Заработка на интернет (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од HaRdToGeT, 18 септември 2005.

 1. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  462
  Ова се 80 рубљи, кои ако не се лажам се исто што и 70-80 МКД.
  Колку време ти беа потребни за да ги заработиш тие 80 рубљи?
   
 2. Atomic Platonic

  Atomic Platonic

  Член од:
  14 февруари 2018
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  26
   
 3. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.438
  Допаѓања:
  1.465
  да бериш чај по полињата и да го продаваш на пазар многу повеќе пари ќе заработиш
   
  Ilumious, Löwe, Xibalba и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Скејтериште

  Скејтериште Компјутеџија

  Член од:
  29 март 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Точно, денарот и рублата се горе-доле иста вредност. Овие 80 ги направив за ~недела дена. Сепак, земи во предвид дека заработката не е фиксна, доколку јас овие пари наместо да ги повлечам, ги вложев во уште една грмушка, неделната заработка ќе ми се зголемеше, па за пократок период ќе можев да зеам уште една итн,итн.

  Јас лично мислам дека е безполезно да се ценкаме за тоа дали одвај 100 денари неделно ( моја моментална заработка, но како што напоменав, може да се стигне до многу повеќе) дека не вредело или незнам што. Имате избор воопштоо да не вложувате пари или да се замарате со реферали како јас сега. Всушност, јас немам ниту еден реферал. Деенс се одлучив да го споделам моето искуство со вас овдека, повеќе од добра воља одкоку од моја лична корист
  --- Споено дупло мислење, 20 март 2019 ---
  смешееннн :ljubove::ljubove::ljubove::ljubove::ljubove::ljubove::ljubove::ljubove::zver:
   
 5. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  435
  Допаѓања:
  264
  Се повлеквам истиот момент ко ќе видам "лесен и ефтин" начин на заработка.
   
  На Flatter, пунтер и BilboBaggins им се допаѓа ова.
 6. Скејтериште

  Скејтериште Компјутеџија

  Член од:
  29 март 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Твој личен избор бате, неам у план да те убедувам
   
  На Филип85 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.804
  Допаѓања:
  6.505
  Значи сакаш да кажеш сите да ги напуштиме работните места и да се посветиме на виртуелното растење и продавање на чаеви? Пошто нели ако има пари, шо има да се мачам јас на работа...
   
  На Flatter му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.275
  Допаѓања:
  12.557
  Zarabotkata se vika STAVELJ.... samo sto izleze i go ima sekade listot od stavelj veke so visina i nad 20 sm.
  Za razlika od toj caj sibirski... ova go ima ama bas sekade.
  I se prodava mnogu brzo i lesno.I se bere brzo i vo Vilkovo i vo Trubarevo,duri sam te vika aj skinui me.
  Opstina Aerodrom.Go beres STAVELJOT bas tamu go ima okolu site zgradi,duri i pred vlezovi,i parkovi i okolu kasarnata.
  Tamosnite ili gi mrzi da se navednat ili mislat deka toj sto e tamu na nekoja kutija za prodazba e od Govrlevo.
  Pa pocni. Deset listovi STAVELJ 20 denari...denes prodavas 20 kupcinja po tolku i tolki i izlaga tolku...e odi beri sega caj vo vlecki i na tastatura.
  A koga ke izleze KOPRIVATA zarabotkata e uste pogolema, odi vidi i prasaj pozadi t.c. Biser kako odi taa rabota.Pa neli treba zdrava hrana.
  Najako e pak so listovi od loza za sarma, ne ti begat 20E na den za kratko vreme.Luge kuki napravija od ovie lisja za GRAGANITE.
  Ama vie sakate parata sama da vi dojde vo djep. Jas edvaj ja cekam proleta i da izleze STAVELJOT i KOPRIVATA potoa samo meso jadam.
   
  На arheolog, beneamata и xope им се допаѓа ова.
 9. Скејтериште

  Скејтериште Компјутеџија

  Член од:
  29 март 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Каде точно иам напишано дека е толку голема заработката? чисто и јасно реков дека моето 100ка на недела. ако имате некоја горчина и негативност према целава работа, ве молам празнете ја боксерки вреќи или нешо. Оставете простор на тие што сакаат да ризикуваат 5 минути во животот за да направат некој мал пасивен долив.
  --- Споено дупло мислење, 20 март 2019 ---
  :oftopik:
   
 10. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.187
  Допаѓања:
  7.821
  Си пишал компјутерџија, а паѓаш (или сакаш други луѓе да паднат) на вакви идиотштини. Па уште и реферал линк постираш. Кого јебеш бре?
   
 11. Скејтериште

  Скејтериште Компјутеџија

  Член од:
  29 март 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  Ви благодарам за придонесот во темава. Имајте убав ден <3
   
 12. komshija

  komshija

  Член од:
  3 септември 2013
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  194
  Океј фино. Од некаде мора да излегуваат парите за ова - прашањето е од каде? Реклами не гледам, јаваскрипт копачи за крипто да не пушта? Сигурно нема за гага некој да го хостира ова во најмала рака, а не па уште да плаќа луѓе.
   
  На BilboBaggins му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Flatter

  Flatter Гостин

  А на која планина го растеш чајот ? :tapp:
   
 14. Скејтериште

  Скејтериште Компјутеџија

  Член од:
  29 март 2018
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  2
  хаха, ме чуди што волку многу време требаше некој да постави вистинско, конструктивно прашање.
  За сигурно не знам, но многу веројатно е дека некоја пирамидална/понзи шема, или некоја видоизменета верзија на тоа.
  But hey, as long as it works...:toe:
   
 15. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.513
  Допаѓања:
  25.978
  Како може да го сметаш за „заработка“ нешто со кое не можеш да си ја платиш ни сметката за интернетот кој го користиш?

  Ова е типична пирамидална шема, интеренет верзија. Инвестираш пари или ресурси, очекувајќи нереална заработка за никаков труд. Мислам, човече, зошто некој би те плаќал за да одгледуваш виртуелен чај? Дај уклучи тоа црпката малку. Да, можда ќе земеш некое доларче, но во процесот на твојата возбуда и заслепеност они уствари те користат за да спамираш со твоите реферали насекаде (како на овој форум) и да привлекуваш нови пациенти за ич пари. Понатаму, за одгледување на „чајот“, сигурно треба да вложиш вистински пари со кои (наводно) би добил УШТЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ. И така, се додека сопственикот не успее да си направи неколку милиончиња долари и корисници, додека не одлучи да го изгаси сајтот и да ви рече „Сори, податоците се изгубени поради хакерски напад“. Сите вие ќе изгубите по некое бедно доларче кое сте го вложиле (и нема да ве боли многу), а он ќе се пресели од преградието на Москва во некоја палата на Бахамите.

  Дај не бидете глупи, еј.
   
  Последно уредено: 21 март 2019
  alekjov, Elena62, Flatter и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: