Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Момци аплицирав за адсенсе на 10ти месецов , но уште нема одговор. Уште пишува We're reviewing your site. На страната пишува дека во рок од 5 дена се добива информација дали сајтот е прифатен од адсенсе ? Некој да има вакво искуство ?
Почекај до крај на месецов, во последно време нешто се по спори од вообичаено за нови апликанти[DOUBLEPOST=1482668066][/DOUBLEPOST]Имам 2 прашања:D
1. За Амазон, има ли некој друг фрка со внесување на мобилен? Едноставно не сака ни еден број (различни оператори)..?

2. Последниве 4/5 месеци, кешот од Адсенсе ми се префрлаше за ден, макс. два (до 23ти веќе беа на сметка).. Месецов уште чекам и нема стигнато порака од Тутунска дека се легнати.. знам дека е 5 дена фората, но сепак чудно ми е.. да прашувам у банка или да пуштам фидбек до гугл? или да седам мирен до понеделник? :D
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Decki, abe registrirate se na mayaclix i ne klikate reklamite :D sobrav eden kup referali i nikoj nema kliknato..klikajte gi site 19-20 reklami ili ne se registrirajte za dzabe :D
 
S

staycalm

Гостин
Почекај до крај на месецов, во последно време нешто се по спори од вообичаено за нови апликанти[DOUBLEPOST=1482668066][/DOUBLEPOST]Имам 2 прашања:D
1. За Амазон, има ли некој друг фрка со внесување на мобилен? Едноставно не сака ни еден број (различни оператори)..?

2. Последниве 4/5 месеци, кешот од Адсенсе ми се префрлаше за ден, макс. два (до 23ти веќе беа на сметка).. Месецов уште чекам и нема стигнато порака од Тутунска дека се легнати.. знам дека е 5 дена фората, но сепак чудно ми е.. да прашувам у банка или да пуштам фидбек до гугл? или да седам мирен до понеделник? :D
За колку време ти легнаа парите? Јас летото за прв пат префрлав пари у банка, порано коа работев со адсенс со чекови беше фората, летото видов дека иам исполнето тоа минималната сума и пробав со банка, може сум грешка ама мислам дека чекав околу недела дена. Им одев у банка таму ги прашував зашо ги нема парите, звонеа у Скопје и си ги добив на крај. Станува збор за Тутунска..[DOUBLEPOST=1483645028][/DOUBLEPOST]Некој со искуство некакво со http://surveynoticias.com/ ? Една познаничка работела на ова и кога ми раскажа ја и реков уште одма фејк е, не верувам да е точно, али некој што всушност искусил да потврди дали е фејк?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
За колку време ти легнаа парите? Јас летото за прв пат префрлав пари у банка, порано коа работев со адсенс со чекови беше фората, летото видов дека иам исполнето тоа минималната сума и пробав со банка, може сум грешка ама мислам дека чекав околу недела дена. Им одев у банка таму ги прашував зашо ги нема парите, звонеа у Скопје и си ги добив на крај. Станува збор за Тутунска..[DOUBLEPOST=1483645028][/DOUBLEPOST]Некој со искуство некакво со http://surveynoticias.com/ ? Една познаничка работела на ова и кога ми раскажа ја и реков уште одма фејк е, не верувам да е точно, али некој што всушност искусил да потврди дали е фејк?
Одма легнаа понеделникот, без проблеми. Најверојатно дека беше четврток па викенд и имало некое одоговлекување али сума-сумару за 4 дена. На Тутунска исто..

Еве ја ќе ти кажам жив фејк е нека престане ќе се разочара.. Другарчиња од населба пробаа (помали од мене :D) и исто ме убедува за ова као ке праеле пари..пред некоја недела баш се видов и не успеале да извадат пари..
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Поздрав момци , веќе 2 недели го имам адсенсот на сајтот , вчера исто така поврзав и content.ad , бројката на посети ми се движи некаде до 100 посети на ден , средно ниво на спамирање на социјални мрежи Facebook и Google + , сега за сега качувам followers на Инстаграм, Твитер и Пинтерест. Сега за сега у вие 2 недели имам само еден клик на реклама , по малце и сум разочаран од ова , очекував повеќе , фан пејџот постепено го качувам се на се 300 луѓе сега за сега. Некој да ми даде совети од ова се што набројав како да го усовршам повеќе, рекламите ми се стаени на видно место на сите постови и на насловната , а и ставам на ден по 4 до 6 поста.

 
Член од
16 јули 2016
Мислења
37
Поени од реакции
8
Здраво дечки,

Се зафатив од пред 2 месеца да работам на Апворк, а имав ставено гигови и на Фајвер, така да за Апворк станав профи :) а денеска за дивно чуди сум добила нарачка и на Фајвер.

Може малку да ме упатите ако не ви е тешко ( освен што јас ќе почнам да си работам на гигот-зошто моите гигови се сите со цртање, па треба да цртам), дали треба нешто да направам? Какооо незнам, прифаќање на нарачката, да ја поврзам картицата на Фајвер ( немам поврзано картица-таа истата пајонир што ја имам и за Апворк треба да ја поврзам и со Фајвер), исто-знам дека имав ставено и за деливери фи негде, незнам кај да го најдам, и како се наплаќа тоа....зошто треба по пошта во плик да пратам цртеж за Германија. Да не искочи дека треба и од џеб да доплаќам за поштарина??? :(

Еве принт скрин од нарачката моја....не се фалам, :) туку да не треба на нешто да обрнам внимание а јас не гледам...
Фала ви на искуснииттеееее...и на останатите се разбира....и сега се сетив уште нешто...наплаќаат и фи како на Апворк 2 ипол долара за префрлање на парите од Фајвер на пајонир или?? Тогаш работам за 1 долар, или??? Ако е така, да откажам додека е време......
 

Attachments

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Dali ima nekon prefrlano pari od net direkno preku bankarski transfer , znaci ne na kartica tuku preku banka so iban i swift cod za kolku vreme stigaat parite odprilika.

Sent from my thor using Tapatalk
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
Дечки ај некој од фриленсерите што ги ваде парите на Payoneer кажете ми у кратки црти како ви идат провизиите...?
Пошо гледам тука од нивната страна.. ама тоа се ногу општи бројки и прилично ниски за да бидат реални..
За почеток никаде не ги спомнуват првичните 30$ шо ти ги зимат годишно....
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
10
Здраво дечки,
Јас вчера си направив профил на fiverr и тука прочитав дека ве исплаќаат преку payoneer. И кога отидов да си направам профил и таму во информациите видов дека ја нема Македонија како опција за префрлање на парите на наша картичка. И сега малку не ми е јасно, како ги вадите парите од пајонер? :)
П:С. I'm new at this, please be nice :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom