Заработка на интернет (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од HaRdToGeT, 18 септември 2005.

 1. Elena62

  Elena62

  Член од:
  27 септември 2018
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  13
  Не можев да најдам посебна тема за Апворк па тука да прашам, изработив еден мал проект и сега чекам клиентот да го одобри “milestone” доколку не го одобри дали автоматски ќе ми биде одобрен после извесен период? Првпат вака долго чекам цела недела.
   
 2. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.565
  Допаѓања:
  158.287
  Не те потсеќа ова на нешто? На пример, дефиниција за пирамидална структура?
   
 3. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.324
  Допаѓања:
  31.736
  Раттење и продавање чаеви :pos:

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 4. foldalot91

  foldalot91

  Член од:
  15 април 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ако milestone-от е однапред funded, ќе имаш право да ти стигнат парите, во спротива си на милост и немилост на клиентот.
   
 5. Elena62

  Elena62

  Член од:
  27 септември 2018
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  13
  Funded е, фала на инфо :)
   
 6. NonoOo92

  NonoOo92

  Член од:
  26 март 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo se zanimavam so blogger okolu 6-7 meseci .Blogot mi e na angliski i dostignav odredena popularnost . Dosega ne me interesirase zarabotka go pravev toa cisto za zabava.Sega dojde vreme da razgledam za moznostite koj gi imam .Me interesira koj mi se moznostite za zarabotka .Dali imam moznost da zarabotuvam bez paypal.Dali znae nekoj dobra (proverena ) alternativa na Paypal ovde vo makedonija a istata da ima sorabotka so Blogger.Sakam da namestam AD i donation botton zatoa sto imam + 2000 views na den(dali e toa dovolno ?) najcesto od Amerika.Sekoja informacija e dobredojdena blagodaram odnapred.
   
 7. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  688
  Допаѓања:
  260
  Можеш да аплицираш за Google AdSense програмата, ако блог статиите обработуваат теми кои не се забранети според нивните правила.

  Препорачливо е да имаш разработен блог (минимум 30-50 солидни статии).

  Има и уште неколку други битни работи.
  За повеќе инфо - во приватна порака.
   
 8. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.787
  Допаѓања:
  8.895
  Не се исплати ова више страни да имаш со адсенс, освен ако не се некои со голем обрт, плус ненормално строги правила имаат, дали ќе ти го одобрат сајтот е прашање.
   
 9. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  688
  Допаѓања:
  260
  Ако блогерот е сериозен, и игра на долги патеки - ќе има успех.

  Ако планира да нафрли десетина статии, и да се збогати за неколку месеци - нека не почнува.

  За блогирање треба добро разработен план (која индустрија ќе фатиш, која ти е таргет групата, колкава ти е конкуренцијата, колку статии ќе креираш неделно...) и посветеност.
  Се' останато е губење на време.
   
 10. anakonda88

  anakonda88

  Член од:
  6 април 2015
  Мислења:
  375
  Допаѓања:
  122
  Дечки имам вишак на време па сакам да заработам нешто од дома преку интернет (само да не биде убивање на гледање реклами за 00000000000000,1$) ...
  Па ве замолувам да ми кажете некоја препорака и совет

  Однапред благодарам :)
   
 11. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  688
  Допаѓања:
  260
  Какви вештини имаш, што знаеш да работиш?

  Знаеш ли да пишуваш?
  Како ти оди англискиот јазик?
  Знаеш ли да црташ, дизајнираш, имаш ли око за фотографија?
  Знаеш ли да истражуваш?
  Те бива ли со рацете - знаеш ли нешто да изработиш со нив?

  Остави фидбек, па ќе ти препорачаме кон што можеш да се насочиш.
   
 12. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.495
  Допаѓања:
  8.181
  Како функционираат сајтови како Skrill, Neteller, airtm? Дали се достапни во Македонија? Преку нив гледам оди исплатата на неколку сајтови што се базираат на реклами, мини задачи...
   
 13. anakonda88

  anakonda88

  Член од:
  6 април 2015
  Мислења:
  375
  Допаѓања:
  122
  Англиски ми оди (C1) , ми оди пишувањето имам пишуваноо статии , истражував и сл ..
  Дизајнирање Не.
  Ми го препорачаа Upwork ,што мислите за тоа?
  Или предложете ми нешто друго..
   

Сподели преку: