Заработка на интернет (официјална тема)

DonExo

Apex
Види, регистрирајте се, кликајте реклами, али не плаќајте ништо од ваш џеб. НИШТО. Ни денар.
Им мина модата на овие пред 5-6 години.
 
Здраво за оние кои плаќаат данок на поголеми заработувачки што ви стигаат на девизна сметка по кој основ ги пријавувате парите од дадените бројчиња
 
Се регистрирав на freelancer. Секој совет ми е добредојден оти искрено нова сум во сево ова и немам никакво искуство.Англиски знам но не сум професионалец. Некој сто има работено да.сподели искуство
 
Супер испадна овај предновогодишниот период, допрва иди и Божиќ.

Со Shopify страна - niche related - 480$ потрошени на реклами успеав да добијам $2.3k во продажба со 60% profit margin.

Користев 2checkout за payment gateway, откако се сменав на Stripe conversion rate ми скокна ненормално.
 
Супер испадна овај предновогодишниот период, допрва иди и Божиќ.

Со Shopify страна - niche related - 480$ потрошени на реклами успеав да добијам $2.3k во продажба со 60% profit margin.

Користев 2checkout за payment gateway, откако се сменав на Stripe conversion rate ми скокна ненормално.
Ако не се лажам, Страјп сеуште не ја поддржува Македонија.

Како ти одобрија пристап до нивниот сервис?
Има некоја поволност што си на Шопифај, надвор од МК си, или го користиш преку посредник?
 
Супер испадна овај предновогодишниот период, допрва иди и Божиќ.

Со Shopify страна - niche related - 480$ потрошени на реклами успеав да добијам $2.3k во продажба со 60% profit margin.

Користев 2checkout за payment gateway, откако се сменав на Stripe conversion rate ми скокна ненормално.
Ќе те замолам која апликација за дропшипинг е користиш за Shopify

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Ако не се лажам, Страјп сеуште не ја поддржува Македонија.

Како ти одобрија пристап до нивниот сервис?
Има некоја поволност што си на Шопифај, надвор од МК си, или го користиш преку посредник?
Има начин од МК, кошта 30$ месечно. Од Македонија сум.

Поволност во смисла на што? Од сите платформи за екомерц, најмногу ми одговара Шопифај.

Ќе те замолам која апликација за дропшипинг е користиш за Shopify

Sent from my S8 using Tapatalk
Oberlo.
 
Jas otvoriv oberlo ama nemozev da povrzam za placanje e koristis payoneer ?, a za primanje pari preku 2checout a kako e nadopolnuvas payoner bez da ide vo MK, Jas gledav na shopify imase samo payment method cartica I primanje paypal
Има начин од МК, кошта 30$ месечно. Од Македонија сум.

Поволност во смисла на што? Од сите платформи за екомерц, најмногу ми одговара Шопифај.Oberlo.
Sent from my S8 using Tapatalk
 
Има начин од МК, кошта 30$ месечно. Од Македонија сум.

Поволност во смисла на што? Од сите платформи за екомерц, најмногу ми одговара Шопифај.Oberlo.
Благодарам за инфото!

Кога пишав 'поволност', мислев на тоа дека сервисот Страјп ти е достапен бидејќи е составен дел (како опција) од Шопифај, и не мора сам да ги "бркаш" Страјп да те одобрат како самостоен продавач / бизнис (од МК).
 
Jas otvoriv oberlo ama nemozev da povrzam za placanje e koristis payoneer ?, a za primanje pari preku 2checout a kako e nadopolnuvas payoner bez da ide vo MK, Jas gledav na shopify imase samo payment method cartica I primanje paypal

Sent from my S8 using Tapatalk
Ако разбрав од ова што го напиша нешто... Не користам Payoneer, не користам ни 2checkout.
 

Bridger

fb.com/fitclaw
Инспириран од вас,и јас почнав со Affiliate Marketing преку YouTube,со програмата на RakutenMarketing.

Има некој работено со RakutenMarketing???
 
Може ли некој да ме упати како реално може да се заработи на интернет. Говорам Англиски одлично и имам порано правено статии за веб страни, но сега некако лутам по интернетов и не знам што е скам а што не е.
 

Маркетинг

На врв