Заработка на интернет (официјална тема)

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Како се креира сервис/оглас на микролансер?
Ми ја одобрија апликацијата, ама никако да се снајдам.
Е па прочитај, најди заради што ти ја одбиле апликацијата? Сигурно има некоја причина. Мене исто ме одбија минатата недела, наводно сликите кои сум ги ставил не биле по нивните критериуми. Закачив нови пред 4 дена, ама еве уште немам одговор. Ептен се спори упм :cautious:
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Е па прочитај, најди заради што ти ја одбиле апликацијата? Сигурно има некоја причина. Мене исто ме одбија минатата недела, наводно сликите кои сум ги ставил не биле по нивните критериуми. Закачив нови пред 4 дена, ама еве уште немам одговор. Ептен се спори упм :cautious:
Еве сега пак препрочитав треба да го дополнам профилот со аватар, банер и такви работи.
Изгледа странава е доста посериозна и од фивер :)
 
Член од
3 март 2010
Мислења
68
Поени од реакции
26
Епа заврши и Јули. Дупло поголема заработувачка од предходниот месец :)



За јули: $1,230.33 - 59,055 Денари :). Татко ми љубомори дека зиам дупло од него. Ако некој сака да почне или му треба помош пишете порака.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Епа заврши и Јули. Дупло поголема заработувачка од предходниот месец :)



За јули: $1,230.33 - 59,055 Денари :). Татко ми љубомори дека зиам дупло од него. Ако некој сака да почне или му треба помош пишете порака.
Вистина ова? :eek:
 
Член од
9 јули 2012
Мислења
8
Поени од реакции
2
Епа заврши и Јули. Дупло поголема заработувачка од предходниот месец :)



За јули: $1,230.33 - 59,055 Денари :). Татко ми љубомори дека зиам дупло од него. Ако некој сака да почне или му треба помош пишете порака.
Interesno, a sto e ova ? Kolku vreme ti treba da se uhodas-iskustvo t.e da stignes do ovie sumi na zarabotka?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
68
Поени од реакции
26
Interesno, a sto e ova ? Kolku vreme ti treba da se uhodas-iskustvo t.e da stignes do ovie sumi na zarabotka?
Па официално се регистрирав во Ноември 2011. Почнав Негде почеток јануари 2012 но не успеав се откажав, почнав пак негде на средина од 2012 пак се откажав, пак почнав направив мизерни 10 долари на крај на 2012 се откажав, почнав пак февруари 2013 бидејќи имав инвестиции успеав првиот месец да стигнам до 150$ па вториот месец да стигнам до 580$ сакав да преќинам бидејќи една просечна плата ми е доволно но бидејќи ми стана интересно успеав да стигнам до 1230$. До овдека стигнав само со 220$ инвестција.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Хмм интересно...денеска вадев пари од фајвер и кизнај како пресметав тоа доларите...извадов како извадов и кога проверувам дома на пајонир страната вика дека ми останале 0.37 долари...нели е тоа премалку? Нели требаше да ми ја одбие трансакцијата као демек “нема да остане ништо, не можеш да повлечеш толку пари“?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Браво! Само овој купувачов што победил на аукцијава има само 12 фидбеци, сумљив е малце. Пази како ќе му ја праќаш праткава да не ти каже после 30 дена не ја добив сакам рефунд.

Ма му ја праќам утре препорачано, нема добив не добив :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Инаку да прашам некој да не знае како може да се заработи од јутјуб ? имам доста видеа кои се мои па би сакал нешто да заработам на нив а имаат и доста гледаност над 15,000

Исто да прашам слушнав дека можело да се заработи и од линкови како оди тоа некоја помош? ќе може
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Инаку да прашам некој да не знае како може да се заработи од јутјуб ? имам доста видеа кои се мои па би сакал нешто да заработам на нив а имаат и доста гледаност над 15,000

Исто да прашам слушнав дека можело да се заработи и од линкови како оди тоа некоја помош? ќе може
Мислам дека треба да имаш 1.000.000 (еден милион) за да добиеш 1 УСД :):(
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Мислам дека треба да имаш 1.000.000 (еден милион) за да добиеш 1 УСД :):(
Не би рекол баш пошто имаше еден кој ми пиша на форумов за видео дека можело да се заработува и со 2,000 гледаност но ... не ми текнува на неговиот ник :(
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Остај го овој феномен што збори...


Просекот ти е 5$ - за 1000 AD views ( лајковите ти се бонус )


Проблемот е што ако си од Македонија неможеш да влезеш во партнерство со Youtube така да мораш преку некоја поголема мрежа на пр. (Machinima итн)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom