Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Namesto da si go gubite vremeto so vakvi salabajzerski raboti klikanje ili neznam so , zemete naucete nesto. Nema nikoas da napraite pari od klikanje neznam kako ne skontavte veke, 2018ta godina sme u pm.

Zemi imas kursevi na udemy od 10 20 dolari, nauci ilustrator nauci nesto da rabotis, da imas nekoj kvalitet i vraboti se preku upwork fiver kako i da e i zaraboti pari so preku klikanje nema da gi zarabotis nikogas.
Ова на мене се однесува? Не зборував јас за кликање...
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Се продаваат 2 адсенсе акаунти стари околу 1 година на кои има околу 55 еур , и двата акаунти се верифицирани со код и се повлекувани од нив пари, акаунтите одат со 2 веб страни, и двете страни се со премиум теми.

Ги продаваш уште? Пиши ми пм


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Кога сме кај онлајн заработка, погледнете го мојот fanpage на facebook [https://www.facebook.com/fnet.xyz/] и доколку ве заинтересира и се пронајдете во работата, на истата страна оставен е и мојот web сајт каде дополнително можете да прочитате и проверите се за компанијата, нејзините активности, методите на заработка итн.

Поздрав
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Кога сме кај онлајн заработка, погледнете го мојот fanpage на facebook [https://www.facebook.com/fnet.xyz/] и доколку ве заинтересира и се пронајдете во работата, на истата страна оставен е и мојот web сајт каде дополнително можете да прочитате и проверите се за компанијата, нејзините активности, методите на заработка итн.

Поздрав
Jasss sum zainteresirana za futurenet odamna ama za zal ne sum ja nasla soodvetnata licnost koja e dobro i tocno upatena
 
Член од
10 јануари 2018
Мислења
9
Поени од реакции
1
Продавам FB Grupa 18k & FB Page 15k за политика!
 
Член од
22 март 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво луѓе.
Заинтересиран сум за нет заработка. Имам време 3-4 часа дневно да работам. Ми требаат пари колку киријата да си ја плаќам ( 7000 денари) .Ама не знам што како оди ,исчитав наназад неколку страни и не ми стана јасно поише се збунив.
Знам дека многу страни се обична превара, другар има кликано работено и ништо.
Немам познавање од информатика воопшто, ако нешто значи- знам три странски јазици и тоа. Нешто лесно за раб барам, отварање страни, кликање, реклами, гледање видеа итн, не барам заработка од стотици евра.
И не знам како оди тоа со плстежните картички, Пеј пал и уште една имаше австриска....
Некој нешто да предложи ? Ако имам заработкс колку толку ќе се реваншираме.
Јас ќе ти ја предложам оваа страна https://najdobrarabotanaidninata.blogspot.mk/2018/03/ob-advertisement.html првите месец време учиш а после почнуваш да заработуваш не е тешко пријави се и се ќе ти објаснам и у денот зема околу 1 час а многу е интересно. [DOUBLEPOST=1521717251][/DOUBLEPOST]https://najdobrarabotanaidninata.blogspot.mk/2018/03/ob-advertisement.html Јас сум зачленета на оваа страна, се работи за американска онлајн компанија која работи веќе 20 години, целта е секој месец да собираш по 1500 поени за да се напредуваш. Има за играње игри, можеш да рекламираш производи и со тоа добиваш 45% од заработката. Првите месец време учиш а после почнуваш да заработуваш а колку ќе заработиш.зависи од тебе. Имате целосна подршка од тим кој е над вас и исто така видео упатства како и превод на страната на Македонски. Пробајте ништо не губите :)
 
Последно уредено:
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
О.к.,искрено помина време дури не постирав нешто за заработка,па ајде да му помогнам некому.Птц,маилери,Сфи,сето тоа сум пробал,значи има некоја ситна заработка но тоа не е тоа.Работам редовна работа,и ова што ќе ви го кажам е само хоби,но носи резултати,па во блиска иднина веројатно ќе се посветам повеќе на ова па и заработката ќе биди подобра.Прво да ви опишам што е,а потоа и како.Значи обичен pay to download. Јас мислев дека ова е мртво одамна,ама како што обично се вели,не е ништо мртво,доколку најдиш начин.Значи страниците.Јас користам 2 поактивно и околу 10 понекогаш.Сите ме платиле,но овие двете некако ми се омилени.
Тоа се
https://userscloud.com/free1952265.html
http://suprafiles.org/free12475.html
Зошто овие 2.Секогаш ставам 2 линка,супра ги бриши фајловите за 2 месеци,другата ги чува долго време.Значи,еден фајл со 2 линка трае долго ,освен ако немаш ДМЦА поплаки.Ако си помисливте дека за аплоадирање на еден фајл ќе трошите пола ден ,тешка грешка сте.Вие не аплоадирате филмови,музика,туку книги.Потоа ги ширите на варез,фејсбук,твитер ,и слично.И тоа е.Е сега,payment proof.

