Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
13 март 2014
Мислења
671
Поени од реакции
137
Јас се извинувам малку ако сум офф тема, ама ме интересира, дали пазарна или УЈП може да направат проблем, доколку работиш и продаваш онлајн производи од типот на Авон или Орифлејм и праќаш по карго итн итн.. како е сето тоа регулирано?
 
Член од
24 март 2018
Мислења
17
Поени од реакции
2
Како тоа чудо функционира ? Сум видел доста видеа за ова и ништо не ми е јасно бидејќи јас воопшто не се ни разбирам во заработување од интернет.

Има одредена сума на пари, на пример 15$, одбираш бренд како на пример Nike и тој вреди да речиме 30$ а ти вложуваш 7$, треба да погодиш дали ќе расте во маркетинг или ќе опадне, ако погодиш ги добиваш тие 30$ а ако не ги губиш тие 7$ кои си ѓи вложил. Немам почнато но сакам да пробам....Иначе, почнав на Xenzuu, нешто како Facebook, лајкуваш се допишуваш објавуваш коментираш споделуваш и добиваш доларчиња. За најава користете го кодот/ ваучерот UFE1R7VU и веднаш при најава добивате 2$.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.903
Поени од реакции
5.727
Има одредена сума на пари, на пример 15$, одбираш бренд како на пример Nike и тој вреди да речиме 30$ а ти вложуваш 7$, треба да погодиш дали ќе расте во маркетинг или ќе опадне, ако погодиш ги добиваш тие 30$ а ако не ги губиш тие 7$ кои си ѓи вложил. Немам почнато но сакам да пробам....Иначе, почнав на Xenzuu, нешто како Facebook, лајкуваш се допишуваш објавуваш коментираш споделуваш и добиваш доларчиња. За најава користете го кодот/ ваучерот UFE1R7VU и веднаш при најава добивате 2$.
Како вложуваш пари ?
 
Член од
24 август 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Eve i jas da kazam nesto. Od neodamna rabotam na socijalnata strana Xenzuu. Toa e sosem isto kako i FB, samo sto nikoj ne te gnjavi so gluposti. Ednostavno samo spodeluvas, lajkuvas drugi postovi, so prijatelite nekogas ce si pises vo mesage nesto ili ednostavno bilo sto isprati im, istovremeno ce si dodavas novi prijateli i ce prifacas ponudi za prijatelstvo, i seto toa ti nosi zarabotuvacka. Najiskreno jas sum navistina zadovolna. Medjutoa moram da vi kazam da koga ce se zaclenuvate ,obavezno vo registracijata da go vnesete kodot za vaucer MFYG7UAV. Vednas na start dobivate 2 dolari na vasata smetka. Ako toa ne go napravite na pocetok nempozete pokasno da ostvaruvate zarabotka od lajkuvanjeto i spodeluvanjeto. A inaku se e drugo isto kako na FB, i sekoj den e dovolno da ste barem po 10-15 minuti na vasiot profil. nisto povece. tolku od mene. Pozdrav na site...
 
Член од
24 август 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Refferal link se ostava zaradi toa da moze sekoj sto saka da se registrira na ovaa strana XENZUU, da go pretvori toa vo zarabotuvanje... i mora da se prijavi so toj refferal link. vo sprotivno sekojmoze da bide del od taa socijalna strana no bez nikakva dobivka od nea. isto kako i na fb. cel den ce gubime vreme so lajkovi i postovi i komentari , a nema od toa nisto. ... Znaci ako sakame toa nase druzenje i voedno zanimavane na socijalna strana da go unovcime, togas mora da se prijavime preku toj refferal link za registracija....
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.635
Поени од реакции
860
Имаш заработено нешто до сега? Не да ги имаш парите на некој акаунт, дали имаш добиено вистински пари, дали си ги видела со сцои очи?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.903
Поени од реакции
5.727
Eve i jas da kazam nesto. Od neodamna rabotam na socijalnata strana Xenzuu. Toa e sosem isto kako i FB, samo sto nikoj ne te gnjavi so gluposti. Ednostavno samo spodeluvas, lajkuvas drugi postovi, so prijatelite nekogas ce si pises vo mesage nesto ili ednostavno bilo sto isprati im, istovremeno ce si dodavas novi prijateli i ce prifacas ponudi za prijatelstvo, i seto toa ti nosi zarabotuvacka. Najiskreno jas sum navistina zadovolna. Medjutoa moram da vi kazam da koga ce se zaclenuvate ,obavezno vo registracijata da go vnesete kodot za vaucer MFYG7UAV. Vednas na start dobivate 2 dolari na vasata smetka. Ako toa ne go napravite na pocetok nempozete pokasno da ostvaruvate zarabotka od lajkuvanjeto i spodeluvanjeto. A inaku se e drugo isto kako na FB, i sekoj den e dovolno da ste barem po 10-15 minuti na vasiot profil. nisto povece. tolku od mene. Pozdrav na site...
Taман сакав да пишам за ова, најдов видео објаснување како се си функционира.

Никогаш до сега не сум заработувал од интернет јас но знам постојат еден куп сајтови за заработка и знам некој луѓе што тоа користат.
 
Член од
26 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
Член од
13 јули 2006
Мислења
11.030
Поени од реакции
12.688
Дали има некој добaр AD Network да ми препорача, освен AD Sense.

Имам еден домејн со добар SEO трафик, па нека прави пари малце.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
424
Поени од реакции
245
Дали некој пробал да отвори дропшипинг бизнис па на тој начин да заработува пари, на страна од птц, реклами, реферали и слично... како што се последните 50 страни ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom