Заработка на интернет (официјална тема)

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Некој искуство со NeoBux има? Редење и вадење на пари?
Стара шема, сеуште функционална (читај: плаќа редовно) но нема да извадиш ќорав денар ако немаш директни реферали и ултимејт членство.
У превод: не инвестирај ни денар.
Совет: Активирај се со MiniJobs (tasks) - можда така ќе извадеш некоја пара.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Стара шема, сеуште функционална (читај: плаќа редовно) но нема да извадиш ќорав денар ако немаш директни реферали и ултимејт членство.
У превод: не инвестирај ни денар.
Совет: Активирај се со MiniJobs (tasks) - можда така ќе извадеш некоја пара.
Вака долго време ја пратам странава и кликам, имам дирекни реферали и искрено не вредат ништо, но доколку вложам во голден членство (90$) плус 500 реферали да купам во рок од месец дена (100$), со вакво темпо како шо досега ми кликаат рефераливе-ботој, тие 200$ треба да ги ватам во наредниот месец, и секој нареден ми идат да заработувам по 200$(+/-) од кои 100$ се сигуни трошкој за реферали. Не е некоја пара то, али за 15-30 минути дневно не е ни лошо. Не е ни пак некој ризик парава шо сакам да ја вложам ако бидит бидит, ако не здравје. Ако имаш искуство кажи ми преку која страна да ставам пари и како ојт то све редење и потоа ете потенцијалното вадење на истите.
И за minijobs кажи ми, шо е и како е то.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Вака долго време ја пратам странава и кликам, имам дирекни реферали и искрено не вредат ништо, но доколку вложам во голден членство (90$) плус 500 реферали да купам во рок од месец дена (100$), со вакво темпо како шо досега ми кликаат рефераливе-ботој, тие 200$ треба да ги ватам во наредниот месец, и секој нареден ми идат да заработувам по 200$(+/-) од кои 100$ се сигуни трошкој за реферали. Не е некоја пара то, али за 15-30 минути дневно не е ни лошо. Не е ни пак некој ризик парава шо сакам да ја вложам ако бидит бидит, ако не здравје. Ако имаш искуство кажи ми преку која страна да ставам пари и како ојт то све редење и потоа ете потенцијалното вадење на истите.
И за minijobs кажи ми, шо е и како е то.
Зашто не слушаш поискусни?
Ти кликат сега така рефералите, да, тоа е кај сите така, ама кога ќе купеш Голден ќе ти се намале АВГ на 0.6 - 0.5 и пак ќе ти биде истата математика...
Сакаш пробај си.. ама мој совет ти е да ги инвестираш тие пари у некоја подобра варијанта (нема да сугерирам други)
Инаку за вадење/ставање пари единствена опција ти е Пејза моментално.. која ја лично ич не ја сакам.. беше супер додека Нетеллер си функционираше.. сега веќе е тапа :/
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Dali moze da objasnuvas kako funksionira Payza so nasi debitni karticki (od makedonskite delovni banki)?
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
не би можел затоа што никогаш ја немам користено.. секогаш ми вршеле работа Пејпал и Нетелер во онлајн бизнисите.. сега веќе ни едното ни другото не е опција :/
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Извинете, може не ми е за тука постов, ама малку помош и искуство ми треба околу, спонзорирам постови на моја купи-продај страна на фб, е сеа некој ден имам топ продазби фул ми е сандачето, а некој ден ни лајк ни порака ништо....да не постојат тука некои финти...? Не дека не ми се исплати, далеку од тоа ама некако чудно ми е ова.... исто и кога ќе ми заврши рекламата е штама, т.е. џабе имам по 500 лајкови, кога после тоа очигледно никој не ја гледа,....
 
