Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Ако може мала помош од поискусните :). Прв пат работам сега на Апворк и ме исплатија како што се договоривме. Значи исплата беше денеска. Јас ја поврзав Пајонир картицата што ја имам со Апворк, и сега што следува??? :) Парите ги гледам во agreed и paid ама сега се чека неколку дена или?? Јас ја гледам сумата ние што се договоривме, треба да ми одбие Апворк 20 % нели, и треба да чекам сега Апворк да ми ја префрли сумата на Пајонир или?? И колку дена одприлика се чека??
Фала ви однапред:pipi:
А направи ли "Load" на Payoneer од нив ако веќе пратиле? Ако направи се чека од 2 до 3 дена и ќе ти одземаат $2.00, ако наместиш "Load Immediate" ќе легнат парите за 2 часа но затоа ќе лапнат $5.00 и тоа е кај сите исто еве еден скрин шот како пример

 
Член од
16 јули 2016
Мислења
37
Поени од реакции
8
Ама јас зборев за Upwork :), или јас не разбирам нешто како што треба??
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Ама јас зборев за Upwork :), или јас не разбирам нешто како што треба??
Се логира ли на Payoneer и во "Funding Sources" треба да ти се појави трансакцијата од Upwork и да направиш "Load" ваљда шпански незборам :) Ако нема ништо чекај нотификација на e-mail што си регистрирана за исплата на Payoneer но мора да проверуваш мануелно бидејки пораката лесно може да зврши во SPAM. Еден ден најмногу се чека ако веќе стварно Upwork ги пратиле парите за да се појават на Payoneer и кога ќе се појават под Funding Sources на Payoneer треба да направиш "Load" ако оставиш така некое време парите се враќаат назад во Upwork во твојот случај. ;)
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2016
Мислења
37
Поени од реакции
8
Ти убаво си збориш, туку јас со сфаќањево сум малку спора :(. Нема ништо уште, сега се логирав на Payoneer и нема ништо...ама ми платија на Апворк сега пред пола саат, затоа ми е прашањето,дали треба неколку дена да чекам од Апворк или?? Кога треба јас да ги видам на Payoneer ?? Леллее, шпанско село е ова со виртуелните наплати за мене, ужассс....срам !!! :place: Битно ја си сработив и ме платија...па добро, прв пат ми е :ROFLMAO:[DOUBLEPOST=1479671167][/DOUBLEPOST]
Се логира ли на Payoneer и во "Funding Sources" треба да ти се појави трансакцијата од Upwork и да направиш "Load" ваљда шпански незборам :) Ако нема ништо чекај нотификација на e-mail што си регистрирана за исплата на Payoneer но мора да проверуваш мануелно бидејки пораката лесно може да зврши во SPAM. Еден ден најмногу се чека ако веќе стварно Upwork ги пратиле парите за да се појават на Payoneer и кога ќе се појават под Funding Sources на Payoneer треба да направиш "Load" ако оставиш така некое време парите се враќаат назад во Upwork во твојот случај. ;)
Ќе почекам до утре попладне да видам што ке се случува....Извини, убаво си збориш...ја сум ептен нова во ова....стварно, прва работа ми е сега на Апворк и стварно незнам..не рачунав дека икад ке добијам работа на Апворк, цццц
 
Последно уредено:
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Каков срам Anastasija и ја пред 5 год бев на твое место и нема што срам сите од некаде сме почнале. Срамота е да не прашаш а да се пофалиш :)
 
Член од
16 јули 2016
Мислења
37
Поени од реакции
8
Каков срам Anastasija и ја пред 5 год бев на твое место и нема што срам сите од некаде сме почнале. Срамота е да не прашаш а да се пофалиш :)
Многгууу каснаамммм, битно изглеа го фатиф и јас возот некако :)...нејсе, ќе почекам до утре да видам што ќе се дешава, ако нема ништо, пак ќе гњавам ваљда....неможам ни да се пофалам уште...:)
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
565
Поени од реакции
549
Што е тоа "PTC, PPV, CPM,CPV, PPD,CPA" ?
PTC - Paid To Click
PPV - Paid Per View
PPD - Paid Per Download
CPM - Cost Per Mile
CPA - Cost Per Action
CPV - Cost Per View
CPC - Cost Per Click
CTR - Click Through Rate

од тука па натаму како и што гуглај и сурфај Warrior forums и СPA Elites
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Ако може мала помош од поискусните :). Прв пат работам сега на Апворк и ме исплатија како што се договоривме. Значи исплата беше денеска. Јас ја поврзав Пајонир картицата што ја имам со Апворк, и сега што следува??? :) Парите ги гледам во agreed и paid ама сега се чека неколку дена или?? Јас ја гледам сумата ние што се договоривме, треба да ми одбие Апворк 20 % нели, и треба да чекам сега Апворк да ми ја префрли сумата на Пајонир или?? И колку дена одприлика се чека??
Фала ви однапред:pipi:
Отвори Reports и види кој е статусот на парите. Треба да бидат со Available статус за да можеш да ги префрлиш на Payoneer. Ако е износ поголем од 1000 долари во последната среда од месецот ќе се префрлат автоматски, ако не можеш рачно било кога од кога ќе се Available.
Инаку, ако е работа на час по завршување на неделата, минуваат 10 дена додека станат Available (средата во наредната недела). Ако е фиксен износ (веројатно кај тебе е) веројатн опак треба да поминат некои 10-тина дена.
 
Член од
16 јули 2016
Мислења
37
Поени од реакции
8
Отвори Reports и види кој е статусот на парите. Треба да бидат со Available статус за да можеш да ги префрлиш на Payoneer. Ако е износ поголем од 1000 долари во последната среда од месецот ќе се префрлат автоматски, ако не можеш рачно било кога од кога ќе се Available.
Инаку, ако е работа на час по завршување на неделата, минуваат 10 дена додека станат Available (средата во наредната недела). Ако е фиксен износ (веројатно кај тебе е) веројатн опак треба да поминат некои 10-тина дена.
Еве баш сега проверив, во Pending се. И да, фиксен износ е. И после кога ќе бидат со Available статус, треба нешто пак мануелно да направам за да ги префрлам на Payoneer или?? Зарем не се префрлаат автоматски?? Не е износот поголем од 1000 долари за жал :). Леелее, тапа сум за вакви работи, веќе кажав...
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Еве баш сега проверив, во Pending се. И да, фиксен износ е. И после кога ќе бидат со Available статус, треба нешто пак мануелно да направам за да ги префрлам на Payoneer или?? Зарем не се префрлаат автоматски?? Не е износот поголем од 1000 долари за жал :). Леелее, тапа сум за вакви работи, веќе кажав...
Да, тогаш во Available ќе ти се појави копче Get Paid и од таму ќе одбереш преку што сакаш да ти ги префрлат парите. Лесна процедура е, ќе ја научиш процедурата на памет со тек на време пошто верувам ќе ја користиш почесто.
 
Член од
16 јули 2016
Мислења
37
Поени од реакции
8
Да, тогаш во Available ќе ти се појави копче Get Paid и од таму ќе одбереш преку што сакаш да ти ги префрлат парите. Лесна процедура е, ќе ја научиш процедурата на памет со тек на време пошто верувам ќе ја користиш почесто.
Благодараааммм, се надевам и јас ќе тргне бизнисот !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom