Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
30 април 2013
Мислења
264
Поени од реакции
75
Eve edna interesna nova strana koja se nadevam ke bide i toa kako profitabilna
Se raboti za ptp strana ili pay to post.E sega nekoi tipci vikaat deka so hitleap i slicno ke zacukate epten klikovi i eden kup pari,iskreno mislam deka toa ti e najdobar nacin da te baniraat.Kako i da e ,linkot za stranata - https://niume.com/113986
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.789
Дечки имам еден проблем, ми стигна првата сума од контент.ад, ми стигна пораката од нлб секако ама несакајќи ја избришав од навика кога ми стигнуваат парите од адсенс директно легнуваат на сметка без да одам на шалтер, сега без бројот од приливот на сумата којшто ми беше испратен неможат да ми ги најдат парите, решение ?
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
394
Поени од реакции
217
Дечки имам еден проблем, ми стигна првата сума од контент.ад, ми стигна пораката од нлб секако ама несакајќи ја избришав од навика кога ми стигнуваат парите од адсенс директно легнуваат на сметка без да одам на шалтер, сега без бројот од приливот на сумата којшто ми беше испратен неможат да ми ги најдат парите, решение ?
Појди до мобилниот оператор, објасни им ја на кратко ситуацијата, пушти некој вид барање и би требало да ти ја пуштат одново пораката, или бар да ти ја прочитаат содржината...
Друго ич не ми текнува -)
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
79
Дечки имам еден проблем, ми стигна првата сума од контент.ад, ми стигна пораката од нлб секако ама несакајќи ја избришав од навика кога ми стигнуваат парите од адсенс директно легнуваат на сметка без да одам на шалтер, сега без бројот од приливот на сумата којшто ми беше испратен неможат да ми ги најдат парите, решение ?
Отвори адсенс и оди во пајментс таму ќе го најдеш документот со плави букви ќе ти биде,кликни на него и ги имаш сите информации,можеш да го копираш и однесеш во банка,јас одев без ништо и така ми ги даваа,знаат тие на кое име се стигнати ќе ги најдат одма.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
3.682
Поени од реакции
4.789
Отвори адсенс и оди во пајментс таму ќе го најдеш документот со плави букви ќе ти биде,кликни на него и ги имаш сите информации,можеш да го копираш и однесеш во банка,јас одев без ништо и така ми ги даваа,знаат тие на кое име се стигнати ќе ги најдат одма.
Од content.ad е сумата, немам проблем со адсенс.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.435
Поени од реакции
207
Здраво,
Некој што работи freelance да ми препорача друг провајдер освен Upwork?
Како се оценува job score? На Upwork od 14 работи 8 ми се со 5.00, на останатите немам feedback и job score ми е 93%... Поглупав провајдер од Upwork не постои.
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
76
Поени од реакции
34
До пред година дена користев Neteller картичка. Деновиве повторно се активирав на neteller меѓутоа гледам дека не користат веќе NET-картички. Не сакам да се замарам со банкарско поврзување на нетеллер акаунтот бидејќи не се работи за голем обрт на пари. Ме интересира дали македонските онлине продавници дозволуваат плаќање преку нетелер (немам забележано до сега опција) и дали даваат свој “merchant transfer code”. Ме интересира за плаќање на сметки VIP, EVN....или нешто останато
Еве што прикажува neteller:

You can easily transfer funds to a merchant site. The only requirement is to have balance available in your NETELLER account.

Firstly, visit the merchant site to which you want to transfer your funds. Select the Deposit or Buy in option on the merchant site. It may also be referred to as Real Money, Buy Chips, Cashier, or something similar.

You will find NETELLER listed as one of their payment options. Enter your 12-digit account ID along with your 6-digit secure ID, and the amount of money you wish to transfer. The funds will be instantly transferred from your NETELLER Account to the merchant account.

You must never provide your NETELLER Account password on a merchant website.

If there is a currency conversion, 3.99% foreign exchange (FX) fee will be charged.

If you do not find the option to transfer on the merchant’s site, please ask the merchant to give you a “merchant transfer code”. You will then need to return to sign in to your NETELLER Account, and select the “Money Out” link. Select the option to send money to a merchant, and enter the merchant transfer code you were provided. Please note that NETELLER cannot provide merchant transfer codes – you must receive them from the merchant website.

We highly recommend completing your transfer directly on the merchant’s website whenever possible, as it is much faster and easier.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
394
Поени од реакции
217
Од сите сајтови што се за фриленсање... кој/и би го издвоиле како најдобар, севкупно гледано?
 
Член од
8 април 2017
Мислења
1
Поени од реакции
1
Не се мучи за џабе другар, овие сфи се тешка превара.. не ми е јасно како уште функционираат али јбг.. Можеби преку таа ТриплКилкс "интернет продавница" ке продаеш нешто ама чистo сумљам..
Kako dzabe jas 19 meseci od sfi zarabotuvam solidna mk plata :) i ic ne sumljaj ne se zezam uopste[DOUBLEPOST=1491685016][/DOUBLEPOST]
Кои се подобри affiliate програми?
SFI AKO SI OSBILEN I UPOREN SEKAKO NE E ZARABOTKA SO KLIKANJE TUKU SAKA "AKANJE" MALKU POVEKE AMA SE ISPLATI :)
 
Член од
5 март 2013
Мислења
251
Поени од реакции
276
Kako dzabe jas 19 meseci od sfi zarabotuvam solidna mk plata :) i ic ne sumljaj ne se zezam uopste[DOUBLEPOST=1491685016][/DOUBLEPOST]
SFI AKO SI OSBILEN I UPOREN SEKAKO NE E ZARABOTKA SO KLIKANJE TUKU SAKA "AKANJE" MALKU POVEKE AMA SE ISPLATI :)
Јас само што почнав и гледам дека компанијата е озбилна а и сака работа..уште не сум ги научил сите работи пошто спонзорот ми е муле невидено ама ќе се потрудам да напредувам
 
На врв Bottom