Член од
16 јули 2016
Мислења
37
Поени од реакции
8
Извинете, може не ми е за тука постов, ама малку помош и искуство ми треба околу, спонзорирам постови на моја купи-продај страна на фб, е сеа некој ден имам топ продазби фул ми е сандачето, а некој ден ни лајк ни порака ништо....да не постојат тука некои финти...? Не дека не ми се исплати, далеку од тоа ама некако чудно ми е ова.... исто и кога ќе ми заврши рекламата е штама, т.е. џабе имам по 500 лајкови, кога после тоа очигледно никој не ја гледа,....
И јас исто се надоврзувам на тебе тигрица92, ама ми дојде како порачана со постов. Имено, јас сама си изработувам хендмејд работи, и си имам направено фб страна за тоа, ама освен лајкови, немам никаква продажба и сигурно нема ни да имам пошто верувам дека треба нешто друго да направам за да имам продажби. Можеш ли те молам да ме упатиш малку, ако сакаш и во лп да ми објасниш како да развијам продажба, и све што е поврзано со тоа?? Еве ако имаш време, можеш и да ја видиш страната, еве ја.
https://www.facebook.com/Glass-painting-by-Ana-181874021823693/
Фала ти.
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
18
Поени од реакции
1
Здраво. Нов сум тука на форумов и сакав да замолам некого дали може да ми објасни како да отворам фб страна од купи-продај тип. Некакви идеи и слично. Заинтересиран сум за женска облека да биде но не знам од каде би можело да се порачува и како да ја пратам на купувачот и слично.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Renomirani Kompanii vi nudat moznost za rabota na internet. Dokolku sakate da zarabotite i da uzivate vo rabotenjeto od vasiot dom ova e vistinskiot izbor za vas.povelete https://uspesnarabota.wordpress.com/ https://zarabotuvaj.wordpress.com/ https://odlicnazarabotka.wordpress.com/

Каснеш пријателе неколку години со страниве :)
бтв, доста „креативни“ имиња на сајтовите :pos:

п.с. не си морал/а да се мачиш 3 вордпреса да креваш, на еден си можел/а сите да ги ставеш :D
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
18
Поени од реакции
1
Изработувам статии за веб страни на англиски јазик, на било која тема, најчесто здравје.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Здраво. Нов сум тука на форумов и сакав да замолам некого дали може да ми објасни како да отворам фб страна од купи-продај тип. Некакви идеи и слично. Заинтересиран сум за женска облека да биде но не знам од каде би можело да се порачува и како да ја пратам на купувачот и слично.
Po kargo[DOUBLEPOST=1499305498][/DOUBLEPOST]
И јас исто се надоврзувам на тебе тигрица92, ама ми дојде како порачана со постов. Имено, јас сама си изработувам хендмејд работи, и си имам направено фб страна за тоа, ама освен лајкови, немам никаква продажба и сигурно нема ни да имам пошто верувам дека треба нешто друго да направам за да имам продажби. Можеш ли те молам да ме упатиш малку, ако сакаш и во лп да ми објасниш како да развијам продажба, и све што е поврзано со тоа?? Еве ако имаш време, можеш и да ја видиш страната, еве ја.
https://www.facebook.com/Glass-painting-by-Ana-181874021823693/
Фала ти.
Navistina ubavi raboti, zal mi e sto ke te razocaram ama racna izrabotka vo Makedonija slabo prosperira..
 
Член од
16 јули 2016
Мислења
37
Поени од реакции
8
Po kargo[DOUBLEPOST=1499305498][/DOUBLEPOST]
Navistina ubavi raboti, zal mi e sto ke te razocaram ama racna izrabotka vo Makedonija slabo prosperira..
Мене јасно ми е тоа све, затоа и викам, добивам само лајкови-да се наплаќаа лајковите, богата ќе бев до сеа.:LOL:..нејсе, ги ставив на фајвер, на некои фб страни надвор од македонија-ама и тоа тапа-некад глеам како некои имаат нарачки за глупави работи-некои зезалици да речам, а ова моево сепак има и вредност и има и труд и материјал, а највеќе љубов кон работата...ама очигледно од љубов не се живее :)
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221

Те ви еден сајт користив го 3 дена и заработив околу 6 долари не е кој знае колку ама ај, не е ни толку лошо.. иначе за 24 саати ми исплатија шо е супер не е како кај другите да чекаш по 2 недели
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Ај да ве прашам дечки нешто. Можно е да почнам да работам со фирма од друга држава. Они обично плаќаат преку PayPal или директно на сметка. Пошто имам мкд пејпал, неможеме да примаме пари, па можам само преку банка да ми стигаат пари. Сега, незнам како иде постапката. Имам дебитна ВИЗА од тутунска.
Што треба да направам за да месечно да бидам исплатен?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom