, ниту пак некој ме има исконтактирано. Извршив 5 нарачки од кои само тројца од нив ми дадоа рејтинг, а другите 2 не. Е, сега може и да е до тоа. Ако имав повеќе reviews, по некоја логика (моја) би имал порачки оваа недела ама што е тоа е, ќе чекаме. :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom