Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
5 март 2013
Мислења
237
Поени од реакции
265
https://rollercoin.com/?r=jw1ub4ph кој сака да тепа време а истовремено да заработува крипто валути еве реферал линк.играш игрици на твојот смартфон или на копјутер и заработуваш..моментално работи само со бит коин а наскоро со уште 4 други крипто..не сакам да се рекламирам или да собирам реферали,кој сака нека се зачлени и без мојот реферал линк..
 
Последно уредено:

Styx

nocturnal
Член од
8 ноември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
90
Здраво дечки, сакам да прашам колкава е даночната стапка за хонорар од странска држава (10 или 15%)? Фирмата исплаќа на девизна сметка во МК.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
198
Поени од реакции
122
За годишната даночна пријава во кој вид на одстварен приход од интернет(Google AdSense) пријавувате?, гледам нема посебно поле, предпоставувам во "други приходи" треба?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
116
Поени од реакции
28
За годишната даночна пријава во кој вид на одстварен приход од интернет(Google AdSense) пријавувате?, гледам нема посебно поле, предпоставувам во "други приходи" треба?
Во други приходи спаѓа заработката од интернет.

Како друг доход се смета и доходот остварен од продажба на корисен цврст отпад, доходот остварен со електронска трговија преку интернет, доходот од интернет маркетинг услуги, износот на неискористените донирани финансиски средства од членот 12 точка 32) од Законот за данокот на личен доход, како и кусоци во трговијата кои не се предизвикани од вонредни настани (кражба, пожар или други природни непогоди), кои не се на трошок на платата на одговорното лице.
 
Член од
17 август 2012
Мислења
56
Поени од реакции
8
Здраво. Би ви бил благодарен ако споделете некој метод за онлајн дополнителна заработка, значи зборуваме за дополнителна заработка (50-80еур) на месечно ниво не за печалење со онлајн работа. Фала
 
Член од
30 април 2013
Мислења
264
Поени од реакции
75
PPD - https://filefox.cc/7kjmf4cupgsn
Znachi naogash forumi sharirash knigi,filmovi,muzika.
Ovaj ti e najdobar dava po 5$ na 1000 download ,ponekogash i poveke,promotivno. cutmypic.png
Izvini za latinichno pismo,go preinstalirav ubuntu,pa sega na drug operativen sistem,ushte nemam makedonska poddrshka.Inaku za isplata vo ponedelnik,minimum 100$,se stigaat tie za relativno brzo dokolku si trpelliv,a isplata na Bitcoin,Webmoney,Wire transfer.Najdobro ti e Bitcoin,a za wallet - Exodus,barem jas toa go koristam.Dokolku ja vidish isplatata da znaesh deka koristev i drugi PPD,ednostavno mi trebaa pari na paypal,pa ova e delimnichno zasega.Ostanati sajtovi za ppd dropark,douploads,filebonus.Pomala e zarabotkata no sega zasega isplakaat.Na paypal.
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите, активен сум подолго време во интернет маркетингот, претпоставувам знаете што е clickfunnels, instapage и слични сервиси, постои една нова алтернатива која има повеќе опции и е многу поефтина се вика builderall еве линк за регистрација http://bit.ly/2FNhYBA (affiliate link) - има и trail 7 дена со сите tools бесплатно.
На сајтот може да видите кој алатки ќе ви бидат достапни, ќе набројам само дел:

Drag n drop builder (landing pages)
E-mail provider
Hosting
Funnels
Chat bot
Webinar
Design Studio
Tutorials за како да се користи системот
Affiliate programa (100% првиот месец а после тоа 30% oд секој нов корисник)

Цена:

Ако сакаш да ги користиш алатките + да бидеш affiliate (да го промовираш builderall) = 50$ месечно
Ако сакаш само да ги користиш алатките = 30$ месечно

ОВИЕ ЦЕНИ СЕ САМО НАРЕДНИВЕ 2 ДЕНА - ОД 4 ЈУЛИ ИМА ПОСКАПУВАЊЕ ОД 20$ ЗА СЕКОЈ ПАКЕТ

Слични сервиси се над 200-300$ месечено ако најдете поефтин сервис кажете и ја ќе го користам тој.


ПС Ако не е дозволено ваков пост се извинувам.
ППС Ви стојам на располагање за секакви прашања
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Што мислите за Payeer и дали може да се исплаќа преку нив во Македонија ?
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.253
Поени од реакции
1.548
Некој начин за дополнителна заработка? Вработен сум моментално, сакам онака да правам уште некој денар. Пробав фиверр, што и да смислам и објавам веќе го имаат објавено индијците кои прават све за 5$ :D Ме бива за дизајн, знам англиски солидно...
 
Член од
30 август 2009
Мислења
467
Поени од реакции
93
Некој начин за дополнителна заработка? Вработен сум моментално, сакам онака да правам уште некој денар. Пробав фиверр, што и да смислам и објавам веќе го имаат објавено индијците кои прават све за 5$ :D Ме бива за дизајн, знам англиски солидно...
Мој предлог штом те бива за дизајн, можеш НЕКОЛКУ проекти на 99designs (логоа, брендинг, дизајнирање флаери, постери, брошури, бизнис картички...) и доколку имаш среќа да добиеш некој contest би било супер. Потенцирав неколку бидејќи навистина е неисплатливо да се работи на таа страна (барем според мене иако може ќе ми скокнат сеа:)) бидејќи губиш многу време. Направи неколку така и ако добиеш арно, ако не никому ништо, симни си ги тие проекти, и направи профил на Upwork, и стави си ги во портфолио, и АПЛИЦИРАЈ за тие работи што ги имаш во портфолио. Од пред некое време сега се плаќа на Upwork за да може да аплицираш (просечно $10-$15 месечно за connects). Па ако имаш некои дополнителни прашања повели. :)
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Kako mozes da zarabotis pari na net !И толку? :D
Си заработил пари на овој начин па да не посоветуваш, или само реклама на сајтот направи? :wink:

Поздрав
Има добар сајт mayaclixfamily
Еве ти линк : http://mayaclixfamily.com/?ref=bakiz
Слаба е заработувачката од почеток но подоцна се зголемува до 150€
Најдобро е што не треба да вложиш за да добиеш
 
На врв Bottom