Usercloud
usercloud.jpeg

Supra
supra.jpeg

Уште да кажам дека кога аплоадирав околу 2000 фајлови,на супра,страницата автоматски ме апгрејдира,па сега имам премиум акаунт до Јули.За понатаму,не знам.Ако ве интересираат други,Cloudfiles.org,сестра страна на супра,и таа ме има исплатено,и,ако ве интересира sharing на видео - опенлоад.Зошто опенлоад?Затоа што има remote upload опција,со други зборови,не аплоадираш ништо,само го менуваш линкот на некој фајл што пред тебе некој го аплоадирал,и правиш свој линк.Се надевам дека ова некому ќе помогни,велам ако имам време би ја зголемил заработката на околу една просечна плата,така да,баталете глупости од 1 цент.Заработете нешто подобро.И двете страни имаат повеќе платни процесори,јас вообичаено ги користам пајза за усерцлоуд,пејпал за супра.Исто го користев пејпал за опенлоад,и клоудфајлс.Па со среќа,место да кликате,работете нешто попаметно.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
О.к.,искрено помина време дури не постирав нешто за заработка,па ајде да му помогнам некому.Птц,маилери,Сфи,сето тоа сум пробал,значи има некоја ситна заработка но тоа не е тоа.Работам редовна работа,и ова што ќе ви го кажам е само хоби,но носи резултати,па во блиска иднина веројатно ќе се посветам повеќе на ова па и заработката ќе биди подобра.Прво да ви опишам што е,а потоа и како.Значи обичен pay to download. Јас мислев дека ова е мртво одамна,ама како што обично се вели,не е ништо мртво,доколку најдиш начин.Значи страниците.Јас користам 2 поактивно и околу 10 понекогаш.Сите ме платиле,но овие двете некако ми се омилени.
Тоа се
https://userscloud.com/free1952265.html
http://suprafiles.org/free12475.html
Зошто овие 2.Секогаш ставам 2 линка,супра ги бриши фајловите за 2 месеци,другата ги чува долго време.Значи,еден фајл со 2 линка трае долго ,освен ако немаш ДМЦА поплаки.Ако си помисливте дека за аплоадирање на еден фајл ќе трошите пола ден ,тешка грешка сте.Вие не аплоадирате филмови,музика,туку книги.Потоа ги ширите на варез,фејсбук,твитер ,и слично.И тоа е.Е сега,payment proof.

Usercloud
Прегледај го приврзокот 187722

Supra
Прегледај го приврзокот 187723

Уште да кажам дека кога аплоадирав околу 2000 фајлови,на супра,страницата автоматски ме апгрејдира,па сега имам премиум акаунт до Јули.За понатаму,не знам.Ако ве интересираат други,Cloudfiles.org,сестра страна на супра,и таа ме има исплатено,и,ако ве интересира sharing на видео - опенлоад.Зошто опенлоад?Затоа што има remote upload опција,со други зборови,не аплоадираш ништо,само го менуваш линкот на некој фајл што пред тебе некој го аплоадирал,и правиш свој линк.Се надевам дека ова некому ќе помогни,велам ако имам време би ја зголемил заработката на околу една просечна плата,така да,баталете глупости од 1 цент.Заработете нешто подобро.И двете страни имаат повеќе платни процесори,јас вообичаено ги користам пајза за усерцлоуд,пејпал за супра.Исто го користев пејпал за опенлоад,и клоудфајлс.Па со среќа,место да кликате,работете нешто попаметно.

А финтата е да уплоадираш фајл и те плаќаат за колку луѓе го симнале тој фајл? Како наоѓаш/убедуваш луѓе да го симнат?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
А зошто да убедуваш? Постираш нешто што е вредно.Пратиш редовно што се бара и тоа е.Еве ти еден пример. Inside North Korea - Mark Edward Harris.Чак не е ни бестселлер а ни нов наслов.Ама,сметаш дека политички ќе биди интересен и го постираш.Секаде каде можиш.Резултат,оваа книга ми донесе околу 2000 данлодирања,Значи пробај со книга,пробај со нешто друго,некое програмче .Што и да е.Направи сајт каде ќе нудиш бесплатни игри.Не е битно што нудиш,битен е трафикот и данлодирањата. И ,не очекувај наеднаш да земиш којзнај колку пари.Гради си име.Парите идат постепено.Види ја темата електронски книги тука,еден куп луѓе бараат македонски наслови.Можда ти е глупо,но,побарај што лугето сакаат и аплоадирај го.
 
Член од
16 мај 2015
Мислења
13
Поени од реакции
11
На кого не би му добродошле дополнителни пари во месецот?
SFI(Strong Future International) е , американска компанија која успешно работи на полето на интернет маркетинг од 1998година.SFI ви нуди онлајн канцеларија, поддршка во работата, онлајн маркетинг курс и многу други поволности бесплатно.Повеќе од 30 воведни лекции и 80 лекции за напреден интернет маркетинг кои не смеете да ги пропуштите ќе ги добиете бесплатно.Работите во кое било време денот, од било кое место, на компјутер, лаптоп или смартфон.Заработката зависи од тоа колку се трудите и напредувате.Преку низа секојдневни задачи добивате поени и ги остварувате вашите цели.Доколку некој е заинтересиран може да се зачлени на следниот линк:
http://internetzarrabotka.blogspot.mk/2018/02/blog-post.html
За било какви прашања контактирајте ме во инбокс.
Поздрав
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
На кого не би му добродошле дополнителни пари во месецот?
SFI(Strong Future International) е , американска компанија која успешно работи на полето на интернет маркетинг од 1998година.SFI ви нуди онлајн канцеларија, поддршка во работата, онлајн маркетинг курс и многу други поволности бесплатно.Повеќе од 30 воведни лекции и 80 лекции за напреден интернет маркетинг кои не смеете да ги пропуштите ќе ги добиете бесплатно.Работите во кое било време денот, од било кое место, на компјутер, лаптоп или смартфон.Заработката зависи од тоа колку се трудите и напредувате.Преку низа секојдневни задачи добивате поени и ги остварувате вашите цели.Доколку некој е заинтересиран може да се зачлени на следниот линк:
http://internetzarrabotka.blogspot.mk/2018/02/blog-post.html
За било какви прашања контактирајте ме во инбокс.
Поздрав
hahahahahahahahah


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Повлеков пари од Neteller преку банкарска трансакција. На Neteller пишува accepted но на сметка сеуште ги нема... Дали имате слично искуство?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom