Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
28 октомври 2019
Мислења
44
Поени од реакции
30
Нема да бидеш плус затоа што прво ќе те натераат да почнеш да вложуваш од тоа што си го заработил за да добиваш повеќе пари, а потоа по неколку месеци сајтот ќе згасни и нема да ти исплатат ништо.
Вакви шеми постојат од 1995 и до сега никој лебот не го извал преку нив.
Автоматски споено мислење:
да, во право си бил за тоа овложување , таму каде што вложив , не згасна сајтот но рестарт направија и пак од 0 почнеш ,не си вратив ни тоа што вложив, добро е што ептен малку вложив некои 30-40 рублји па не ми е мака
 
Член од
17 март 2014
Мислења
556
Поени од реакции
1.614
Дечки од YouTube ми стигна порака за tax form и нешто со W-8BEN
(W-8BEN is an IRS mandated form to collect correct Nonresident Alien (NRA) taxpayer information for individuals for reporting purposes and to document their status for tax reporting purpose.)Дали некој имал искуство и знае што треба да направи како следен чекор / се оди нешто до Банка/УЈП да се предава овој образец или ...?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.184
Поени од реакции
6.341
Дечки од YouTube ми стигна порака за tax form и нешто со W-8BEN
(W-8BEN is an IRS mandated form to collect correct Nonresident Alien (NRA) taxpayer information for individuals for reporting purposes and to document their status for tax reporting purpose.)


Дали некој имал искуство и знае што треба да направи како следен чекор / се оди нешто до Банка/УЈП да се предава овој образец или ...?
Во Ујп ќе му доставиш документи за да си платиш данок откако ќе ти пристигнат парите.
Тоа W-8 е за Youtube, ама таа е стандардна што не се пополнува бидејќи не си од Америка.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
620
Поени од реакции
270
Imam prasanje , pocnav online prodazba preku facebook , napraiv plakanje za sponzoret ,no ne mi se vleceni parite od smetka , nekoj da ima poznavanje za vkov slucaj
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.184
Поени од реакции
6.341
Imam prasanje , pocnav online prodazba preku facebook , napraiv plakanje za sponzoret ,no ne mi se vleceni parite od smetka , nekoj da ima poznavanje za vkov slucaj
Ќе ти ги повлечи на крајот од пресметковниот период, или ако надминеш одредена сума.
Прочитај ќе најдиш поточно како е сетирано за тебе.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
620
Поени од реакции
270
Ќе ти ги повлечи на крајот од пресметковниот период, или ако надминеш одредена сума.
Прочитај ќе најдиш поточно како е сетирано за тебе.
Da no vtoriot pat mi zema posle saat vreme , prvata uplata uste ne e podignata, ni na rezervirani srestva ne stoji deka treba da imam uplata prema facebook
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
210
Поени од реакции
157
Da no vtoriot pat mi zema posle saat vreme , prvata uplata uste ne e podignata, ni na rezervirani srestva ne stoji deka treba da imam uplata prema facebook
мене во некои случаи ми има наплатено откако е завршена кампањата и се потрошени средствата
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.357
Поени од реакции
1.041
Микро пико воркери пчели и други ситни страничиња обично не вредат кликање тоест тие се добра стратегија за друг да го јаде медот а вие да ја држите лажичката.

Некој да биде по искрен да каже со кој страници се соработува и се одобрени за во мкд за афилиејт или дропшипинг или на кој друг начин се доаѓа до посериозно седење пред компјутер и тоа седење да биде ефективно и притоа да биде платено а не профилот баниран оти се наоѓаме во република од северна.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
797
Поени од реакции
376
Микро пико воркери пчели и други ситни страничиња обично не вредат кликање тоест тие се добра стратегија за друг да го јаде медот а вие да ја држите лажичката.

Некој да биде по искрен да каже со кој страници се соработува и се одобрени за во мкд за афилиејт или дропшипинг или на кој друг начин се доаѓа до посериозно седење пред компјутер и тоа седење да биде ефективно и притоа да биде платено а не профилот баниран оти се наоѓаме во република од северна.
Какви вештини поседуваш?

Што знаеш да правиш на компјутер, со раце, и слично?
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.357
Поени од реакции
1.041
Какви вештини поседуваш?

Што знаеш да правиш на компјутер, со раце, и слично?
одлично знам да спамирам по интернет :)

моментално вежбам вордпрес и јтјуб мада мислам дека е долг патот таму
 

Kajgana Shop

На врв Bottom