Заработка на интернет (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет трговија' започната од HaRdToGeT, 18 септември 2005.

 1. Nina Gruziska

  Nina Gruziska

  Член од:
  9 декември 2018
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
 2. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  195
  Батали го тоа, од небо се гледа дека е скам.
   
 3. leg0las

  leg0las

  Член од:
  24 септември 2016
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  195
 4. DonExo

  DonExo Apex

  Член од:
  1 ноември 2012
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  195
  Види, регистрирајте се, кликајте реклами, али не плаќајте ништо од ваш џеб. НИШТО. Ни денар.
  Им мина модата на овие пред 5-6 години.
   
 5. CortexX

  CortexX

  Член од:
  30 јуни 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Здраво за оние кои плаќаат данок на поголеми заработувачки што ви стигаат на девизна сметка по кој основ ги пријавувате парите од дадените бројчиња
   
 6. Nina Gruziska

  Nina Gruziska

  Член од:
  9 декември 2018
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Се регистрирав на freelancer. Секој совет ми е добредојден оти искрено нова сум во сево ова и немам никакво искуство.Англиски знам но не сум професионалец. Некој сто има работено да.сподели искуство
   
 7. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  259
  Супер испадна овај предновогодишниот период, допрва иди и Божиќ.

  Со Shopify страна - niche related - 480$ потрошени на реклами успеав да добијам $2.3k во продажба со 60% profit margin.

  Користев 2checkout за payment gateway, откако се сменав на Stripe conversion rate ми скокна ненормално.
   
  DonExo, Macedon1um, Teknologix и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  688
  Допаѓања:
  260
  Ако не се лажам, Страјп сеуште не ја поддржува Македонија.

  Како ти одобрија пристап до нивниот сервис?
  Има некоја поволност што си на Шопифај, надвор од МК си, или го користиш преку посредник?
   
 9. vlado30

  vlado30

  Член од:
  4 ноември 2010
  Мислења:
  120
  Допаѓања:
  45
  Ќе те замолам која апликација за дропшипинг е користиш за Shopify

  Sent from my S8 using Tapatalk
   
 10. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  259
  Има начин од МК, кошта 30$ месечно. Од Македонија сум.

  Поволност во смисла на што? Од сите платформи за екомерц, најмногу ми одговара Шопифај.

  Oberlo.
   
  На Teknologix му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vlado30

  vlado30

  Член од:
  4 ноември 2010
  Мислења:
  120
  Допаѓања:
  45
  Jas otvoriv oberlo ama nemozev da povrzam za placanje e koristis payoneer ?, a za primanje pari preku 2checout a kako e nadopolnuvas payoner bez da ide vo MK, Jas gledav na shopify imase samo payment method cartica I primanje paypal
  Sent from my S8 using Tapatalk
   
 12. Teknologix

  Teknologix

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  688
  Допаѓања:
  260
  Благодарам за инфото!

  Кога пишав 'поволност', мислев на тоа дека сервисот Страјп ти е достапен бидејќи е составен дел (како опција) од Шопифај, и не мора сам да ги "бркаш" Страјп да те одобрат како самостоен продавач / бизнис (од МК).
   
  На Филип85 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  259
  Ако разбрав од ова што го напиша нешто... Не користам Payoneer, не користам ни 2checkout.
   
 14. Bridger

  Bridger fb.com/fitclaw

  Член од:
  21 март 2014
  Мислења:
  347
  Допаѓања:
  142
  Инспириран од вас,и јас почнав со Affiliate Marketing преку YouTube,со програмата на RakutenMarketing.

  Има некој работено со RakutenMarketing???
   
 15. osamen javach

  osamen javach

  Член од:
  24 јуни 2017
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  1
  Може ли некој да ме упати како реално може да се заработи на интернет. Говорам Англиски одлично и имам порано правено статии за веб страни, но сега некако лутам по интернетов и не знам што е скам а што не е.
   

Сподели преку: