Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Еве биткоини на секои 5 минути по 250 сатоши. Исплата на 6000 сатоши директно во новчаник автоматски http://goo.gl/GCf2sV

Рипна цената на биткоинот, по нова година се очекува уште повеќе да рипне.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.245
Јас преку skrill ги подигам. Сега гледам ми стигна mail дека од скрил може на нетелер да префрлаш. Наредно повлекување ќе видам како и колку ќе земе не ни проверив затоа што mailot на мобилен го прочитав и заборавив да проверам.
А дали е можно преку PayPal и НЛБ Visa Electron картичка?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.281
Поени од реакции
4.957
Еве биткоини на секои 5 минути по 250 сатоши. Исплата на 6000 сатоши директно во новчаник автоматски http://goo.gl/GCf2sV

Рипна цената на биткоинот, по нова година се очекува уште повеќе да рипне.
Нешто повеќе да ми објасниш за сајтов или овде или по пп како функционира.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Нешто повеќе да ми објасниш за сајтов или овде или по пп како функционира.
Нема многу за објаснување, ти им правиш трафик, а за услугата ти даваат сатоши. Треба да ги решаваш сликите кои што ќе ти ги зададат.
Нормално треба да имаш новчаник за биткоини, Xapo или некој друг новчаник можеш да најдеш тука
Ја копираш твојата адреса од новчаникот за да се логираш и на секои 5 минути можеш да решаваш сликите што ти излагаат.

Овдека можеш да видиш колку е биткоинот. Последниве 15 дена нагло порасна.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.281
Поени од реакции
4.957
Нема многу за објаснување, ти им правиш трафик, а за услугата ти даваат сатоши. Треба да ги решаваш сликите кои што ќе ти ги зададат.
Нормално треба да имаш новчаник за биткоини, Xapo или некој друг новчаник можеш да најдеш тука
Ја копираш твојата адреса од новчаникот за да се логираш и на секои 5 минути можеш да решаваш сликите што ти излагаат.

Овдека можеш да видиш колку е биткоинот. Последниве 15 дена нагло порасна.
Колку сатоши е еден биткоин ? Што да правам со тие сатоши ?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Колку сатоши е еден биткоин ? Што да правам со тие сатоши ?
Сатоши е како денарче. :)
Можеш нешто да купиш со нив или да ги смениш во евра или долари.

A Satoshi is the smallest fraction of a Bitcoin that can currently be sent: 0.00000001 BTC
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.384
Поени од реакции
334
Има некој со солидно искуство на mturk.com и перфектен англиски???

Јас би бил заинтересиран за партнерство со некој.. јас ќе обезбедам Американски акаунт за мтурк заедно со кешаут сервис да ги вадам парите во кеш... сето тоа ќе кошта цирка 20$ месечно...

Од тоа што ќе остане би делеле некако зависно колку пари има..

Инаку за тие што мислат дека сум луд кога велам би делеле, не заборавајте дека Американски амазон Мтурк има многу појаки таскови кои даваат и до 5-6 долари просек на сат.. само треба да имаш америкаска сметка, адреса, социјален број итн... и нормално перфектен англиски..

Би преферелирал некој што е веќе уходан со одличен англиски.. што ја знае работат..
 
Член од
8 ноември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво! Ве молам за помош.

Минатава година заработив пари на фриленсер сајтови. Преку Skrill ги префрлив парите на сметка во тек на неколку месеци, 4-5 пати.

Дали сега треба да ги пријавам во УЈП со Годишна даночна пријава и во која категорија да ги пријавам?

Некои ме исплашија дека требало да ги пријавам и да платам данок уште во тековниот месец кога сум ги префрлил на сметка и сега било касно...

Други пак ми велат дека треба само да поднесам Годишна даночна пријава до 15 март 2016 и УЈП да ми пресмета колку данок треба да платам за приходите од 2015.

Што треба да направам? :(
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.271
Здраво! Ве молам за помош.

Минатава година заработив пари на фриленсер сајтови. Преку Skrill ги префрлив парите на сметка во тек на неколку месеци, 4-5 пати.

Дали сега треба да ги пријавам во УЈП со Годишна даночна пријава и во која категорија да ги пријавам?

Некои ме исплашија дека требало да ги пријавам и да платам данок уште во тековниот месец кога сум ги префрлил на сметка и сега било касно...

Други пак ми велат дека треба само да поднесам Годишна даночна пријава до 15 март 2016 и УЈП да ми пресмета колку данок треба да платам за приходите од 2015.

Што треба да направам? :(
Во која категорија не знам, ама доколку ги пријавуваш треба да одиш секој месец да ги пријавуваш т.е. како што ти стигаат. На крајот од годината поднесуваш годишна даночна пријава тоа е посебна постапка. Во меѓувреме престани по кафани да се фалиш дека заработуваш астрономски суми преку интернет затоа што другарите ќе ти љубоморат и колку и да им е гајле од УЈП може некој од инспекторите ќе се заинтересира за тебе ако другар твој те исцинкари.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.474
Поени од реакции
6.359
Здраво! Ве молам за помош.

Минатава година заработив пари на фриленсер сајтови. Преку Skrill ги префрлив парите на сметка во тек на неколку месеци, 4-5 пати.

Дали сега треба да ги пријавам во УЈП со Годишна даночна пријава и во која категорија да ги пријавам?

Некои ме исплашија дека требало да ги пријавам и да платам данок уште во тековниот месец кога сум ги префрлил на сметка и сега било касно...

Други пак ми велат дека треба само да поднесам Годишна даночна пријава до 15 март 2016 и УЈП да ми пресмета колку данок треба да платам за приходите од 2015.

Што треба да направам? :(
јас да сум не би отварал рана на здрава кожа, УЈП сигурно нема никаков пристап од каде ти се префлени парите на скрил, ниту може да праша.
 
Член од
27 јануари 2015
Мислења
562
Поени од реакции
548
Среќна Нова Година и Повеќе пари во 2016 секако прво здравје!
Paid To Click OKIK


Исплата Бр.21
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Kako sto pishav i prethodno zarabotka na internet preku klikanje i gledanje na reklami ili PTC(Paid to click) posle nekolku propadnati strani i neisplateni pari (SCAM - PTC ) mozam da kazam deka poveke od 2godini redovno isplakaat i ubavo se zarabotuva na sledniva 3strani:
eve i dokazi od adclickxpress koja ja rabotam najmnogu:


ovie dve na solidtrustpay a eve ina perfect money

1. Clixsense http://csl.ink/1gmk se zarabotuva so gledanje reklami i izvrshivanje zadaci sekoja reklama nosi od 0.001$ do 0.02$ zarabotkata ide mnogu sporo treba dosta vreme i referali.

2. TrafficMonsoon https://trafficmonsoon.com/?ref=barca1899 na ovaa strana imate dve opcii za zarabotka na pari ednata e preku gledanje reklami slicna kako kaj ClixSense za sekoja reklama dobivate od 0.001$ do 0.02$ no razlikata tuka e sto mozete da si kupite paket od 50$ i za izgledani 10reklami na den dobivate po 1$ paketot trae dodeka ne zarabotite 55$. ili kar od 5$ sto ne e mnogu. No dokolku se napravi nekoja kalkulacija na ulozeni 500$ toa se kupeni 10paketi ili 10$ na den vie za pet dena mozete da kupite nov paket od 50$ i taka da si ja zgolemuvate dnevnata zarabotuvacka plus i da gledate po nekoja platene reklama od 0.02$ 0.01$ iako ne e mnogu sepak se zgolemuva zarabotuvackata.

3.Adclickxpress http://www.adclickxpress.is/?r=5qeup8tr2phk&p=aa Iako posleden po mene najdobar PTC site iako u izminative 4 godini se soocuvashe so dosta problemi sekogash uspeval da izdrzi i da ne prejde vo SCAM sto e mnogu bitno ovde nema klikanje reklami 0.001 ili slicno ovde imate samo paketi od 5$ koi zarabotuvaat 150% ili 7.5$ dnevna zarabotuvacka od 2% do 10% pred mesec dena imashe restart beshe 10% na den i za samo 15dena paketot od 5$ stanuvashe 7.5$ ili zaraboteno 150%. Vo momentov e 3% no vo momentov ima i nagradi od 30$ treba da stignete do 5$ zarabotka da ja povlecete na nekoja internet banka (SolidTrustPay, Perfect Money, OkPay, Paytoo) postiran print screen na dokazot deka ste gi dobile parite i nagrada od 30$. Zaclenete se preku linkot imate eden free paket od 5$ za site nejasnotii i poteskotii :) moze da me kontaktirate na https://www.facebook.com/biljana.acx
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.566
Поени од реакции
3.534
Дечки знае некој да ми даде некоја фб страна со многу членови(американци), што би објавила мој пост (нормално за пари)?
 
G

Goldie

Гостин
Ако некој се разбира во affilate marketing добро нека ми пише ПП да го прашам 2-3 работи што ме интересираат, пред да почнам сакам да бидам сигурен како функционира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom