Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
79
Адсенсе пинот бил генериран на 12 сеуште не е стигнат :( се чека од 2-4 недели оваа недела е последната дали некој се соочил со нешто слично?
 

Attachments

Член од
18 август 2011
Мислења
56
Поени од реакции
11
Луѓе здраво, сакам да ве замолам ако некој знае да пише барем во кратки црти во врска со преведување или средување на текстови на интернет, сум наслушнала ама недослушнала за ова, ме интересира макар и за ситна заработка, ама немам насоки, како, што и каде треба да се бара на нет...поздрав
Овде можеш да пишуваш текстови и да оствариш заработка: http://listverse.com/write-get-paid/
Исто така можеш и на: upwork.com, freelancer.com guru.com itn...[DOUBLEPOST=1481037502][/DOUBLEPOST]
Адсенсе пинот бил генериран на 12 сеуште не е стигнат :( се чека од 2-4 недели оваа недела е последната дали некој се соочил со нешто слично?
Kolku vreme rabotish so adsense? i dali e isplatliv? Jas imav adsense na mojata strana i so 60 000 traffic dnevno imav 0.26 usd :D
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
79
Овде можеш да пишуваш текстови и да оствариш заработка: http://listverse.com/write-get-paid/
Исто така можеш и на: upwork.com, freelancer.com guru.com itn...[DOUBLEPOST=1481037502][/DOUBLEPOST]

Kolku vreme rabotish so adsense? i dali e isplatliv? Jas imav adsense na mojata strana i so 60 000 traffic dnevno imav 0.26 usd :D
http://prntscr.com/dg2pf4 , јас работам со јутјуб,не сум пробал со вебсајт,а како толку малце?
јас дневно од 5-6к views заработувам 17-20 евра
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Здраво, дали некој работи на Fiverr.com ? Дали / колку има заработено? И како е најдобро твојот ГИГ да се пробие на пазарот со цел за поскоро време да добиеш нарачка?
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
504
Поени од реакции
63
Ве молам за одговор.
Треба да примам околу 400-500 долари на paypal. Акаунтот ми е на словенска адреса, а сум регистриран преку УНИ БАНКА.
Дали би имало проблем при подигање на парите директно на картичка и кој е ризикот?
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
15
Ве молам за одговор.
Треба да примам околу 400-500 долари на paypal. Акаунтот ми е на словенска адреса, а сум регистриран преку УНИ БАНКА.
Дали би имало проблем при подигање на парите директно на картичка и кој е ризикот?
Јас колку што знам преку paypal пари во Мкд. Неможеш да подигнеш, можеш само преку Ebay да си купуваш работи.[DOUBLEPOST=1481136769][/DOUBLEPOST]
http://prntscr.com/dg2pf4 , јас работам со јутјуб,не сум пробал со вебсајт,а како толку малце?
јас дневно од 5-6к views заработувам 17-20 евра
И како работиш со Јутјуб, објавуваш видеа или ?
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
79
Јас колку што знам преку paypal пари во Мкд. Неможеш да подигнеш, можеш само преку Ebay да си купуваш работи.[DOUBLEPOST=1481136769][/DOUBLEPOST]
И како работиш со Јутјуб, објавуваш видеа или ?
Да и заработуваш од гледаност на видеата и од кликањето на рекламите
 
Член од
18 август 2011
Мислења
56
Поени од реакции
11
http://prntscr.com/dg2pf4 , јас работам со јутјуб,не сум пробал со вебсајт,а како толку малце?
јас дневно од 5-6к views заработувам 17-20 евра
I kako 27k klikovi, jas imav okolu 20 klikovi na den :D[DOUBLEPOST=1481203791][/DOUBLEPOST]
Ве молам за одговор.
Треба да примам околу 400-500 долари на paypal. Акаунтот ми е на словенска адреса, а сум регистриран преку УНИ БАНКА.
Дали би имало проблем при подигање на парите директно на картичка и кој е ризикот?
Ako e povrzan preku paypal mozebi nema da ima problemi, jass mojot paypal go povrzav so payoneer kartica :)
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
79
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
79
daj stavi link da vidime sto videa se tie,da ti go kreneme rejtingot so gledanje :)
Видеата се во врска со сериали,драјвери(tech),не ги постирам за да нема негативни views,пошто може и баниран да бидам на крај.
 
На врв Bottom