Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
28 јуни 2015
Мислења
796
Поени од реакции
376
Некој подетално да каже како може и преку што во Македонија да се подигаат пари од Affilate Marketing?
Пред да промовираш нечиј производ или услуга утврди ги начините на исплата.
Исплатата кај различни сервиси / програми е различна.

Во краен случај, гледај да можат да ти исплатат на девизна сметка во МК.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.378
Поени од реакции
242
Пред да промовираш нечиј производ или услуга утврди ги начините на исплата.
Исплатата кај различни сервиси / програми е различна.

Во краен случај, гледај да можат да ти исплатат на девизна сметка во МК.
Да ми препорачаш некои сервиси/програми најдобри според тебе ?
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
796
Поени од реакции
376
Да ми препорачаш некои сервиси/програми најдобри според тебе ?
Секоја индустрија има афилиејт програми карактеристични за таа индустрија.

Побарај на Гугл: име на индустријата + affiliate program / partner program, разгледај што се нуди, и аплицирај на веб страната чиј афилиејт програм ти фаќа око.

На пример:
1. fashion affiliate program
2. DIY partner programs
3. football t-shirts affiliate program
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.827
Поени од реакции
6.343
Дечки имате вадено пари преку Perfect Money? Дали е со во ред? Функционира салам за Македонија?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.452
Поени од реакции
1.987
дали ти исплатиле до сега,тебе лично?
се регистрирав и направив над 3 долари за неполни 5 минути со капчата што изгледа многу недоверливо...
За секој код по 10 центи?
Уште си гo трoшите времетo сo вaкви сaјтoви?


Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
37
Извинете ако не е за тука прашањево, претпоставувам овде има повеќе дизајнери па ми треба брзо мала помош/совет.
На 99designs ми одбраа лого за победник и сега треба да го испратам на клиентот, треба да го испратам во AI и EPS, но јас го дизајнирав во CorelDRAW.

Имам неколку прашања:

1. Дали да конвертирам од CDR во AI и во EPS веднаш или CDR во PDF и после PDF да го отворам во AI и да го зачувам како AI ( прашањево е поради она со боите, ако го конвертирам од корел веднаш ми се префрлува на CMYK, а до колку го конвертирам во pdf прво и го отворам со илустратор, можам да бирам дали сакам CMYK или RGB)

2. Како да го испратам логото? Како што го дизајнирав или без позадината? И дали да ги менувам димензиите во 1000х1000 или едноставно како што сум го издизајнирал во двата формати па они што сакаат тоа ќе му прават? (Видов дека има некои инструкции од самата страна али сепак сакам да ми каже некој што веќе го поминал ова)

3. Ако имате некој совет би бил многу благодарен, прв проект ми е што ми го одбираат и не сакам да оставам лош впечаток..

Фала на сите
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.307
Поени од реакции
2.822
Извинете ако не е за тука прашањево, претпоставувам овде има повеќе дизајнери па ми треба брзо мала помош/совет.
На 99designs ми одбраа лого за победник и сега треба да го испратам на клиентот, треба да го испратам во AI и EPS, но јас го дизајнирав во CorelDRAW.

Имам неколку прашања:

1. Дали да конвертирам од CDR во AI и во EPS веднаш или CDR во PDF и после PDF да го отворам во AI и да го зачувам како AI ( прашањево е поради она со боите, ако го конвертирам од корел веднаш ми се префрлува на CMYK, а до колку го конвертирам во pdf прво и го отворам со илустратор, можам да бирам дали сакам CMYK или RGB)

2. Како да го испратам логото? Како што го дизајнирав или без позадината? И дали да ги менувам димензиите во 1000х1000 или едноставно како што сум го издизајнирал во двата формати па они што сакаат тоа ќе му прават? (Видов дека има некои инструкции од самата страна али сепак сакам да ми каже некој што веќе го поминал ова)

3. Ако имате некој совет би бил многу благодарен, прв проект ми е што ми го одбираат и не сакам да оставам лош впечаток..

Фала на сите
немам моментално корел инсталирано ама колку што ме држи сеќавањето можеш во EPS да направиш export
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
37
немам моментално корел инсталирано ама колку што ме држи сеќавањето можеш во EPS да направиш export
Благодарам за одговорот, ако ги работиш овие работи би те замолил да ми пишеш пп некои работи ми се нејасни, на пример користење на фонтови, дали треба да купувам лиценца? stock photos дали можам од торент или треба и нив да ги купам итн...
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
328
Дечки имате вадено пари преку Perfect Money? Дали е со во ред? Функционира салам за Македонија?
Имам префрлано пари од Perfect Money на AdvCash (додека картиците на AdvCash важеа и за МК), се беше во ред.
П.С Има нов начин за вадење преку Perfect Money? Ако има, сподели. ;)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.827
Поени од реакции
6.343
Имам префрлано пари од Perfect Money на AdvCash (додека картиците на AdvCash важеа и за МК), се беше во ред.
П.С Има нов начин за вадење преку Perfect Money? Ако има, сподели. ;)
Немам јас никогаш користено PM, затоа и прашав. Нели работи како PayPal, внесуваш Visa од тутунска и си ги префрлуваш парите нормално? Или работи на други процедури, ајде некој поупатен нека објасни :D
 
Член од
20 јуни 2018
Мислења
15
Поени од реакции
2
Prodavam facebook stranica 118K imeto Let's laugh people Inbox koj e zainteresiran
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.903
Поени од реакции
5.727
Дали некој има искуство со Binatex? Мислам дека е нај реална...
Како тоа чудо функционира ? Сум видел доста видеа за ова и ништо не ми е јасно бидејќи јас воопшто не се ни разбирам во заработување од интернет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom